Piątek, 19.04.2024 506

(FOTO) Jaworzanie z medalami na turnieju Taekwon-do Masters Mazovia Cup

Trzy medale wywalczyli jaworscy reprezentanci Sportowej Akademii Taekwon-do w turnieju w Ciechanowie. Adrianna Łupkowska i Eryk Urban zdobyli po srebrnym medalu, a Maja Bałchanowska wywalczyła brąz.

© Materiały prasowe / SAT Jawor

W dniach 22-24.11.2019 Sportowa Akademia Taekwon-do wystartowała w międzynarodowym turnieju taekwon-do Masters Mazovia Cup w Ciechanowie. XIII edycja turnieju zgromadziła rekordową ilość 860 zawodników z 10 krajów: Polski, Rosji, Gruzji, Słowacji, Białorusi, Łotwy, Indii, Korei, Szwecji i Ukrainy. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci, kadeci, juniorzy, seniorzy i weterani. Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało 19 zawodników, w tym 9 z Jawora.

Medale dla Jawora zdobyli:

• Adrianna Łupkowska - II miejsce w konkurencji walk juniorek -50 kg
  • Eryk Urban - II miejsce w konkurencji walk seniorów -57 kg
  • Maja Bałchanowska - III miejsce w konkurencji walk kadetek -36 kg

Turniej w Ciechanowie był ostatnim startem podopiecznych Gabrieli i Karola Forgiel. W najbliższy weekend 13 zawodników SAT wyjedzie na konsultację wojewódzką, która odbędzie się w Brzegu Dolnym.

Miniony sezon startowy obfitował w wiele sukcesów na ekranie krajowej i międzynarodowej. Zawodnicy SAT zdobyli rekordową ilość 92 punktów w systemie sportu młodzieżowego, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszystkie starty były możliwe dzięki wsparciu finansowemu Gminy Jawor oraz Powiatu Jaworskiego.