Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” otrzymało do dyspozycji stoisko, dzięki czemu przez trzy dni mogliśmy promować Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów, nasze lokalne atrakcje, zabytki, ofertę warsztatową, ofertę noclegową i gastronomiczną. Dodatkowo na naszym stoisku odbywały się bezpłatne warsztaty: warsztaty płukania złota (Miasto Złotoryja), warsztaty wykonywania palmy wielkanocnej i ozdób świąteczno-wiosennych (Skrzaty Kaczawskie M.G.), warsztaty piernika figuralnego (Kuźnia Rzemiosł Dawnych), geoparkowe laboratorium (Centrum Nauk o Ziemi – Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie). Bardzo dziękujemy Wam za uatrakcyjnienie stoiska, Waszą aktywność i mile spędzony czas. Warsztaty były przez Was świetnie prowadzone, z dużą dawką entuzjazmu i radosnej atmosfery. Nikt się nie dziwił, że było tylu chętnych!
W naszym punkcie pięknie wyeksponowaliśmy również produkty lokalne i rękodzieło kaczawskie: m.in. mąka, kasze i makaron z Młyna Mierczyce, soki i dżemy od Spiżarni pod Ostrzycą, pierniki od Kuźni Rzemiosł Dawnych oraz Pierniki Martyny, makaron i ciasteczka orkiszowe od Gospodarstwo Rolne „Serce” Władysława Gil z Radzimowic, miody od Apikraina i Pasieka na Malinowym Wzgórzu, lawenda od Chata Morgana, drewniane domki od Czarująca Krawcowa, Skrzaty Kaczawskie od Magdy Gacia, ceramika, geogadżety z projektu MARLO i wiele innych cudnych wyrobów. Dużą popularność zdobyła nasza duża geoparkowa ramka, z którą zdjęcia wykonywała sobie młodzież, dorośli, przewodnicy oraz goście i przyjaciele. Mieliśmy również mini wystawę skał i minerałów, jak również stolik z geoparkowymi grami i kolorowankami.
W ciągu trzech dni stoisko obsługiwali: Małgorzata Świderska, Gabriela Męczyńska, Małgorzata Dubrowska i Marta Cieślak z LGD Partnerstwo Kaczawskie, Monika Cychowska-Nowak i Sara Rzegocka z Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej z Dobkowa, Magdalena Gacia Skrzaty Kaczawskie M.G., Anna Ardelli, Barbara Wild, Angelika Naporowska, Małgorzata Markiewicz i pan Wiesław z Urzędu Miasta Złotoryja, Marzena Feliksiak z Centrum Informacji Turystycznej w Złotoryi oraz Irena Tchorowska, Ewa Tchorowska i Julia Ryszka z Kuźni Rzemiosł Dawnych.
Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza rodzin z dziećmi, nauczycieli oraz przewodników. Osoby te dopytywały o ofertę warsztatową, noclegową i gastronomiczną oraz lokalne atrakcje i zabytki regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego. Rozdanych zostało wiele ulotek, folderów, map oraz wizytówek. Tłumnie podchodziły do nas rodziny z dziećmi zachwycając się hasłami typu „zamek na wygasłym wulkanie”, „najstarsze miasto w Polsce”, „nocleg w młynie” czy „salamandra w pięknym wąwozie”. Nawiązaliśmy kontakt z biurami podróży, blogerami, przewodnikami, nauczycielami szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także z miłośnikami turystyki. Wiele osób dowiedziało się o możliwości zdobycia odznaki turystycznej Korona Kaczawska (PTTK Legnica) – otrzymali od nas regulamin i wykaz szczytów do zdobycia.
Odwiedziło nas również wielu gości: pan Krzysztof Maj - członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, pan Przemysław Bandura - prezes Targów, pan Piotr Wnukowicz - Dyrektor Wydziału Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, pan Grzegorz Kucab - Burmistrz Bolkowa, Paweł Kisowski - Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa z małżonką, pan Mariusz Garbera - kasztelan Zamek Grodziec z rycerzami, pan Marek Rabski - PTTK Legnica , pan Andrzej Kaletyn oraz pan Rafał Fronia - przyjaciel naszego Partnerstwa, Waldemar Brygier z rodziną, Ryszard Czerwiński z rodziną, Polskie Bractwo Kopaczy Złota oraz Renata Semeniuk - finalistka programu MasterChef.
Udział w Targach stanowi niezwykłą promocję naszego regionu, a co za tym idzie – Kraina Wygasłych Wulkanów jest coraz bardziej rozpoznawalnym regionem kraju, a swoją oryginalną nazwą i niespotykanymi atrakcjami, przyciąga coraz więcej turystów, szkół i innych gości. Cieszymy się, że nasze stoisko poza ulotkami - zaprezentowało również warsztatową, bardzo ciekawą formę spędzania czasu na naszym obszarze. Nasz region to całe bogactwo perełek i osobliwości do zobaczenia, podziwiania, zrobienia i posmakowania!
Serdecznie dziękujemy za możliwość bezpłatnego wystawienia się na tak ważnym, międzynarodowym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie w przygotowaniach do targów, a potem obsłudze stoiska oraz za duże zaangażowanie w prowadzeniu warsztatów. Mamy nadzieję, ze DO ZOBACZENIA ZA ROK!
Biuro LGD Partnerstwo Kaczawskie