Czwartek, 08.12.2022

Konkurs ÔÇ×List do ┼Üwi─Ötego Miko┼éajaÔÇŁ
Zobacz aktualne promocje w hurtowni Allatonce

Nie │yknŕli Piasta

W dzisiejszym meczu Ku╝nia Jawor uleg│a przed w│asn▒ publicznoÂci▒ dru┐ynie Piasta Zawidˇw 0:2.

W pierwszej po│owie pi│ka po uderzeniach MRKS-u najczŕÂciej mija│a bramkŕ Gilewskiego lub trafia│a prosto w jego rŕce. Do najwiŕkszego wysi│ku goalkeepera Piasta w pierwszej ods│onie zmusi│ Fitas w 23 minucie, ale jego próba zosta│a wybroniona. Oprócz niego dobr▒ szansŕ mia│ tak┐e Bagi˝ski w 36 minucie, kiedy to "zakrŕci│" obro˝cami przyjezdnych na linii pola karnego i strzeli│ minimalnie nad poprzeczk▒. GoÂcie objŕli prowadzenie w 38 minucie. Po stracie w Ârodku pola, zawodnik Piasta graj▒cy na lewym skrzydle przerzuci│ pi│kŕ na drug▒ stronŕ. Nie zdo│a│ jej przechwyciŠ Orda, spad│a ona pod nogi gracza rywali i z okolic czternastego metra, uderzeniem na d│ugi s│upek, pokona│ Patryka Borka. Dodajmy, ┐e by│ to pierwszy celny strza│ Piasta w tym spotkaniu. Do przerwy 0:1.

Po przerwie Ku╝nia d▒┐y│a do odrabiania strat, ale to dru┐yna z Zawidowa mia│a jako pierwsza okazjŕ podbramkow▒ po przerwie. Borek w jednej z interwencji wypi▒stkowa│ pi│kŕ poza pole karne, ale spad│a ona pod nogi stoj▒cego tu┐ za lini▒ szesnastki zawodnika Piasta. Widz▒c, ┐e Borek nie zd▒┐y│ wróciŠ do bramki, natychmiast uderzy│, ale na szczŕÂcie bramkarza Ku╝ni wyrŕczy│ Pietruszka, wybijaj▒c g│ow▒ futbolówkŕ z linii bramkowej na rzut ro┐ny. Od 55 minuty napór Ku╝ni wzrós│, a Piast momentami ratowa│ siŕ wybiciami pi│ki na oÂlep. W 58 minucie Orda g│ówkowa│ niewiele nad bramk▒ po rzucie wolnym. Bardzo blisko szczŕÂcia by│ Fitas w odstŕpie kilkudziesiŕciu sekund. W 68 minucie otrzyma│ dobre podanie od Bagi˝skiego, ale w ostatniej chwili uprzedzi│ go Gilewski. Moment pó╝niej Fitas zdo│a│ oddaŠ strza│, lecz i w tej sytuacji gór▒ by│ bramkarz Piasta. W 70 minucie Fitas stan▒│ znów przed szans▒ na wpisanie siŕ na listŕ strzelców. Z rzutu wolnego z ok. 18 metrów Fitas niewiele siŕ pomyli│. Kiedy wydawa│o siŕ, ┐e MRKS jest ju┐ bliski wyrównania, Piast strzela gola na 0:2. Grzegorz Rakszewski sfaulowa│ przeciwnika w polu karnym i arbiter podyktowa│ rzut karny. Egzekutor pewnie zamieni│ jedenastkŕ na gola. To trafienie trochŕ podciŕ│o skrzyd│a Ku╝ni. Po chwili mog│o byŠ ju┐ 0:3, kiedy to po doÂrodkowaniu z rzutu ro┐nego, zawodnik Piasta niewiele siŕ pomyli│. Przed ko˝cowym gwizdkiem najbli┐ej zmiany dorobku bramkowego Ku╝ni by│ dwukrotnie Bagi˝ski. Dwukrotnie uderza│ on pi│kŕ ustawion▒ tu┐ przed polem karnym z rzutu wolnego i w obu przypadkach pi│ka trafi│a w poprzeczkŕ.

Przegrywamy bardzo wa┐ny mecz w kontekÂcie sytuacji w dolnych rejonach tabeli. Po dzisiejszej pora┐ce spadliÂmy na 13 miejsce w tabeli, czyli do strefy spadkowej. Ku╝nia mia│a dzi wiŕcej szans na umieszczenie futbolówki w siatce ni┐ zawidowianie, którzy skupili siŕ na zabezpieczaniu dostŕpu do w│asnej bramki i grze z kontry. Jaworzanie oddali dzisiaj ponad dwa razy wiŕcej strza│ów na bramkŕ ni┐ Piast, ale na nic to siŕ zda│o, gdy┐ celowniki tego dnia mieli s│abo ustawione. Za tydzie˝ kolejny bardzo istotny dla nas mecz z Orl▒ W▒sosz na wyje╝dzie. Miejmy nadziejŕ, ┐e podopieczni trenera Krupczaka szybko siŕ pozbieraj▒ po s│abym wystŕpie przeciwko Piastowi i wróc▒ z W▒sosza z pe│na pul▒!

2 listopada (sobota), godz. 14:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Ku╝nia Jawor - Piast Zawidów 0:2 (0:1)
Bramki: Tkaczyk 38', Bryjak 72'-k.
Ku╝nia: 1.Patryk Borek - 3.Krystian Pietruszka, 13.Grzegorz Rakszewski, 15.Kamil Orda, 9.Mateusz Bober, 5.Patryk Przerywacz (8.Kamil Dunaj 75'), 7.Dariusz Czaja (4.Wojciech Sabat 56'), 11.Mariusz Krupczak, 19.Bartosz Fitas, 77.Piotr Zieli˝ski, 20.Marcin Bagi˝ski
»ó│te kartki: Koz│owski, Michalkiewicz (Piast)
Sŕdziowa│: Pawe│ Kucharczyk (g│ówny) oraz Tomasz Ziŕba i Rafa│ Serwa (asystenci) - OZPN Wroc│aw