Poniedziałek, 16.02.2026 207

 

Reklama

35-latka z Jawora oszukała firmę telekomunikacyjną. Grozi jej 8 lat więzienia

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zatrzymali 35-letnią mieszkankę miasta, która posłużyła się danymi osobowymi swojej koleżanki do wyłudzenia usług telekomunikacyjnych. Teraz grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

© Materiały prasowe / KPP Jawor

Sprawa wyszła na jaw dzięki intensywnej pracy operacyjnej wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze ustalili, że oszustka zdobyła w sposób nieuprawniony dane osobowe swojej koleżanki, od której wynajmowała mieszkanie. Następnie, bez jej wiedzy i zgody, zawarła umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych o wartości ponad 2 tysięcy złotych. W ramach tej umowy otrzymała dwa telefony komórkowe.

Kobieta wprowadziła w błąd pracownika firmy co do swojej tożsamości oraz zamiaru wywiązania się z umowy” – informuje jaworska policja.

Sprawczyni została zatrzymana i usłyszała zarzut oszustwa. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie jest kontynuowane, a kobieta niebawem stanie przed sądem. Policja apeluje o ostrożność w udostępnianiu swoich danych osobowych i przypomina, że oszustwa telekomunikacyjne są wciąż jednym z częstszych przestępstw gospodarczych.

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Gość
Gość24 marca 2025 o 06:57
Rozumiem, że pracownik "usług telekomunikacyjnych" również odpowie karnie za niedopełnienie obowiązków skoro udzielił opisanych usług niesprawdzając dokumentów tożsamości zatrzymanej? Skoro zatrzymana podała nie swoje dane to można je było zweryfikować w 30 sekund sprawdzając dowód osobisty ZE ZDJĘCIEM!
3 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.