Niedziela, 29.01.2023 148

Ku╝nia wygra│a z Gromem

Ku╝nia Jawor pokona│a w meczu sparingowym Grom Witkˇw 4:2. Spotkanie toczy│o siŕ w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Wia│ bardzo porywisty wiatr, który niekiedy zupe│nie zmienia│ tor lotu pi│ki. Ponadto s│o˝ce przeplata│o siŕ z opadami deszczu i gradu. Rezultat móg│ otworzyŠ ju┐ w czwartej minucie Burszta, ale trafi│ w s│upek.

Ku╝nia objŕ│a prowadzenie w 11 minucie. DoÂrodkowanie z rzutu ro┐nego Fitasa, na gola zamieni│ Orda. Po chwili mieliÂmy ju┐ 0:2. Borek otrzyma│ podanie od Burszty w polu karnym i pewnym uderzeniem pokona│ goalkeepera Gromu. W 24 minucie po raz pierwszy do wiŕkszego wysi│ku zosta│ zmuszony Patryk Borek. Po uderzeniu z dystansu zawodnika gospodarzy, sparowa│ futbolówkŕ na rzut ro┐ny. Grom krótko rozegra│ ten sta│y fragment gry, pi│ka zosta│a zagrana w kierunku bramki i Orda tak niefortunnie zmieni│ drogŕ pi│ki, ┐e ta znalaz│a siŕ w siatce. Pó╝niej jaworzanie powiŕkszyli przewagŕ nad Gromem w ci▒gu zaledwie dwóch minut do trzech bramek. W 35 minucie doÂrodkowanie Pietruszki dotar│o do ustawionego na d│ugim s│upku Baginskiego, któremu pozosta│o tylko dostawiŠ nogŕ. Kilkadziesi▒t sekund pó╝niej ten sam zawodnik ponownie móg│ celebrowaŠ wpisanie siŕ na listŕ strzelców.

Po przewie ogl▒daliÂmy ju┐ tylko jednego gola. W 54 minucie pi│karz Gromu uderzy│ z ok. 7 metrów i futbolówka po rŕkach Patryka Borka, wpad│a do siatki. Ku╝nia mia│a pó╝niej okazje by wygraŠ bardziej okazale. W 66 minucie Burszta trafi│ w poprzeczkŕ, a kilka minut pó╝niej jego próbŕ na róg sparowa│ bramkarz Gromu. Fitas nie wykorzysta│ sytuacji sam na sam. Natomiast strza│ Zieli˝skiego z dystansu by│ minimalnie niecelny. Ostatecznie wygrywamy 2:4 ze spadkowiczem z okrŕgówki, a ju┐ za tydzie˝ wznowienie rozgrywek ligowych. Ku╝nia zagra na wyje╝dzie z Karkonoszami Jelenia Góra.

15 marca (sobota), godz. 14:00 - Witków
Grom Witków - Ku╝nia Jawor 2:4 (1:4)