Piątek, 29.03.2024 302

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane

Remis z liderem

W dzisiejszym meczu rozegranym w Brzegu Dolnym, Kunia Jawor zremisowaa z miejscowym KP 1:1 (1:0). Bramk dla naszego zespou zdoby w 56 minucie Marcin Bagiski.

W porównaniu do meczu z Orem, jaworzanie przeszli metamorfoz. Zagrali o niebo lepiej ni tydzie temu, stwarzajc czsto due niebezpieczestwo pod bramk przeciwnika. Przyjezdni postawili si liderowi i toczyli z nim wyrównany bój, bdc fragmentami druyn nawet lepsz. Na boisku nie byo wida przepaci jaka dzieli oba kluby w ligowej tabeli. O may wos, a to Kunia mogaby si cieszy z kompletu punktów.

Spotkanie rozpoczo si z 10-minutowym opónieniem, z powodu pónego wyjcia na boisko zawodników KP Brzeg Dolny. Starcie pierwszej z dwunast druyn IV ligi byo dosy ciekawym widowiskiem. W 3 minucie po raz pierwszy zagotowao si pod bramk Patryka Borka, kiedy to po dorodkowaniu z naronika boiska, Kamil Orda... trafi w poprzeczk. Druyna goci pierwszy powany sygna do ataków daa w 6 minucie, kiedy to wietnym podaniem Burszta obsuy Bagiskiego, który z ok. 14 metrów uderzy minimalnie obok supka. W kolejnych minutach ataki jaworzan zazbiay si, jednak brakowao odpowiedniego wykoczenia, na posterunku by bramkarz KP lub w por niebezpieczestwo zaegnywali obrocy gospodarzy. Jedn z lepszych okazji w 25 minucie po zespoowej kontrze mia Fitas, ale na przeszkodzie stan goalkeeper miejscowych uniemoliwiajc oddanie strzau w stron bramki. W 32 i w 34 minucie KP Brzeg Dolny skonstruowao dwie grone akcje, ale w obu przypadkach na posterunku by Patryk Borek. W 39 minucie bramkarz MRKS-u ju skapitulowa. Po dorodkowaniu z lewego skrzyda na dugi supek, gracz KP zgra pik do ustawionego na pitym metrze Stasiaka, który nie mia najmniejszych problemów ze sfinalizowaniem akcji. Do przerwy 1:0.

Stracona kilka minut przed przerw bramka, nie podamaa Kuni Jawor. MRKS zabra si do odrabiania strat, liczc na odwrócenie niekorzystnego rezultatu. Jednak to gospodarze jako pierwsi byli blisi zdobycia gola, ale po uderzeniu z dystansu, futbolówka nie odnalaza drogi do siatki. W 56 minucie Kunia wyrównaa stan meczu na 1:1. Bd w szeregach obronnych KP wykorzysta Bagiski, który z naronika pola karnego, przelobowa wychodzcego do niego bramkarza, skierowujc pik do pustej bramki. Do koca meczu jedni i drudzy mieli swoje okazje. Kunia m. in. po strzale Bagiskiego z rzutu wolnego. Na posterunku byli jednak bramkarze lub próby samych zawodników byy niecelne. Ostatecznie pojedynek zespoów z Brzegu Dolnego i Jawora zakoczy si remisem 1:1. Przy pewnej dozie szczcia, to jaworska Kunia zgarnaby komplet punktów. Punkt zdobyty w jaskini lwa, jakim niewtpliwie jest stadion lidera, to na pewno rzecz, która cieszy i daje optymizm przed nastpnymi spotkaniami. Wielkie brawa nale si naszym zawodnikom za mecz, za zaangaowanie, za walk, bo spisali si naprawd dobrze. Miejmy nadziej, e za tydzie spisz si jeszcze lepiej i wygraj w Kowarach z Olimpi.

19 kwietnia (sobota), godz. 16:00 - Brzeg Dolny
KP Brzeg Dolny - Kunia Jawor 1:1 (1:0)
Bramki: Stasiak 39' - Bagiski 56'
Kunia: 1.Patryk Borek - 3.Krystian Pietruszka, 15.Kamil Orda, 6.Kamil Kurzelewski, 14.Robert Kruczek, 16.Kamil Gobek, 5.Patryk Przerywacz (8.Tomasz Serweciski 56'), 9.Bartosz Fitas (4.Grzegorz Rakszewski 87'), 19.Emilian Borek (7.Dariusz Czaja 68'), 11.Daniel Burszta (20.Wojciech Sabat 56'), 17.Marcin Bagiski.
óta kartka: Mierzwa (KP)
Sdziowali: Kamil Wieliczko (jako gówny) oraz Rafa Bancewicz i Piotr Oleksy (asystenci)