Środa, 10.06.2026 393

 

Reklama
Winkelmann rekrutuje

(FILM) Skandal na sesji z prokuraturą w tle

Dobiegała końca sesja Rady Miejskiej w Jaworze, gdy na mównicę wszedł Krzysztof Detyna. Poruszony przez radnego temat był tak szokujący, że przewodniczący Daniel Iwański odebrał radnemu głos.

Zachęcamy do obejrzenia materiału.

Komentarze (334)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

???
???20 sierpnia 2019 o 17:44
Na jakim etapie jest ta prokuratuta, bo już mamy drugą połowę 2019 r.? Może nasi radni podpytaliby w tej prokuraturze o szczegóły, bo coś cisza na tem temat?
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
widz
widz17 sierpnia 2019 o 19:40
jak jestes taki odwazny Zbigniew to się przedstaw ! a to co piszesz o P. Burmistrzu to sa pomówienia, mam nadzieję że Burmistrz wystapi do odpowiednich organów  żeby namierzyli Ciebie i skieruje sprawe do Sądu o pomówienia.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
żart
żartwidz20 sierpnia 2019 o 14:00
hahahahahah dobry żart hahahahha
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Zbigniew
Zbigniew12 sierpnia 2019 o 16:28
To wy mieszkancy Jawora jestescie winni tej wladzy ,ktora robi z Was kmiotkow i poslusznych pacholkow. Zobaczcie jak rzadza sie podobne gminy. Tylko burmistrz stoi przed aparatem i sie usmiecha opowiadajac brednie jakim jest gospodarzem. Ludzie obudzcie sie i zacznijcie byc prawdziwymi gospodarzami . Wezcie taczki i wywiezcie ten caly zarzad daleko za gory i lasy.
6 Lubię to: 5
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Janek
Janek3 października 2018 o 08:56
News..Pan RJ ponownie zwolniony.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
same newsy
same newsyJanek3 października 2018 o 16:18
to podobnie, jak poprzednią panią sekretarz w gminie
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Strzegomianka
Strzegomianka1 października 2018 o 23:38
Jawor w Powiecie Świdnickim...
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jaworzanka
JaworzankaStrzegomianka2 października 2018 o 08:14
Świdnica w Powiecie Jaworskim...
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bolo
bolo21 września 2018 o 01:15
Wszystko co nie jest zgodne z teoriami p.Detyny jest skandalem.Przecież skandale to pożywka tego radnego.Tym się żywi,sam je wywołuje i dzięki temu uchodzi za tzw".trybuna". Dajecie się kołować temu" turyście" który dla "srebrników" zrobi b.dużo.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jaworzanin
Jaworzaninbolo21 września 2018 o 17:38
Srebrniki to przytulają ludzie Emiliana, po 5-8 tysięcy miesięcznie. Drenują budżet Jawora ile wlezie. Złapią nas i pójdą pasożytować gdzie indziej. Staliśmy się Świdnicką kolonią.
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
prawda boli?
prawda boli?bolo21 września 2018 o 07:31
Próbujesz zniszczyć mu reputację, bo boli Cię że głośno mówi prawdę-i bardzo dobrze, że tak robi, za to właśnie wyborcy go cenią. Pożywkę do skandali daje ten, kto działa nieprawidłowo, niezgodnie z prawem. Ludzie w końcu zaczęli mówić i na nic się zdadzą próby zamykania im buzi.
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
obserwator
obserwator19 września 2018 o 00:22
katolik - z ciebie, jak ze mnie murarz, przecież to nie tajemnica, można sprawdzić oświadczenia wszystkich na bip. Jak sprawdzisz, to chyba bez stażowego, starosta miał mniej od burmistrza.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Wolontariusz
Wolontariusz18 września 2018 o 10:54
Jeszcze o TOZ-ie. Szkoda ,że wybory są raz na 4 lata a teraz będą raz na 5 lat. Gdzie był Bera i jego poplecznik "Piłsudski" przez ostatnie 4 lata? Teraz tuż przed wyborami się pojawili a gdzie byli jak TOZ borykał się z wieloma problemami?.Nikt się tym nie interesował dopiero teraz. To tylko dzięki życzliwości wielu ludzi i ich oddania oraz nas wolontariuszy pozwala TOZ-owi funkcjonować i przynosić ulgę tym cierpiącym i porzuconym zwierzakom. Nie władza, która potrafi się nawet "ubrudzić farbą" przy pracach, ale tylko wtedy, gdy jest w pobliżu kamera. A szkoda.
