Wtorek, 19.03.2024 474

(FOTO) Zamęt w defensywie Zametu

Kuźnia rozbiła na własnym boisku przemkowski Zamet, dzięki czemu wyprzedziła w tabeli Konfeks Legnica i jest bliska miejsc premiowanych awansem.

© Paweł Sasiela

Od początku spotkania ton grze nadawali niebiesko-żółto-czarni, dowodzeni w środkowej strefie przez obchodzącego 42 urodziny Rafała Majkę. W 5 minucie po strzale Emiliana Borka bramkarz wybił na rzut rożny. Cztery minuty później strzał Sylwestra Dworakowskiego z lewej strony obronił golkiper przyjezdnych. Minutę później Grzegorz Kraska nie miał już tyle szczęścia, gdy chyba nieco zlekceważył niezbyt mocny strzał Przemysława Pieca zza pola karnego. Tymczasem przez nikogo niepokojona futbolówka znalazła drogę do siatki. W 21 minucie Piec strzelał z dystansu, ale obok bramki. Osiem minut później jaworzanie podwyższyli prowadzenie po strzale Seweryna Sucheckiego z kilkunastu metrów. W 30 minucie z około czternastu metrów nad bramką uderzył Piec, a trzy minuty później strzał Dawida Dudy zza pola karnego wybronił bramkarz. dwie minuty przed przerwą po strzale Sucheckiego golkiper przeniósł piłkę nad bramką.

W 50 minucie Suchecki podwyższył wynik strzałem z bliskiej odległości. Siedem minut później ten sam zawodnik uderzył z szesnastki tuż obok słupka. Z kolei w 62 minucie napastnik Kuźni wpadł z piłką w pole karne, lecz posłał futbolówkę obok bramki. W 65 minucie Suchecki już się nie pomylił, gdy wykończył akcję po zagraniu Pieca z lewej strony. Dwie minuty później trener Piotr Przerywacz zlitował się nad rywalami, dając Sucheckiemu odpocząć. Nie oznaczało to jednak zamknięcia wyniku. W 68 minucie rezerwowy Marcel Olanin strzałem z lewej strony zdobył swoją premierową bramkę w pierwszym zespole MRKS-u, wykorzystując dogranie E. Borka. W 75 minucie groźnie strzelał Alan Żądło, lecz golkiper obronił. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Żądło zagrał z lewej do Pieca, a ten ustalił wynik meczu. W 84 minucie Piec uderzył jeszcze groźnie nad poprzeczką, a już w doliczonym czasie do interwencji zmusił golkipera Bartłomiej Gwiździał.

Kuźnia Jawor - Zamet Przemków 6:0 (2:0)

Bramki: Piec (10, 80), Suchecki (29, 50, 65), Olanin (68)

Sędziował: Arkadiusz Gontarek

Asystenci: Sławomir Urszulak, Grzegorz Worowok

Kuźnia: P. Borek - Gwiździał, Dunaj, Kruczek (52. Olanin), Dworakowski, D. Duda (74. Skoczylas), Majka, E. Borek (74. Żądło), Pastuła, Piec, Suchecki (67. Janoś); trener Piotr Przerywacz

Zamet: G. Kraska - Depta, P. Kraska (78. Krawiec), Dudkiewicz, Urbaniak, Koban, Niegot, Prokopowicz, Zielonka (62. Sołtysik), Smolarczyk, Krawczyk; trener Daniel Dudkiewicz