Należy sprawdzić także takie parametry jak: maksymalna prędkość, zasięg i czas ładowania. Dobrze jeśli hulajnoga elektryczna posiada elementy bezpieczeństwa np. antypoślizgowy podest.
Hulajnoga elektryczna Wrocław - Razor E90
Hulajnoga Razor E90 została stworzona dla dzieci od 8 roku życia. Jej maksymalna prędkość wynosi wynosi 16 km/h. Za pierwszym razem hulajnogę musimy ładować przez 12 godzin, ale następne trwają już tylko ok. 5 h. W pełni naładowana hulajnoga zapewnia 80 minut niczym nieprzerwanej zabawy. Razor E90 został wyposażony w kwasowo-ołowiową baterię 12V.
System kick-to-start
Hulajnoga elektryczna dla dziecka powinna odznaczać się przede wszystkim wysokim poziomem bezpieczeństwa. Producent wyposażył hulajnogę w system kick-to-start, dzięki któremu urządzenie zostanie uruchomione dopiero po włączeniu przycisku znajdującego się pod podestem oraz po osiągnięciu prędkości 5 km/h. Natomiast skuteczne hamowanie zapewnia tylny hamulec nożny.
Frugal Twist
Frugal Twist to hulajnoga nieco szybsza od wyżej opisanego modelu. Jej prędkość maksymalna kształtuje się na poziomie 23 km/h i na jednym ładowaniu jest w stanie pokonać 13-kilometrową trasę. Do pełnego naładowania akumulatora litowo-jonowego o pojemności 4.4 Ah potrzeba zaledwie 2 godzin. Jest to rewelacyjny wynik w porównaniu z pozostałymi modelami. Z hulajnogi Frugal Twist możemy także korzystać bez wspomagania elektrycznego.
Płynna i bezpieczna jazda
Hulajnoga Frugal Twist jest niezwykle lekką hulajnogą, więc dziecko nie będzie mieć problemu z utrzymaniem równowagi. Pojazd waży zaledwie 7,5 kg i w prosty, szybki sposób można ją złożyć. Dzięki temu komfortowo możemy ją przenieść w dowolne miejsce i zabrać ze sobą na wyjazd. Koła o średnicy 6-cali przednie, 5.5-cala tylne oraz przedni amortyzator sprawiąją, że jazda po nierównościach jest płynna i przyjemna. Wyświetlacz znajdujący się na kierownicy pozwala na kontrolowanie poziomu baterii oraz aktualnej prędkości. Aby jazda była bezpieczna hulajnoga Frugal Twist została wyposażona w oświetlenie LED z przodu i migającą lampkę z tyłu. Skuteczne wytracanie prędkości gwarantuje elektromagnetyczny hamulec, który został umieszczony przy lewej rączce kierownicy.
Xiaomi MiJia M365
Hulajnoga Xiaomi MiJia M365 została wyposażona w bezszczotkowy silnik o mocy 250 W, który pozwala na rozwinięcie prędkości do nawet 25 km/h. Jednak jeżeli ta wartość będzie za wysoka możemy przełączyć urządzenie na tryb ECO i tym samym zmniejszyć prędkość maksymalną do 18 km/h. Pełne ładowanie hulajnogi trwa 5 godzin. Model ten zasilany jest bateriami, które umieszczone zostały wewnątrz podestu.
Doprecyzowane szczegóły
O dobrą widoczność na drodze dba lampka z przodu oraz ciągłe światło z tyłu. Ponadto włączając tryb nocny oświetlenie włącza się automatycznie. Wyświetlacz LCD znajdujący się na kierownicy urządzenia informuje nas o aktualnym poziomie baterii. Dodatkowym atutem jest aplikacja mobilna, która daje nam jeszcze większą kontrolę nad urządzeniem. Hamulec tarczowy skutecznie wyhamowuje urządzenie, a przy tym technologia KERS odzyskuje energię w trakcie hamowania.Waga hulajnogi to 12,5 kg, co jest średnim wynikiem jak dla hulajnogi dla dziecka, lecz producent zadbał o to by można było ją łatwo przenosić. Posłużyć temu ma możliwość złożenia kierownicy wzdłuż podestu, dzięki czemu możemy ją schować do bagażnika lub przewieźć w komunikacji miejskiej, a dziecko podczas zajęć w szkole może ją schować pod ławką.
Podsumowanie - hulajnoga elektryczna dla dziecka
Decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej dla dziecka pamiętajmy o sprawdzeniu kilku istotnych parametrów. Przede wszystkim prędkości maksymalnej, zasięgu i czasie ładowania. Szczególną uwagę należałoby zwrócić także na rozmiar i wagę pojazdu.
Artykuł powstał we współpracy z Electricfeel.pl