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Pravda
PravdaWolontariusz18 września 2018 o 12:15
Radni chodzą na smyczy władcy skwerków, bo jak jest afera to siedzą cicho ale jak jest lans to pierwsi rwą się by stać przy burmistrzu i zdjęcia cykać. Nic nie zrobią bez pozwolenia, ciekawe czy do toalety mogą sami chodzić...
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Brawo TOZ
Brawo TOZWolontariusz18 września 2018 o 12:13
Racja, dlaczego nie organizowali zbiórek? Dlaczego nie zaadoptowali po jakimś zwierzaku, wszak DT i przytuliska pękają w szwach, a coraz więcej "ludzi" zachowuje się jak potwory? Gdzie byli przez 4 lata i dlaczego nie pomagali czy informowali?
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
protestant
protestant18 września 2018 o 10:45
A wiesz ile zarabia Emilian? Mówią, że tyle ile wymieniłeś u starosty lub więcej. Mało?
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
katolik
katolik14 września 2018 o 19:11
czy to prawda ,że Laskowski zarabia ponad 13 400 miesięcznie ???
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Zenek
Zenekkatolik2 października 2018 o 11:11
Laskowski w oświadczeniu za 2017 wykazał 162 tys zł. Bip Starostwo.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Protestant
Protestantkatolik17 września 2018 o 13:05
Czy to prawda że budżet na promocję to kilkaset tysięcy?
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Wyborca
Wyborca12 września 2018 o 21:27
Daniel, PiS wygra wybory do sejmiku i już cię nie ma w Specjalnym ośrodku szkolno wychowawczym na legnickiej. Emil już nie będzie cię potrzebował, bo to egoista i zostaniesz z tą niechlubną przeszłością.
24 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Ciekawski
Ciekawski12 września 2018 o 10:00
Ciekawe, jakie stanowisko zajmie nowa kandydatka PiS-u w sprawie polityki kadrowej w Urzędzie Miasta i poruszanego na sesji tematu? Będzie oficjalny protest? Czy jako kobieta zareaguje na ww problem?
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jaworskie sprawy
jaworskie sprawyCiekawski12 września 2018 o 11:09
Miejmy nadzieję, że zarówno kandydaci na burmistrza, jak i jaworska Posłanka zajmą w tym temacie głos. Nie może być tak, aby ludzie z płaczem wychodzili z pracy.
19 Lubię to: 19
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Wyjaśnijcie to!
Wyjaśnijcie to!12 września 2018 o 09:56
I co sprawa ucichła? Jaworzanie żądają wyjaśnień!
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
info
info10 września 2018 o 23:56
Zapoznanie opinii publicznej z działaniami obecnego burmistrza leży w interesie publicznym oraz służy potrzebom obywateli, którzy mają prawo wiedzieć, jak zatrudniony i opłacany przez nich burmistrz postępuje i kogo wybrali.
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
podatnik
podatnikinfo11 września 2018 o 14:42
mieszkańcy mają prawo wiedzieć, na co idą ich pieniądze
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jawne
jawneinfo11 września 2018 o 13:38
oczywiście, zwłaszcza że prowadzona prze burmistrza polityka kadrowa ma odzwierciedlenie w budżecie gminy
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
mieszkaniec
mieszkaniec10 września 2018 o 21:58
Pan Burmistrz obiecywał nowe chodniki na Przyjaciół Żołnierza, Alei Dębowej - i co ? skończyło się na obiecankach... no cóż - do zobaczenia przy urnie wyborczej...
