W lutym rozpoczęły się zajęcia na studiach podyplomowych Executive Master of Business Administration w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Ze względów epidemicznych zajęcia odbywają sięw trybie zdalnym. Ta forma kształcenia okazała się dla wielu jedyną szansą na możliwość kontynuacji studiów i intensywności prowadzonych na nich zajęciach, gdyż na co dzień wszyscy słuchacze tych studiów intensywnie pracują w sektorach firm małych i średnich przedsiębiorstw, pełniąc role kierownicze.
Dwie jaworzanki podjęły decyzję o rozwoju własnej kariery zawodowej, a że przy okazji pełnią funkcje dyrektorskie w znanych instytucjach: PORE w Jaworze i JOK, wpłynie to niewątpliwie na podniesienie ich kwalifikacji menadżerskich.
Obie postanowiły podzielić się swoim nowym doświadczeniem edukacyjnym, aby zachęcić kolejnych dyrektorów, kierowników i menadżerów do szlifowania warsztatu general menagera.
Dorota Domińska-Werbel, dyrektor PORE w Jaworze:
"W związku z tym, że jestem już od 14 lat nauczycielem akademickim, przede wszystkim zwróciłam uwagę na kadrę dydaktyczną proponowanych mi studiów podyplomowych, a przyznam się, że kadra EMBA PWSZ w Legnicy przerosła wszelkie moje oczekiwania. Podczas zajęc spotykam się wykładowcami-praktykami, przede wzystkim z praktykami biznesu międzynarodowego, pracujących dla najbardziej rozpoznawalnych brandów w Polsce i na świecie. Na to na pewno ma wpływ edukacja zdalna, gdyż dzięki niej mogli znaleźć w swoim napiętym grafiku czas na spotkanie z nami.
Od dawna zastanawialam się nad tego typu studiami, gdyż kierując zespołem kadry pedagogicznej i administrcyjnej, pomimo moich kwalifikacji psychologicznych, często brakowało mi jeszcze umiejętności menadżerskich, tak rozwiniętych, aby rozwijać markę, misję i wizję PORE w Jaworze wg własnej koncepcji.
Ponadto, uważam że powinnam się głównie rozwijać w kierunku zarządzania zasobami ludzkimi, gdyż to często znacznie najtrudniejszy obszar pracy dyrektora. Kierując już 5 lat jednostką oświatową, postanowiłam poszukać nowych rozwiązań kadrowych, aby zespół którym kieruję, czuł się ze mną komfortowo i chciał się nadal rozwijać oraz współpracować ze mną.
Ponadto grupa studentów EMBA jest świetna, są to menadżerowie średniego i wysokiego szczebla sektora publicznego i prywatnego, własciciele firm, od nich również uczymy się wielu doświadczeń zawodowych, zbieramy kontakty, które otwierają nam wiele perspektyw nowego rynku pracy, ale też i kontaktów typowo branżowych".
Joanna Piotrowicz-Dębicka, dyrektor JOK:
"Najlepsza inwestycja to inwestycj w siebie, ale dyplom EMBA nie gwarantuje osiągnięcia sukcesu w biznesie. Wiele zależy od nas samych: trzeba zastanowić się nad tym, ile jesteśmy gotowi zainwestować i jakiego zwrotu oczekujemy z naszej inwestycji.
Studia EMBA zaczęłam, mając zaledwie kilka lat doświadczenia zawodowego, główną barierą było to, że nie zawsze mogłam się odwoływać do przykładów z wieloletniej praktyki, którą posiadali inni uczestnicy programu.
Studia EMBA sprawiają, że co drugi weekend wypada mi z kalendarza, ale wiedza zawsze procentuje! EMBA to nie tylko wiedza, ale również lojalna sieć kontaktów zbudowana podczas studiów, która procentuje w przyszłości. Ważne, że studia prowadzone są w języku polskim,
Są to studia podyplomowe nieodłącznie związane z rozwojem kariery zawodowej osób już pracujących, a celem studów jest kompleksowe zarządzanie firmą w turbuletnym otoczeniu oraz rozwój praktycznych kompetencji menadżerskich, w tym z zakresu kreowania własnym wizerunkiem, a także samo przywódctwo".