Konkurs ÔÇ×List do ┼Üwi─Ötego Miko┼éajaÔÇŁ
Indyjska kawa ziarnista HATHI

Ku╝nia inkasuje trzy punkty w OleÂnicy

Ku╝nia Jawor pokona│a na wyje╝dzie Pogo˝ OleÂnica 2:0.

Na listŕ strzelców wpisali siŕ Marcin Bagi˝ski w 68 minucie i rezerwowy Daniel Burszta w 75 minucie.

Pierwsza po│owa to wyrównane, ale niezbyt porywaj▒ce widowisko. Przez pierwsze 30 minut z boiska wia│o nud▒, a gra toczy│a siŕ g│ównie w Ârodku pola. Dopiero w ostatnim kwadransie gra siŕ nieco o┐ywi│a po sytuacjach podbramkowych z jednej i z drugiej strony. Jako pierwsi bliscy objŕcia prowadzenia byli gospodarze w 13 minucie. Po doÂrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym Patryka Borka powsta│o spore zamieszanie, ale na szczŕÂcie nasi zawodnicy za┐egnali niebezpiecze˝stwo. Na kolejn▒ godn▒ odnotowania okazjŕ wszyscy zgromadzeni na stadionie w OleÂnicy musieli czekaŠ a┐ do 33 minuty, kiedy to Pietruszka po rzucie ro┐nym, uderzy│ obok s│upka. Chwilŕ pó╝niej przed szans▒ na pokonanie Idziorka stan▒│ Bagi˝ski, który otrzyma│ prostopad│e podanie od Krupczaka i niewiele siŕ pomyli│. KilkanaÂcie sekund pó╝niej Pogo˝ postraszy│ Orda. W zamieszaniu po wrzutce z rzutu ro┐nego uderzy│ futbolówkŕ nad poprzeczk▒. W 40 minucie swoj▒ szansŕ znów mia│ Bagi˝ski, ale z oko│o 16 metrów strzeli│ niecelnie. OleÂniczanie jeszcze przed przerw▒ odpowiedzieli dwiema gro╝nymi akcjami. W 41 minucie Bezak przegra│ pojedynek jeden na jeden z Borkiem, a tu┐ przed gwizdkiem obwieszczaj▒cym koniec pierwszej czŕÂci gry, goalkeeper Ku╝ni sparowa│ na róg uderzenie z rzutu wolnego sprzed pola karnego. Do przerwy 0:0

Po przerwie obraz gry nie uleg│ zmianie. W 55 minucie oleÂniczanie mieli jedn▒ z lepszych okazji w meczu, ale pi│ka po uderzeniu gracza Pogoni o centymetry minŕ│a s│upek bramki strze┐onej przez Borka. W 68 minucie Ku╝nia obejmuje prowadzenie. Bagi˝ski zosta│ obs│u┐ony dobrym podaniem przez Krupczaka i precyzyjnym strza│em umieÂci│ futbolówkŕ w siatce. W 75 minucie mieliÂmy 0:2. Zieli˝ski wywalczy│ pi│kŕ na lewym skrzydle, zagra│ do dobrze ustawionego Burszty na pi▒tym metrze, który nie mia│ problemów ze sfinalizowaniem akcji. W ostatnim kwadransie Pogo˝ mia│a dwie Âwietne okazje na gola i w obu przypadkach dwukrotnie Ku╝niŕ z opresji ratowa│ Patryk Borek. W 80 minucie sparowa│ pi│kŕ na rzut ro┐ny, a w 82 minucie wygra│ pojedynek sam na sam z Bezakiem. Jaworzanie wygrali 0:2 i zdobywaj▒ pierwszy komplet punktów od 5 pa╝dziernika.

Dziŕki temu zwyciŕstwu zrównaliÂmy siŕ punktami z zajmuj▒cym dwunaste miejsce MKS Szczawno Zdrój (19 pkt.). Za tydzie˝ ostatni mecz w tym roku, a zarazem drugi z rundy wiosennej. Do Jawora zawita AKS Strzegom.

17 listopada (niedziela), godz. 13:00 - OleÂnica
Pogo˝ OleÂnica - Ku╝nia Jawor 0:2 (0:0)
Bramki: Bagi˝ski 68', Burszta 75'
Pogo˝: Sebastian Idziorek – Tomasz Karga, Micha│ Janeczek, Jakub B│aszczyk (Damian Przybytek 71), Maciej Sepetowski, úukasz Galik, Micha│ Ziŕba, Piotr Michalewski, Pawe│ Kotwa, Piotr Kotwa, Pawe│ Bezak.
Ku╝nia: 1.Patryk Borek - 6.Krystian Pietruszka, 13.Tomasz Serweci˝ski, 15.Kamil Orda, 2g.Grzegorz Rakszewski, 9.Marcin Rakszewski (18.Daniel Burszta 66'), 16.Kamil Go│▒bek (14.Kamil Jano 88'), 4.Wojciech Sabat, 11.Mariusz Krupczak, 7.Piotr Zielinski, 17.Marcin Baginski.
»ó│te kartki: Bezak (Pogo˝) oraz Krupczak (Ku╝nia)
Sŕdziowa│: Waldemar Socha (OZPN Jelenia Góra)