Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

28 pożarów instalacji kominowych

Straż pożarna podsumowuje. W okresie od października ubiegłego roku do 21 lutego br. na terenie powiatu jaworskiego odnotowano łącznie 28 pożarów instalacji kominowych.

© OSP Jawor

Jaworska straż pożarna przestrzega przed skutkami nieprawidłowego palenia w piecach oraz brakiem rzetelnych przeglądów kominiarskich.

Każdy właściciel domu ma obowiązek zapewnienia bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych i kominowych. – Trzeba regularnie czyścić komin i sprawdzać instalacje techniczne w domu – informuje st. kpt. Daniel Malinowski.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, w obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania:

  1. od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych - co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej;
  2. od palenisk opalanych paliwem stałym niewymienionych w pkt 1 - co najmniej raz na 3 miesiące;
  3. od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym niewymienionych w pkt 1 - co najmniej raz na 6 miesięcy.

Natomiast zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych usuwa się co najmniej raz w roku, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych.

Za niestosowanie się do przepisów grozi kara aresztu, grzywny lub nagany.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

palący w piecu
palący w piecu 22 lutego o 12:52
ja również przestrzegam jaworzan przed nierzetelnymi kominiarzami i brakiem przeglądów. Choć fikcyjnie na papierze przegląd jest co potwierdzi szanowna pani dyrektor ZLK. Papier przyjmie wszystko .
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.