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Mieszkaniec Kopernika
Mieszkaniec Kopernikamieszkaniec11 września 2018 o 14:04
Dodam też Kopernika, dopiero interwencja mediów sprawiły by gmina robiła swoją robotę. Nic tu nie jest robione od dawna. Dodatkowo teraz mają problemy z rurami i robią prowizorki, które puszczają. Dlaczego wodociągi nie załatwią tej sprawy poprzez wymianę rur? Czyżby kaski brakowało, bo poszła na kampanię?
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
też mieszkaniec
też mieszkaniecmieszkaniec11 września 2018 o 13:41
4 lata temu różne rzeczy obiecywał. Po 4 latach każdy widzi, jak wygląda gminny zamek, basen letni, konia z rzędem temu, kto znajdzie obiecaną halę widowiskową z kinem. Do tego jeszcze pozwalniani wieloletni fachowcy-jaworzanie, zatrudnione zamiejscowe osoby, przegrane procesy o bezzasadne zwalnianie i postępowanie prokuratorskie.
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Skutek na twarzy
Skutek na twarzy10 września 2018 o 16:09
Popatrzcie na Eweliny minę, chyba widzi oczami wyobraźni swoją ostatnią kadencję w tej Radzie.
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?Skutek na twarzy28 stycznia 2019 o 09:38
Czy to prawda, że ma zostać zastępcą Bery?
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
brak słów
brak słówSkutek na twarzy11 września 2018 o 14:33
To jest przerażające, co ludzie są w stanie zrobić dla korzyści materialnych i osobistych. Czyżby Pani radna o tym nie wiedziała? Ciężko mi w to uwierzyć.
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jan
Janbrak słów11 września 2018 o 16:52
pewnie wie, ale prawdopodobnie ma korzyści więc woli siedzieć cicho i nie kąsać ręki, która ją karmi.
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
żenua
żenuaSkutek na twarzy11 września 2018 o 14:23
ciekawe, jak ona by się czuła, jakby tak ją pracodawca tak traktował, masakra
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Skandal
Skandal10 września 2018 o 12:37
Gdzie są oświadczenia majątkowe burmistrza i kierowników? Koniec roku niebawem, a nie można zobaczyć jakie majątki zgromadzili przez 4 lata.
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Publ
PublSkandal14 września 2018 o 13:45
Bera,pokaz oświadczenia majątkowe!
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
No tak
No takSkandal10 września 2018 o 23:52
Jak widać ktoś tu się cyka upublicznic te oświadczenia. Celowa zagrywka , możliwe ze do wyborow to nie ujrzy światła dziennego.
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jawne info
jawne infoNo tak11 września 2018 o 13:42
a może trzeba by gdzieś to zgłosić?
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bezEBradni
bezEBradni10 września 2018 o 12:24
Mam pytanie, czy gminna spółka "Inwestycje" trzyma rękę na zamiatarkach-zabawkach widmo kupionych, a raczej przepłaconych za ciężkie publiczne pieniądze i "darmowej" komunikacji? Ciekawe na czym jeszcze trzymają łapę i jakie przekręty tam są?
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
nadzór nad spółkami
nadzór nad spółkamibezEBradni10 września 2018 o 14:27
Burmistrz oddelegował tam na prezesa swojego partyjnego kolegę (z Platformy Obywatelskiej), który wpierw nie dostał się do rady miejskiej z KWW EB Razem, a potem poprzez kilka zmian organizacyjnych zastąpił wieloletniego bezpartyjnego fachowca od inwestycji w gminie. Do spółki tej oddelegował też wspólniczkę świdnickiej kancelarii prawnej, którą po objęciu władzy wynajął do obsługi prawnej w gminie, a która udziela się też z ojcem obecnej sekretarzowej w świdnickiej wspólnocie, która wystawia ludzi do wyborów samorządowych.
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
ooo
ooonadzór nad spółkami17 września 2018 o 13:54
a kogo z rodziny zatrudnił i gdzie?
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Obserwator
Obserwatornadzór nad spółkami16 września 2018 o 20:40
Rodzinę też zatrudnia :)
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
przypadki
przypadkinadzór nad spółkami10 września 2018 o 15:37
podpytaj w Ratuszu
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Pyatnie
Pyatnienadzór nad spółkami10 września 2018 o 14:57
A są jeszcze jakieś tego typu "przypadki"?
