Czwartek, 18.04.2024 299

(FOTO) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do

W sobotę 25 marca w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do.

© Materiały prasowe / SAT Jawor

Na matach wystartowało 142 zawodników z 13 klubów województwa dolnośląskiego i opolskiego. Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się zawodnicy Sportowej Akademii Taekwon-do, którzy wywalczyli aż 23 medale (5 złotych, 9 srebrnych, 9 brązowych).

Dzięki okazałej zdobyczy medalowej SAT zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów w obu kategoriach wiekowych (junior młodszy i junior) pośród 13 klubów z obu województw. W klasyfikacji zwyciężył Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do (drugi najlepszy klub w Polsce w 2022 roku).

Medale wywalczyli:

JUNIORZY MŁODSI:

• Oskar Widomski - złoto walki -70 kg, złoto techniki specjalne, brąz układy (Złotoryja)
  • Natalia Serok – złoto walki +60 kg (Złotoryja)
  • Kacper Pawelec – srebro walki -70 kg, srebro układy (Jawor)
  • Ala Fossa – srebro walki +60 kg (Złotoryja)
  • Adrian Sokołowski - srebro techniki specjalne (Złotoryja)
  • Kacper Kulczycki – brąz walki -52 kg (Jawor)
  • Kamila Czernatowicz - brąz walki +60 kg (Złotoryja)
  • Mikołaj Czaban – brąz walki -70 kg (Złotoryja)

JUNIORZY:

• Oskar Chiński – złoto walki -62 kg, brąz układy (Złotoryja)
  • Roch Durachta – srebro walki -62 kg, srebro techniki specjalne (Złotoryja)
  • Oskar Babiarz -  srebro układy, brąz walki -68 kg (Jawor)
  • Kinga Serok – srebro walki -60 kg (Złotoryja)
  • Piotr Chałupka -  złoto walki -50 kg (Jawor)
  • Igor Gawek – srebro walki -68 kg (Złotoryja)
  • Michał Stawiarski – brąz walki -75 kg, brąz układy (Jawor)
  • Ryszard Grega – brąz techniki specjalne (Jawor)

Ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii junior młodszy został Oskar Widomski zdobywając 3 medale (2x złoto i 1x brąz).

W turnieju nie zawiedli czołowi zawodnicy (Chiński, Widomski, Durachta), a z dobrej strony pokazali się juniorzy młodsi, którzy debiutowali w tej kategorii wiekowej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Natalia Serok, która w dobrym stylu wygrała wszystkie swoje walki w kategorii +60 kg, zdobywając złoty medal.