Czwartek, 02.02.2023

Ku╝nia z kompletem punktˇw

Ku╝nia Jawor pokona│ BKS Boles│awiec 1:0. Zwyciŕskiego gola strzeli│ w 33 minucie Bartosz Fitas.

Spotkanie poprzedzi│a minuta ciszy ku czci zmar│ego niedawno by│ego kierownika i dzia│acza Ku╝ni Henryka Bila. Mecz dostarczy│ wszystkim wielu emocji, a rezultat ko˝cowy wa┐y│ siŕ do ostatniej minuty. Jaworzanie mogli wygraŠ ten mecz wiŕksz▒ ró┐nic▒ goli, bo mieli ku temu okazje, ale zawodzi│a skutecznoŠ. Pierwsza po│owa dla gospodarzy. Z ka┐d▒ minut▒ dominacja miejscowych w pierwszych 45 minutach ros│a. W 11 minucie Serweci˝ski zdecydowa│ siŕ na drybling pomiŕdzy rywalami w polu karnym, chcia│ wy│o┐yŠ pi│kŕ Bagi˝skiemu, aby ten wyko˝czy│ akcjŕ, ale w ostatniej chwili zapobieg│ temu obro˝ca BKS-u. W 15 minucie znów da│ o sobie znaŠ Serweci˝ski, który tym razem szuka│ szansy na bramkŕ uderzeniem z dystansu. W 30 minucie po raz pierwszy do wiŕkszego wysi│ku zosta│ zmuszony Patryk Borek. Najpierw pi│kŕ po strzale z dystansu sparowa│ na rzut ro┐ny. Natomiast chwilŕ pó╝niej po wrzutce futbolówki w pole karne z autu, co by│o dzisiaj dosyŠ gro╝n▒ broni▒ BKS-u, gracz goÂci uderzy│ nad poprzeczk▒. Na odpowied╝ MRKS-u nie trzeba by│o d│u┐ej czekaŠ. Po dobrej centrze Zieli˝skiego na jedenasty metr, Bagi˝ski minimalnie chybi│. W ko˝cu nadesz│a 33 minuta. Burszta wygra│ pojedynek g│ówkowy z przeciwnikiem i skierowa│ pi│kŕ do Bagi˝skiego, który na szesnastym metrze opanowa│ j▒ i przytrzyma│. Nastŕpnie dobrze zauwa┐y│ nadbiegaj▒cego z prawego skrzyd│a Fitasa i zagra│ do niego, który │adnym uderzeniem sfinalizowa│ akcjŕ. W 38 minucie BKS móg│ wyrównaŠ. W sytuacji sam na sam by│ ju┐ prawie gracz BKS-u, lecz w ostatniej chwili Rakszewski wybi│ mu pi│kŕ spod nóg. Jeszcze przed przerw▒ team Mariusza Krupczaka móg│ podwy┐szyŠ prowadzenie, ale goli nie ogl▒daliÂmy ju┐. Do przerwy 1:0.

Drug▒ ods│onŕ z wiŕkszym animuszem rozpoczŕli przyjezdni, którzy przejŕli inicjatywŕ. Ju┐ na samym pocz▒tku BKS mia│ dwie gro╝ne sytuacje, ale w pierwszej na posterunku by│ Borek, a w drugiej gracz goÂci bŕd▒cy kilka metrów od bramki, fatalnie przestrzeli│. BKS mia│ kolejne okazje, ale Ku╝nia przetrwa│a napór i znów zaczŕ│a stwarzaŠ sobie sytuacje, po których mog│a rozstrzygn▒Š wczeÂniej losy meczu i unikn▒Š nerwowej ko˝cówki. W 64 minucie jaworzanie przeprowadzili kontrŕ, Bagi˝ski dogra│ pi│kŕ na g│owŕ niepilnowanego Fitasa i maj▒c przed sob▒ tylko Kowalskiego, spud│owa│. Ostatnie kilkanaÂcie minut to akcja za akcjŕ, gra przenosi│a spod jednej bramki, na drug▒. Pomiŕdzy 77, a 80 minut▒ MRKS mia│ trzy "setki". Najpierw Bagi˝ski strzeli│ niecelnie, nastŕpnie w roli g│ównej wyst▒pi│ Emilian Borek. Pierwsz▒ jego próbŕ instynktownie nog▒ wybroni│ bramkarz BKS-u, a potem g│ówkowa│ obok s│upka. W 84 minucie znów zrobi│o siŕ gor▒co pod bramk▒ Ku╝ni, kiedy to BKS po jednym ze sta│ych fragmentów gry, by│ bliski wyrównania. Obie strony do ko˝ca meczu jeszcze kilka razy zagrozi│y sobie nawzajem, ale wynik nie uleg│ ko˝cowy.

Ku╝nia zdobywa jak┐e wa┐ne trzy punkty w meczu dru┐yn zagro┐onych spadkiem. By│o nerwowo, ale zako˝czy│o siŕ szczŕÂliwie dla naszych zawodników. Za tydzie˝ jaworzanie pauzuj▒ w zwi▒zku z wycofaniem siŕ MKS-u Szczawno Zdrój. Zatem nastŕpne spotkanie rozegraj▒ 12 kwietnia z Or│em Z▒bkowice Žl▒skie o godzinie 13:00.

29 marca (sobota), godz. 16:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Ku╝nia Jawor - BKS Bobrzanie Boles│awiec 1:0 (1:0)
Bramki: Fitas 33'
Ku╝nia: 1.Patryk Borek - 77.Piotr Zieli˝ski, 15.Kamil Orda, 4.Grzegorz Rakszewski, 14.Robert Kruczek, 5.Patryk Przerywacz (18.Emilian Borek 72'), 16.Kamil Go│▒bek, 19.Bartosz Fitas, 13.Tomasz Serweci˝ski, 8.Daniel Burszta (20.Wojciech Sabat 75'), 9.Marcin Bagi˝ski (11.Mariusz Krupczak 90')
Niewykorzystane zmiany: 12.Mateusz M│ynarczyk.
BKS: 1.Manuel Kowalski - 2.Micha│ B│o˝ski,  3.Bart│omiej B│o˝ski, 17.Jacek Bochnia, 8.Kamil Ganczarek, 6.Krzysztof Janicki, 20.Piotr Bry│kowski, 7.Piotr Dziŕgielski (9.Józef Pietrzak 72'), 11.Daniel Zió│kowski (15.Eryk Kliwak 65'), 10.Dariusz Bryjak, 19.Marek Majka. Niewykorzystane zmiany: 12.Kamil Kulesza, 4.Emanuel Ekenedirichukwu Ohagwu, 16.Marcin KraÂnicki, 13.Pawe│ »mudzi˝ski.
»ó│te kartki: Fitas, Sabat, Borek, Serweci˝ski, Go│▒bek (Ku╝nia) oraz Bryjak i Kliwak (BKS)
Sŕdziowali: Pawe│ Kucharczyk (jako g│ówny) oraz Kornel Paszkiewicz i Damian Sylwestrzak (asystenci)