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Tłumaczcie się bezEbradni
Tłumaczcie się bezEbradninadzór nad spółkami10 września 2018 o 14:51
Skandal! Co to ma być?!
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Obserwator
Obserwator9 września 2018 o 20:00
W przychodni też trwa ciężka walka pracowników nie ma tygodnia żeby ktoś tam nie był zalany łzami pod ciężkimi rządami obecnej kierownik... Wystarczy spojrzeć w kadry ilu pracowników się przez 3 lata zmieniło... Odeszli dobrowolnie bo mieli dość albo zostali umiejętnie usunięci.
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Zdrowy
ZdrowyObserwator10 września 2018 o 12:45
Akurat to nie prawda. Przychodnia robi fajną robotę dla pacjentów. Ciągle są badania dla ludzi. A kierowniczka jest fajna babka. Wymaga to co musi i powinna a jak ktoś nie potrafi .... to cóż....Nigdzie miejsca na dłużej nie znajdzie. Zycze wszystkim takue szefowej.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Obserwator
ObserwatorZdrowy10 września 2018 o 18:28
Mowa o wieloletnich pracownikach... Nowych oprócz stażystów nie ma. Więc argument na temat braku wiedzy pracownika nie na miejscu
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
taa
taaZdrowy10 września 2018 o 14:35
Jadzia, zajmij się pracą
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
yyy
yyyZdrowy10 września 2018 o 14:35
samochwała?
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?Obserwator10 września 2018 o 11:11
w której przychodni?
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
autor
autor9 września 2018 o 15:52
Totalnie mdli już od pokazówek tych z EB. Dołączają do nich kolejni pajace (przyszli kandydaci na radnych) Teraz wymyślili pomoc dla TOZu. A ja chciałbym wiedzieć jakie koszty pochłonęła Gmina Jawor na Targach Chleba...? Ile za reklamę, hotele itd. To powinno być publicznie ukazane!!!
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
kampania
kampaniaautor10 września 2018 o 11:16
Powywalali z pracy bezpartyjnych fachowców-jaworzan, pozatrudniali zamiejscową ekipę a przez 4 lata rządów nie potrafili nawet zrealizować swoich obietnic wyborczych (remont basenu letniego, budowa hali widowiskowej z kinem, remonty gminnych zabytków-zwłaszcza gminny zamek jest mocno zaniedbany, itp.). 4 lata czekali, aby pomów TOZ? Wszyscy wiedzą, że to okres kampanii wyborczej.
18 Lubię to: 18
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?kampania11 września 2018 o 14:25
ktoś sobie robi pijar na TOZ-ie?
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Brawa dla TOZ
Brawa dla TOZkampania10 września 2018 o 21:37
Racja. TOZ potrzebuje pomocy nie tylko raz do roku tylko cały czas, bo "ludzie" atakują wolontariuszy, a nikt z tych "ludzi" nie pomoże zwierzakowi w potrzebie tylko gadają i atakują ludzi niosących pomoc. Mogli zrobić całoroczną pomoc a nie raz przed wyborami sobie przypomnieli o biednych zwierzakach... (widać poprzedni komentarz moderacja usunęło bo mówił prawdę)
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
nie dla 500+
nie dla 500+kampania10 września 2018 o 14:50
Bob, ty chyba masz firmę 500+. narobiłeś dzieci i żerujesz na uczciwych obywatelach płacących na ten dobrobyt co masz, a sam nic nie płacisz.
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
wątpię
wątpiękampania10 września 2018 o 14:39
"Bobie ...", raczej żaden z Ciebie właściciel firmy, a co najwyżej może kiedyś gdzieś pracowałeś. Raczej nie posiadasz też wystarczającej wiedzy, by oceniać kompetencje pracowników PUP.
