Niedziela, 29.01.2023 143

Remis z liderem

W dzisiejszym meczu rozegranym w Brzegu Dolnym, Ku╝nia Jawor zremisowa│a z miejscowym KP 1:1 (1:0). Bramkŕ dla naszego zespo│u zdoby│ w 56 minucie Marcin Bagi˝ski.

W porównaniu do meczu z Or│em, jaworzanie przeszli metamorfozŕ. Zagrali o niebo lepiej ni┐ tydzie˝ temu, stwarzaj▒c czŕsto du┐e niebezpiecze˝stwo pod bramk▒ przeciwnika. Przyjezdni postawili siŕ liderowi i toczyli z nim wyrównany bój, bŕd▒c fragmentami dru┐yn▒ nawet lepsz▒. Na boisku nie by│o widaŠ przepaÂci jaka dzieli oba kluby w ligowej tabeli. O ma│y w│os, a to Ku╝nia mog│aby siŕ cieszyŠ z kompletu punktów.

Spotkanie rozpoczŕ│o siŕ z 10-minutowym opó╝nieniem, z powodu pó╝nego wyjÂcia na boisko zawodników KP Brzeg Dolny. Starcie pierwszej z dwunast▒ dru┐yn▒ IV ligi by│o dosyŠ ciekawym widowiskiem. W 3 minucie po raz pierwszy zagotowa│o siŕ pod bramk▒ Patryka Borka, kiedy to po doÂrodkowaniu z naro┐nika boiska, Kamil Orda... trafi│ w poprzeczkŕ. Dru┐yna goÂci pierwszy powa┐ny sygna│ do ataków da│a w 6 minucie, kiedy to Âwietnym podaniem Burszta obs│u┐y│ Bagi˝skiego, który z ok. 14 metrów uderzy│ minimalnie obok s│upka. W kolejnych minutach ataki jaworzan zazŕbia│y siŕ, jednak brakowa│o odpowiedniego wyko˝czenia, na posterunku by│ bramkarz KP lub w porŕ niebezpiecze˝stwo za┐egnywali obro˝cy gospodarzy. Jedn▒ z lepszych okazji w 25 minucie po zespo│owej kontrze mia│ Fitas, ale na przeszkodzie stan▒│ goalkeeper miejscowych uniemo┐liwiaj▒c oddanie strza│u w stronŕ bramki. W 32 i w 34 minucie KP Brzeg Dolny skonstruowa│o dwie gro╝ne akcje, ale w obu przypadkach na posterunku by│ Patryk Borek. W 39 minucie bramkarz MRKS-u ju┐ skapitulowa│. Po doÂrodkowaniu z lewego skrzyd│a na d│ugi s│upek, gracz KP zgra│ pi│kŕ do ustawionego na pi▒tym metrze Stasiaka, który nie mia│ najmniejszych problemów ze sfinalizowaniem akcji. Do przerwy 1:0.

Stracona kilka minut przed przerw▒ bramka, nie pod│ama│a Ku╝ni Jawor. MRKS zabra│ siŕ do odrabiania strat, licz▒c na odwrócenie niekorzystnego rezultatu. Jednak to gospodarze jako pierwsi byli bli┐si zdobycia gola, ale po uderzeniu z dystansu, futbolówka nie odnalaz│a drogi do siatki. W 56 minucie Ku╝nia wyrówna│a stan meczu na 1:1. B│▒d w szeregach obronnych KP wykorzysta│ Bagi˝ski, który z naro┐nika pola karnego, przelobowa│ wychodz▒cego do niego bramkarza, skierowuj▒c pi│kŕ do pustej bramki. Do ko˝ca meczu jedni i drudzy mieli swoje okazje. Ku╝nia m. in. po strzale Bagi˝skiego z rzutu wolnego. Na posterunku byli jednak bramkarze lub próby samych zawodników by│y niecelne. Ostatecznie pojedynek zespo│ów z Brzegu Dolnego i Jawora zako˝czy│ siŕ remisem 1:1. Przy pewnej dozie szczŕÂcia, to jaworska Ku╝nia zgarnŕ│aby komplet punktów. Punkt zdobyty w jaskini lwa, jakim niew▒tpliwie jest stadion lidera, to na pewno rzecz, która cieszy i daje optymizm przed nastŕpnymi spotkaniami. Wielkie brawa nale┐▒ siŕ naszym zawodnikom za mecz, za zaanga┐owanie, za walkŕ, bo spisali siŕ naprawdŕ dobrze. Miejmy nadziejŕ, ┐e za tydzie˝ spisz▒ siŕ jeszcze lepiej i wygraj▒ w Kowarach z Olimpi▒.

19 kwietnia (sobota), godz. 16:00 - Brzeg Dolny
KP Brzeg Dolny - Ku╝nia Jawor 1:1 (1:0)
Bramki: Stasiak 39' - Bagi˝ski 56'
Ku╝nia: 1.Patryk Borek - 3.Krystian Pietruszka, 15.Kamil Orda, 6.Kamil Kurzelewski, 14.Robert Kruczek, 16.Kamil Go│▒bek, 5.Patryk Przerywacz (8.Tomasz Serweci˝ski 56'), 9.Bartosz Fitas (4.Grzegorz Rakszewski 87'), 19.Emilian Borek (7.Dariusz Czaja 68'), 11.Daniel Burszta (20.Wojciech Sabat 56'), 17.Marcin Bagi˝ski.
»ó│ta kartka: Mierzwa (KP)
Sŕdziowali: Kamil Wieliczko (jako g│ówny) oraz Rafa│ Bancewicz i Piotr Oleksy (asystenci)