Sobota, 04.02.2023

Ku糿ia nie upolowa砤 Or砤

Ku糿ia Jawor przegra砤 0:2 w meczu 21.kolejki IV ligi dolno秎眘kiej z Or砮m Z眀kowice 眘kie. Niebawem wi阠ej o meczu.

Pierwsza po硂wa by砤 s砤ba w wykonaniu gospodarzy. Zagro縠nia ze strony Ku糿i pod bramk Igora Pierzgi to gównie kilka sta硑ch fragmentów gry w postaci rzutów wolnych oraz ro縩ych. Po jednym z rzutów wolnych, w 34 minucie Bagi駍ki uderzy minimalnie obok s硊pka i by砤 to najlepsza okazja MRKS-u przed przerw. Natomiast Orze od pocz眛ku meczu zaatakowa. Patryk Borek mia dzi sporo pracy. Ju w pierwszej minucie po dograniu pi砶i z prawego skrzyd砤 w pole karne Ku糿i, o ma硑 w硂s Rakszewski wyr阠zy砨y rywali pokonuj眂 Borka, ale trafi w boczn siatk. W 9 minucie Borek w sytuacji jeden na jeden zdo砤 wy硊ska pi砶 spod nóg przeciwnika, który chcia go min辨. Jednak pi赕 minut pó糿iej mieli秏y ju 0:1. Po centrze z rzutu wolnego, sprowadzony zim do Or砤 z Lechii Dzier縪niów Hubert Górski strza砮m g硂w otworzy wynik meczu. W 16 minucie gracz Or砤 pot昕nie hukn背 zza pola karnego, lecz futbolówka pow阣rowa砤 nad poprzeczk. W 28 minucie po dograniu pi砶i w pole karne z g酬bi boiska w okolice trzynastego metra, Okrojek skierowa j do siatki obok wychodz眂ego z bramki Borka. W 38 minucie znów zosta zatrudniony Borek, ale tym razem nie da si pokona.

W drugiej po硂wie ogl眃ali秏y odmieniony zespó jaworskiej Ku糿i, który rozegra lepsz parti ni w pierwszej ods硂nie. Przede wszystkim cz甓ciej go禼i pod posterunkiem bramkarza Or砤, zmuszaj眂 go do wi阫szej koncentracji i wysi砶u ni w pierwszych 45 minutach. W 55 minucie Orze by bliski podwy縮zenia prowadzenia, ale nikt nie przeci背 podania ze skrzyd砤.  W 60 minucie Borek stan背 na wysoko禼i zadania, kiedy to obroni strza pi砶arza Or砤 po rajdzie lewym skrzyd砮m. Ku糿ia stara砤 si zdecydowanie wi阠ej atakowa, ale jej ofensywa by砤 dosy cz阺to hamowana przez szczeln obron Or砤. Fitas w 77 minucie zdecydowa si na strza z dystansu  i niewiele zabrak硂 do szcz甓cia, bo kilkudziesi阠iu centymetrów. W 87 minucie Orze znów sprawdzi czujno舵 Borka, który wybroni strza z bliskiej odleg硂禼i. W doliczonym czasie gry jaworzanie mieli jeszcze dwie okazje, ale ju chyba tylko na zdobycie honorowej bramki. Najpierw Serweci駍ki uderzy niewiele nad poprzeczk. Natomiast w 92 minucie Fitas zdecydowa poszuka szcz甓cia z pogranicza pola karnego, ale Pierzga nie da si zaskoczy.

Ku糿ia Jawor - Orze Z眀kowice 眘kie 0:2 (0:2)
Bramki: Górski 14', Okrojek 28'
Ku糿ia: 1.Patryk Borek - 3.Krystian Pietruszka, 4.Grzegorz Rakszewski, 15.Kamil Orda, 14.Robert Kruczek, 5.Patryk Przerywacz (6.Emilian Borek 46'), 16.Kamil Go潮bek (7.Wojciech Sabat 69'), 9.Bartosz Fitas, 17.Tomasz Serweci駍ki, 8.Piotr Zieli駍ki (11.Daniel Burszta 57'), 10.Marcin Bagi駍ki.
ó硉e kartki: Zieli駍ki, Go潮bek, Bagi駍ki (Ku糿ia) oraz Szabat (Orze)
S阣ziowali: Mateusz Ga硊szka (jako gówny) oraz S砤womir Micha砪zak i Witold Wróbel (asystenci)
Widzów:<span style="\&quot;background-color:rgb(255," 255,="" 255);="" font-family:arial\"=""> 250