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Bob budowniczy
Bob budowniczykampania10 września 2018 o 14:13
Gościu w biurze pracy panuje totalne kumoterstwo od czasow Krola Artura. Kuzyni kuzynek, siostry i dzieci taka prawda. Brak jakichkolwiek kompetencji to kluczowy problem wielu ludzi tam zatrudnionych. Jezeli pisząc o specjalistach masz na mysli osoby, ktore przez 8 godzin nic nie robią to masz racje. W mojej firmie takie osoby nawet pierwszego etapu rekrutacji nie zdołały by przejść.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Informacje
Informacje9 września 2018 o 00:57
Czy zauważyliście, że bardzo pochlebne komentarze na profilu burmistrza w większości pisane są przez osoby, które w Jaworze nie mieszkają i nie znają jaworskiej rzeczywistości!
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Sztab
SztabInformacje14 września 2018 o 13:48
Zobacz jaki sztab ludzi teraz siedzi w promocji
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
PR
PRInformacje10 września 2018 o 12:53
dziś zakłada się po kilka fikcyjnych kont dla celów PR
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jan
JanPR10 września 2018 o 15:12
Byli zdeterminowani...
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bezEBradni
bezEBradniInformacje10 września 2018 o 12:10
Wielu radnych pisze sobie nawzajem komentarze i tak sobie słodzą, że można zemdleć...
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
skandal
skandal8 września 2018 o 19:42
radny powinien pójść do prokuratury i to wszystko, czego się dowiedział od pracowników tam opowiedzieć w trybie art. 304 k.p.k.
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
świadomość
świadomość8 września 2018 o 16:34
Są sprawy, które trzeba nagłaśniać. Ja na mobbera ani tym bardziej na przestępcę nigdy bym nie zagłosował.
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jaworzanin
Jaworzanin8 września 2018 o 14:18
Czekamy na bardziej rozsądnego burmistrza lub panią burmistrz. Jawor potrzebuje włodarza skonentowanego na pracy.
18 Lubię to: 18
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
masakra
masakraJaworzanin10 września 2018 o 11:18
to prawda, jaworzanie już mają dość tego wiecznego show za ich podatki, podczas, gdy ich potrzeby nie są realizowane a do tego mocne zadłużane miasto
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
katolik
katolik8 września 2018 o 14:14
awantura w powiecie ze zwolnieniem vice starosty, awantura w mieście ze zwolnieniem sekretarza.Do tego dochodzi problem z NEPOTYZMEN i wszechobecne KOLESIOSTWO . Część spraw rozwiąże za nas prokurator.Ale to od nas zależy czy starosta i burmistrz dalej będą sprawować swoje funkcje czy nie.Na razie jest dużo szumu i krzyku. Ale jak kurz opadnie, to okaże się ,że frekwencja wyborcza znowu na poziomie 40%. Więc nie ma o co kopi kruszyć.( nie mój komentarz , ale 100% prawdy!!!)
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
były Pana Wyborca
były Pana Wyborca8 września 2018 o 13:50
Panie Danielu - twarz ma się tylko jedną ....
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
wyborczyni
wyborczynibyły Pana Wyborca10 września 2018 o 20:55
Za twarz kasy nie dają, więc za co? wiemy wszyscy trzeba być na topie.............
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
obserwator 2
obserwator 28 września 2018 o 12:27
Jaworzanin, a może jaworzanka - zastępcę nie wywalił starosta tylko odwołała rada. Chyba dlatego, że był takim wielkim fachowcem.
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
współpraca
współpracaobserwator 28 września 2018 o 16:40
Pan Arek jest kandydatem z ramienia PIS na prezydenta Legnicy. I dobrze, bo obecnie tam chyba rządzi człowiek z SLD i zmiany w Legnicy są potrzebne. Ma szanse pozyskać dla Legnicy wsparcie na rozwój i bardzo dobrze. Niech wygra, niech się dobrze dzieje w naszym regionie.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
nie dla PiS
nie dla PiSwspółpraca10 września 2018 o 12:12
Baranowski? Nie rozśmieszaj mnie. Najpierw w Jaworze był, ale wywalili go, to przygarnęli go koledzy z PiS-u w Legnicy, dali ciepłą posadkę za grubą kasę i nagle przypomniał sobie, że jest legniczaninem...
