Czwartek, 11.06.2026 254

 

Reklama
Winkelmann rekrutuje

Ponad 10 milionów złotych na odbudowę drogi i mostów w Wolbromku. Jest rządowe wsparcie po powodzi

Ponad 10,2 mln zł z budżetu państwa trafi do powiatu jaworskiego na odbudowę zniszczonej infrastruktury drogowej w Wolbromku.

© Materiały prasowe / DUW

Informację o przyznaniu środków przekazała Wojewoda Dolnośląska Anna Żabska.

To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych w regionie po powodzi, która we wrześniu 2024 roku dotknęła Dolny Śląsk. Dzięki rządowemu wsparciu odbudowana zostanie droga powiatowa nr 2883D na odcinku przekraczającym 4 kilometry.

Zakres inwestycji będzie bardzo szeroki. Zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni, odbudowę systemu odwodnienia, remont przepustów, poboczy oraz odtworzenie oznakowania drogowego. Ważnym elementem zadania będzie również remont dwóch mostów znajdujących się na tej trasie.

Samorządowcy podkreślają, że inwestycja ma ogromne znaczenie dla mieszkańców oraz codziennego bezpieczeństwa kierowców korzystających z drogi przebiegającej przez Wolbromek. Po ubiegłorocznej powodzi infrastruktura została poważnie uszkodzona, co utrudniało komunikację i wymagało pilnych działań naprawczych.

Realizacja inwestycji została zaplanowana na lata 2026–2027. Po zakończeniu prac mieszkańcy mają zyskać bezpieczniejszą i nowoczesną infrastrukturę drogową, odporniejszą na skutki intensywnych opadów i przyszłych zagrożeń pogodowych.

Komentarze (12)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

do rządzących
do rządzących16 maja o 14:15
Jawor ma już wyremontowany dworzec za rządów PIS i za unijne pieniądze ma powstać centrum przesiadkowe.  Kiedy Jawor (stolica powiatu) zyska bezpośrednie połączenie PKP z Wrocławiem (stolicą województwa? Nie pytam tu o zakrawająca na kpinę długą (ponad 2 h) i przez to droższą trasę przez Sobótkę. 
8 Lubię to: 3
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 4
Lubię to! Udostępnij
gość
gośćdo rządzących19 maja o 09:09
Czyli jak kto sobie życzy. Chcesz bezpośrednio , jest. Chcesz szybciej z przesiadką , jest. Więc po co ciągle stękać ?
Chyba ,że się ma taki charakter, wiecznego marudy.
7 Lubię to: 3
Super: 1
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 2
Lubię to! Udostępnij
Razem więcej dla swoich
Razem więcej dla swoichgość22 maja o 10:06
Ty jesteś tak naprawdę głupi czy tylko udajesz? Dla ciebie byle jakość jest dobra, nie ważne co jest ważne że jest a że to syf to co cię to, sztuka jest sztuką. Widać ty z opcji rządzącej 
3 Lubię to: 1
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to! Udostępnij
do kłamczucha
do kłamczuchado rządzących17 maja o 09:33
1- Jawor nigdy, nawet za czasow niemieckich, nie miał bezpośredniego połączenia z Wroclawiem. Powod ? Zbyt mała liczba chetnych do podróżowania. A na dzień dzisiejszy sądzę ,ze tak naprawdę jest tym poważnie zainteresowanych kilka osób.
2-podróż z Jawora do Wrocławia PKP odbywa się z przesiadką w Jaworzynie Ś. lub Legnicy.  Podróż trwa nie 2 godziny jak klamiesz , a 1 godz 9min. Koszt biletu to okolo 26zł normalny.
Tyle fakty, a ty teraz dalej kłam i filozofuj.
11 Lubię to: 6
Super: 1
Ha ha: 2
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 2
Lubię to! Udostępnij
filozof
filozofdo kłamczucha19 maja o 11:42
Wg Twojej filozofii, to Jaworowi nie jest potrzebne żadne centrum przesiadkowe, skoro nie w stolicy powiatu-Jaworze a w Legnicy i Jaworzynie Śląskiej trzeba się przesiadać na pociąg do wojewódzkiego Wrocławia-tam one powinny powstac. Budowa takiego centrum w jaworze w takim razie to wywalenie pieniędzy w błoto, skoro nie ma tu gdzie się przesiadać. Wcześniej miastem wojewódzkim dla jawora była Legnica, teraz jest Wrocław, więc nie mów jaworzanom, że muszą do Wrocławia jeździć z przesiadkami, skoro fizycznie jest mmożliwość puszczenia normalnego kursu relacji Jawor-Wrocław, bez przesiadek w realiach, gdzie pociągi często się spóźniają i pasażerowie nie zawsze mają możliwość dotarcia z jawora do Wrocławia w pierwotnie założonym czasie, gdy "przesiadka" w Legnicy lub Jaworzynie ucieknie im sprzed nosa. Taka sytuacja jest też w odrotnym kierunku, wiec zniechęca turystów do odwiedzania Jawora.
3 Lubię to: 0
Super: 1
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to! Udostępnij
Razem więcej dla swoich
Razem więcej dla swoichfilozof22 maja o 10:08
Jacy turyści? Jakie przesiadki? Ty wiesz jaka jest koncepcja centrum przesiadkowego? Zobacz gdzie krzyżują się linie komunikacji i dopiero później gadaj. Rozumiem że z poziomu miejskiej limuzyny tego nie widać...
2 Lubię to: 1
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Razem po więcej
Razem po więcejRazem więcej dla swoich25 maja o 07:07
Ty jednak masz coś z rycerza-zakuty łeb. Zacznij w końcu samodzielnie mysleć, a nie bezmyslnie powtarzać, co Ci Twój pan i władca każe.
1 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to! Udostępnij
żałosny jesteś
żałosny jesteśRazem po więcej31 maja o 14:21
Ty jednak masz coś z rycerza-zakuty łeb. Zacznij w końcu samodzielnie mysleć, a nie bezmyslnie powtarzać, co Ci Twój pan i władca każe. rozumiem że stołeczek załatwiony dla siebie i żonki ale miej trochę własnej woli. Ale nie dla ciebie pieniądze wazniejsze. załosny jesteś. rpawda widac boli, co nie?
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Oldman
Oldmando kłamczucha18 maja o 18:26
Oj kłamczuchu, kłamczuchu, Jawor od jakiegoś czasu ma bezpośrednie połączenie pkp z Wrocławiem, a dokładniej 2 kursy-z Jawora do Wrocławia o 5:34 i powrotny o 16:40. Oba trwają ok. 2h, bo pociąg jedzie przez Sobótkę, Świdnicę, Jaworzynę Sląską. Bilet w jedną stronę kosztuje 29,70 zł. Tyle fakty.
1 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Dariusz
Dariuszdo kłamczucha18 maja o 09:42
Kłamiecie to wy, cały czas
1 Lubię to: 0
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Bogaty i wykształcony
Bogaty i wykształcony13 maja o 17:09
Super.
1 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Uśmiechnięty wariat raczej
Uśmiechnięty wariat raczejBogaty i wykształcony16 maja o 13:37
Taaa
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.