Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do, które odbyły się 16 maja w Lutyni, podopieczni Gabrieli i Karola Forgielów wywalczyli aż 23 medale.
Turniej rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lutyni. Był to drugi turniej makroregionalny w tym sezonie oraz ostatni ważny sprawdzian przed czerwcowymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w Stęszewie koło Poznania.
Reprezentanci SAT Jawor/Złotoryja wrócili z zawodów z dorobkiem:
🥇 4 złotych medali
🥈 7 srebrnych medali
🥉 12 brązowych medali
Medale zdobyli:
ZŁOTE
- Michał Malinowski - walki juniorów w kategorii -75 kg
- Natalia Serok - walki juniorek w kategorii -61 kg
- Wiktoria Wałach - walki juniorek w kategorii -49 kg
- Helena Kozyra - układy juniorek młodszych stopni uczniowskich
SREBRNE
- Miłosz Szarata - walki juniorów w kategorii -75 kg
- Miłosz Szarata - techniki specjalne juniorów
- Maria Durachta - walki juniorek w kategorii -53 kg
- Natalia Podsiadło - walki juniorek młodszych w kategorii -52 kg
- Michał Malinowski - układy juniorów stopni mistrzowskich
- Weronika Rudziak - układy juniorek stopni mistrzowskich
- Adrian Skraba - walki juniorów w kategorii +75 kg
BRĄZOWE
- Zosia Listek - układy juniorek młodszych stopni uczniowskich
- Zosia Listek - walki juniorek młodszych w kategorii -52 kg
- Natalia Serok - techniki specjalne juniorek
- Natalia Serok - układy juniorek stopni mistrzowskich
- Stoigniew Kasprzyk - układy juniorów stopni uczniowskich
- Miłosz Szarata - układy juniorów stopni mistrzowskich
- Karol Malinowski - układy juniorów stopni mistrzowskich
- Zofia Mikus - walki juniorek młodszych w kategorii +60 kg
- Kamil Neumann - walki juniorów młodszych w kategorii -40 kg
- Michał Jung - walki juniorów młodszych w kategorii -40 kg
- Tymon Kycia - walki juniorów młodszych w kategorii -55 kg
- Alan Szturma - walki juniorów młodszych w kategorii -65 kg
Bardzo dobre wyniki osiągnęli także pozostali zawodnicy, zdobywając medale w konkurencjach walk, układów oraz technik specjalnych.
Świetna postawa drużyny przełożyła się również na sukces w klasyfikacji generalnej. Klub zajął 2. miejsce w klasyfikacji medalowej kategorii junior spośród 13 klubów z województw dolnośląskiego i opolskiego.
To kolejny bardzo mocny występ zawodników z Jawora i Złotoryi, którzy od lat należą do czołówki regionalnego taekwon-do i regularnie przywożą medale z najważniejszych zawodów.