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
rozsądny
rozsądny7 września 2018 o 22:32
Nie macie szans na wygraną z Berą, to chwytacie się wszystkiego, żeby mu odebrać głosów, ale ludzie się nie nabiorą na te tanie sztuczki. Brawo Burmistrzu!!!
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Wyborca
Wyborcarozsądny10 września 2018 o 01:09
Bera chwyta się filmików i fotek. Chyba myśli, że ludzie to pelikany i będą łykać te tanie zagrywki.
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Parod
ParodWyborca14 września 2018 o 13:53
Model ustawia się przy cudzych inwestycjach i opowiada różne rzeczy.
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
role
roleWyborca10 września 2018 o 12:07
gmina potrzebuje burmistrza, nie celebryty
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
moje zdanie
moje zdanieWyborca10 września 2018 o 12:06
Istne reality show. Dla mnie to ten pan powinien zmienić branżę.
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
obiektywny
obiektywnyrozsądny9 września 2018 o 21:28
Tą "tanią sztuczką" zajmuje się PROKURATURA, bo wiele osób zostało zwolnionych z niezgodnie prawem. Przez co wygrali sprawy w sądzie, a my Jaworzanie ponosimy koszty procesów i odszkodowań. To wszystko po to, żeby zrobić miejsce swoim.
8 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 1
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
nie dopuszczanie do głosu
nie dopuszczanie do głosurozsądny9 września 2018 o 09:23
Może w tej okoliczności radny powinien rozważyć, czy nie powiadomić prokuratury, że utrudniane jest mu sprawowanie mandatu przez przewodniczącego rady?
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
RP
RProzsądny9 września 2018 o 09:21
Zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym, w wykonywaniu mandatu radnego radny ma prawo, jeżeli nie narusza to dóbr osobistych innych osób, do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały, oraz wglądu w działalność urzędu gminy, a także spółek z udziałem gminy, spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych, gminnych osób prawnych, oraz zakładów, przedsiębiorstw i innych gminnych jednostek organizacyjnych, z zachowaniem przepisów o tajemnicy prawnie chronionej. Wystąpienie radnego, jak i zamieszczane opinie wynikają z konieczności poddania organów władzy kontroli mediów i opinii społecznej. Burmistrz bowiem nie zarządza prywatną firmą, a publiczną instytucją i w związku z tym jego działania są jawne i poddane szeroko rozumianej kontroli i opinii społecznej. Granica dozwolonej krytyki jest tu znacznie szersza, ponieważ gospodaruje on powierzonym mu do zarządu publicznym majątkiem, z którego ponoszone są wydatki publiczne, w tym także na politykę kadrową. Uniemożliwienie w tej sytuacji radnemu wypowiedzenie się na temat prowadzonej przez obecnego burmistrza polityki kadrowej, która finansowana jest z budżetu gminy uchwalanego przez radę gminy, jest niepokojącym zjawiskiem.
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
oj rozsądny
oj rozsądnyrozsądny9 września 2018 o 07:27
Boicie się bo Kowalczyk ma wielką szansę wygrać z Berą., Mamy dość zwalniania i fatalnego traktowania pracowników- JAWORZAN niezgodnie z prawem .Miarka się przebrała.Nie pomogą ekipie pana Bery już uśmiechy i tańce na różnych imprezach, obiecywanie i rozdawanie prezentów, nie pomogą zdjęcia robione wszędzie i wystawiane w internecie i w gazetach. Ja i cała moja rodzina na pewno zagłosujemy za p.Krzysztofem Kowalczykiem i trzymamy kciuki za Jego wygraną.
