Środa, 24.04.2024 239

Nie yknli Piasta

W dzisiejszym meczu Kunia Jawor ulega przed wasn publicznoci druynie Piasta Zawidw 0:2.

W pierwszej poowie pika po uderzeniach MRKS-u najczciej mijaa bramk Gilewskiego lub trafiaa prosto w jego rce. Do najwikszego wysiku goalkeepera Piasta w pierwszej odsonie zmusi Fitas w 23 minucie, ale jego próba zostaa wybroniona. Oprócz niego dobr szans mia take Bagiski w 36 minucie, kiedy to "zakrci" obrocami przyjezdnych na linii pola karnego i strzeli minimalnie nad poprzeczk. Gocie objli prowadzenie w 38 minucie. Po stracie w rodku pola, zawodnik Piasta grajcy na lewym skrzydle przerzuci pik na drug stron. Nie zdoa jej przechwyci Orda, spada ona pod nogi gracza rywali i z okolic czternastego metra, uderzeniem na dugi supek, pokona Patryka Borka. Dodajmy, e by to pierwszy celny strza Piasta w tym spotkaniu. Do przerwy 0:1.

Po przerwie Kunia dya do odrabiania strat, ale to druyna z Zawidowa miaa jako pierwsza okazj podbramkow po przerwie. Borek w jednej z interwencji wypistkowa pik poza pole karne, ale spada ona pod nogi stojcego tu za lini szesnastki zawodnika Piasta. Widzc, e Borek nie zdy wróci do bramki, natychmiast uderzy, ale na szczcie bramkarza Kuni wyrczy Pietruszka, wybijajc gow futbolówk z linii bramkowej na rzut rony. Od 55 minuty napór Kuni wzrós, a Piast momentami ratowa si wybiciami piki na olep. W 58 minucie Orda gówkowa niewiele nad bramk po rzucie wolnym. Bardzo blisko szczcia by Fitas w odstpie kilkudziesiciu sekund. W 68 minucie otrzyma dobre podanie od Bagiskiego, ale w ostatniej chwili uprzedzi go Gilewski. Moment póniej Fitas zdoa odda strza, lecz i w tej sytuacji gór by bramkarz Piasta. W 70 minucie Fitas stan znów przed szans na wpisanie si na list strzelców. Z rzutu wolnego z ok. 18 metrów Fitas niewiele si pomyli. Kiedy wydawao si, e MRKS jest ju bliski wyrównania, Piast strzela gola na 0:2. Grzegorz Rakszewski sfaulowa przeciwnika w polu karnym i arbiter podyktowa rzut karny. Egzekutor pewnie zamieni jedenastk na gola. To trafienie troch podcio skrzyda Kuni. Po chwili mogo by ju 0:3, kiedy to po dorodkowaniu z rzutu ronego, zawodnik Piasta niewiele si pomyli. Przed kocowym gwizdkiem najbliej zmiany dorobku bramkowego Kuni by dwukrotnie Bagiski. Dwukrotnie uderza on pik ustawion tu przed polem karnym z rzutu wolnego i w obu przypadkach pika trafia w poprzeczk.

Przegrywamy bardzo wany mecz w kontekcie sytuacji w dolnych rejonach tabeli. Po dzisiejszej porace spadlimy na 13 miejsce w tabeli, czyli do strefy spadkowej. Kunia miaa dzi wicej szans na umieszczenie futbolówki w siatce ni zawidowianie, którzy skupili si na zabezpieczaniu dostpu do wasnej bramki i grze z kontry. Jaworzanie oddali dzisiaj ponad dwa razy wicej strzaów na bramk ni Piast, ale na nic to si zdao, gdy celowniki tego dnia mieli sabo ustawione. Za tydzie kolejny bardzo istotny dla nas mecz z Orl Wsosz na wyjedzie. Miejmy nadziej, e podopieczni trenera Krupczaka szybko si pozbieraj po sabym wystpie przeciwko Piastowi i wróc z Wsosza z pena pul!

2 listopada (sobota), godz. 14:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kunia Jawor - Piast Zawidów 0:2 (0:1)
Bramki: Tkaczyk 38', Bryjak 72'-k.
Kunia: 1.Patryk Borek - 3.Krystian Pietruszka, 13.Grzegorz Rakszewski, 15.Kamil Orda, 9.Mateusz Bober, 5.Patryk Przerywacz (8.Kamil Dunaj 75'), 7.Dariusz Czaja (4.Wojciech Sabat 56'), 11.Mariusz Krupczak, 19.Bartosz Fitas, 77.Piotr Zieliski, 20.Marcin Bagiski
óte kartki: Kozowski, Michalkiewicz (Piast)
Sdziowa: Pawe Kucharczyk (gówny) oraz Tomasz Ziba i Rafa Serwa (asystenci) - OZPN Wrocaw