Piątek, 19.04.2024 362

Kunia wygraa z Gromem

Kunia Jawor pokonaa w meczu sparingowym Grom Witkw 4:2. Spotkanie toczyo si w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Wia bardzo porywisty wiatr, który niekiedy zupenie zmienia tor lotu piki. Ponadto soce przeplatao si z opadami deszczu i gradu. Rezultat móg otworzy ju w czwartej minucie Burszta, ale trafi w supek.

Kunia obja prowadzenie w 11 minucie. Dorodkowanie z rzutu ronego Fitasa, na gola zamieni Orda. Po chwili mielimy ju 0:2. Borek otrzyma podanie od Burszty w polu karnym i pewnym uderzeniem pokona goalkeepera Gromu. W 24 minucie po raz pierwszy do wikszego wysiku zosta zmuszony Patryk Borek. Po uderzeniu z dystansu zawodnika gospodarzy, sparowa futbolówk na rzut rony. Grom krótko rozegra ten stay fragment gry, pika zostaa zagrana w kierunku bramki i Orda tak niefortunnie zmieni drog piki, e ta znalaza si w siatce. Póniej jaworzanie powikszyli przewag nad Gromem w cigu zaledwie dwóch minut do trzech bramek. W 35 minucie dorodkowanie Pietruszki dotaro do ustawionego na dugim supku Baginskiego, któremu pozostao tylko dostawi nog. Kilkadziesit sekund póniej ten sam zawodnik ponownie móg celebrowa wpisanie si na list strzelców.

Po przewie ogldalimy ju tylko jednego gola. W 54 minucie pikarz Gromu uderzy z ok. 7 metrów i futbolówka po rkach Patryka Borka, wpada do siatki. Kunia miaa póniej okazje by wygra bardziej okazale. W 66 minucie Burszta trafi w poprzeczk, a kilka minut póniej jego prób na róg sparowa bramkarz Gromu. Fitas nie wykorzysta sytuacji sam na sam. Natomiast strza Zieliskiego z dystansu by minimalnie niecelny. Ostatecznie wygrywamy 2:4 ze spadkowiczem z okrgówki, a ju za tydzie wznowienie rozgrywek ligowych. Kunia zagra na wyjedzie z Karkonoszami Jelenia Góra.

15 marca (sobota), godz. 14:00 - Witków
Grom Witków - Kunia Jawor 2:4 (1:4)