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Rrrrr
Rrrrroj rozsądny19 września 2018 o 23:00
Monika nikt nikogo się nie boi
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Opamiętaj się
Opamiętaj sięoj rozsądny10 września 2018 o 14:55
Niestety koleżko o tym mówił już wcześniej więc się nie wypowiadaj i nie rozsiewaj bzdur.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
do rozsądnego
do rozsądnegorozsądny8 września 2018 o 23:53
szanse p.Bery na wygraną lecą w dół i to w szalonym tempie. no właśnie mam nadzieję że ludzie nie nabiorą się jak piszesz na tanie sztuczki . Piszesz brawo burmistrzu , ale pytam za co ma być to brawo , ?? Za zwalnianie Jaworzan i to w taki wstrętny sposób ,a zatrudnianie ludzi np.ze Strzegomia , za zadłużanie naszego miasta itd. Ja na pewno nie zmarnuję mojego głosu na p.Berę
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
wyborca
wyborcado rozsądnego10 września 2018 o 20:59
już gorzej być nie może, więc trzeba wybrać kogoś nowego, dobrego gospodarza.Obecny nie lubi spoufalać się z "pracownikami"?
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Kolega Ignacjo
Kolega Ignacjorozsądny8 września 2018 o 19:28
Bera jest już skończony, nie atakuje kampanią, bo wypstrykał się z funduszy i ma sprawy. On tonie kolego.
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Moto koment
Moto komentrozsądny8 września 2018 o 17:58
Brawo? Za ograniczanie wolności i mobbing? Powinniście pojechać na Białoruś albo lepiej do Korei Północnej. Ty "rozsądny" nadajesz się do jakiejś komunistycznej dyktatury. Komuna w Polsce dawno się skończyła i stosowane w niej metody.
16 Lubię to: 15
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Abc
AbcMoto koment12 września 2018 o 16:32
Fakt,coś dluuugo trwają te postępowania. Ostatnio CBA starostę Pilskiego dość szybko odsunał od władzy aby nie szkodził więcej.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
mało się zmieniło
mało się zmieniłoMoto koment10 września 2018 o 16:40
może i się skończyła komuna, ale na sprawiedliwość dalej trzeba długo czekać
5 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 1
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
sądny dzień
sądny dzieńrozsądny8 września 2018 o 16:25
Śledztwo prokuratorskie nazywasz "tanimi sztuczkami"? Oj, widać, że komuś grunt pali się pod nogami.
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jaworzanin
jaworzaninrozsądny8 września 2018 o 15:40
Nie ty "rozsądny" zdecydujesz, kto ma szansę zostać burmistrzem, tylko jaworzanie. A tak się składa, że jaworzanie maja odmienne zdanie niż Ty.
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
ośmiorniczki
ośmiorniczkijaworzanin10 września 2018 o 15:36
do Rrrr-jaworzanie nie są naiwni, widzą co się dzieje-POlityka wkroczyła do miasta
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Rrrrr
Rrrrrjaworzanin10 września 2018 o 14:51
Nie wypowiadaj się w imieniu jaworzan bo nic nie wiadomo
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
ja
jarozsądny8 września 2018 o 15:34
Masz rację, ludzie drugi raz już się nie nabiorą. Prawda wyszła na jaw.
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Ania
Aniarozsądny8 września 2018 o 14:38
Oj rozsądny to ty nie jesteś
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Koniec
Koniecrozsądny8 września 2018 o 14:05
Twój burmistrz tonie. Tonie w długach i procesach to już koniec tej bandy kolesiów.
18 Lubię to: 18
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
nierozsadny
nierozsadnyrozsądny8 września 2018 o 13:52
Tanie sztuczki ? Prokuratura to nie sztuczki Panie rozsądny
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
obserwator
obserwator7 września 2018 o 14:54
A zatem z treści i liczby komentarzy można wysnuć wniosek, że dni Pana Bery jako Burmistrza Miasta Jawora są policzone. I dobrze, bo to najsłabszy Burmistrz Jawora od 1989 r. a może i jeszcze przed tym rokiem. Ale nie on jest tego do końca winien, tylko przepisy prawa, wedle których burmistrza wybiera się w wyborach bezpośrednich, bez możliwości odwołania go w referendum zwykłą większością głosów i bez wymaganego 50 % progu frekwencji. W takim to ustroju samorządu, rada miejska jest tylko organem, który teoretycznie sprawuje władzę w gminie. Każdy mądry burmistrz, czy wójt w pierwszej kolejności próbuje sobie podporządkować radę, dając np. intratne miejsca pracy radnym lub ich pociotkom albo osobom politycznie bliskim. Potem na sesji przewodniczący rady, wybrany z większości jaką posiada ugrupowanie burmistrza, zamyka pyski tym radnym, którzy pytają o sprawy niewygodne lub niepopularne. Dlatego największą ofiarą całego zamieszania i osobą, która naraża się na śmieszność nie jest burmistrz ale przewodniczący rady gminy. A burmistrz ?, a burmistrz czy też wójt już od następnego dnia po objęciu rządów zaczyna następną kampanię wyborczą a to Dni Jawora, a to Targi Chleba i Piernika, poskacze dziećmi (przymusowo doprowadzonymi na festyn przez dyrektorów podległych mu szkół i przedszkoli), posiedzi z emerytami, odwiedzi strażaków. A miasto? A miasto wygląda jak wygląda. Niewiele jest już w Polsce miast tak zaniedbanych jak Jawor.
