Do sytuacji doszło w środę po godz. 8.00 na 116 km autostrady A4. Kierowca ciężarówki został zatrzymany za niedostosowanie się do znaku poziomego B-26 „zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe”.
"Kiedy funkcjonariusze poinformowali kierowcę o tym, iż nałożony zostanie na niego mandant karny w wysokości 1000 zł, a jego konto powiększy się o 15 punktów karnych, mieszkaniec Piaseczna zaproponował, że „chce się dogadać” poprzez wręczenie policjantom 300 zł łapówki" - wyjaśnia podkom. Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.
Mundurowi propozycji nie przyjęli i poinformowali mężczyznę, że wręczenie łapówki jest przestępstwem. 54-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.
"Podejrzany usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej policjantom w celu skłonienia ich do odstąpienia od czynności służbowej. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności" - dodaje policjantka.