Z końcem 2022 roku do naszej jednostki trafił nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 marki SCANIA P370XT GCBA 5/36.
Pojazd jest wyposażony między innymi w zbiornik wody o pojemności 5 000 l oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 500 l. Na pojeździe została zamontowana autopompa dwuzakresowa 3600 l/min, działko wodno-pianowe o wydajności regulowanej w przedziale od 600 l/min do 3200 l/min oraz linia szybkiego natarcia o długości 60 m z prądownicą typu Turbo wraz z nakładką do podawania piany oraz szybkozłączem do lancy gaśniczej kominowej.
Na pojeździe znajduje się pneumatycznie rozkładany i składany maszt oświetleniowy oraz wciągarka elektryczna wraz z niezbędnym osprzętem.
Wartość zakupu nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wyniosła 1 235 000 zł, w tym 13 000 zł poprzez Fundusz Wsparcia z Urzędu Miejskiego w Jaworze. UM Jawor wsparł ponadto kwotą ok. 110 000 zł zakup sprzętu na nowy pojazd.
Pojazd od wczoraj (04.01.2023) został wprowadzony do podziału bojowego i jeździ do zdarzeń.
st. kpt. mgr inż. Łukasz Starowicz
KP PSP Jawor