24 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
do obserwatora
do obserwatoraobserwator9 września 2018 o 12:46
Nigdy nie zgadzałam się, aby moje dziecko było wykorzystywane zwłaszcza do tanich wystąpień różnych urzędników z ratusza, pomimo to , a wcześniej przedszkole mieli to gdzieś. Dosyć, że zabierali dziecko na róże denne uroczystości, to jeszcze kazali kupować to bluzeczkę w odpowiednim kolorze, to spodenki, bez pytania czy mnie na to stać, byleby tylko jakiś urzędnik mógł trzasnąć sobie fotkę.Ddziwię się, że rodzice na to się godzą i tak lekceważąco podchodzą do udostępniania wizerunku swoich dzieci. Co do stanu czystości miasta to prawda. Jeszcze nigdy nie było tak brudne i śmierdzące.
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
dane osobowe
dane osobowedo obserwatora10 września 2018 o 14:41
ciekawe, czy od rodziców brane są zgody na upublicznianie wizerunków ich dzieci?
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
nie dla EB
nie dla EBdo obserwatora10 września 2018 o 12:14
Co to jeszcze trzeba takie coś robić? Co jeszcze chcą?
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Kadry
Kadry7 września 2018 o 12:15
Takie praktyki dotyczące wymiany kadry były też za poprzedniego Burmistrza?
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
prawda
prawdaKadry8 września 2018 o 16:54
Łamanie prawa było za burmistrza Tomczaka z SLD. Wtedy też były postępowania sądowe i prokuratorskie. Skończyło to się dla p.Tomczaka wyrokiem.
7 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
kalkulacja
kalkulacjaprawda10 września 2018 o 17:27
a im dłużej trwają procesy, tym więcej wyciągną pieniędzy, bezczynność i przewlekłość działają na ich korzyść
6 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
po to
po toprawda10 września 2018 o 14:20
Procesy sądowe i prokuratorskie toczą się latami. W tym czasie nowo zatrudnione osoby w miejsce zwolnionych pobierają z budżetu gminy wysokie wynagrodzenie i za publiczne pieniądze opłacani są drodzy prawnicy, którzy w zastępstwie chodzą do sądu.
9 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
i po co?
i po co?prawda10 września 2018 o 12:24
z tego wynika , że prawo jest łamane przez obecnego burmistrza Berę z PO i było łamane przez burmistrza Tomczaka z SLD. Oj Panowie zła karma wraca , jeżeli ktoś zrobi się coś złego innej osobie to do niego na pewno to zło wróci.Czy zatem warto tak krzywdzić ludzi??
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Inka
InkaKadry8 września 2018 o 14:49
Za Urbańskiego było spokojnie.
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?Kadry8 września 2018 o 08:41
Pytasz o mobbing, bezzsadne zwalnianie i łamanie prawa?
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
szkoda
szkodaKadry7 września 2018 o 20:49
Panie Krzysztofie wielka szkoda że p.Daniel Iwański nie pozwolił Panu powiedzieć wszystkiego, dowiedzielibyśmy się pewnie wiele ciekawych rzeczy o traktowaniu i zwalnianiu Jaworzan..
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
do szkoda
do szkodaszkoda9 września 2018 o 12:47
Może to przecież opisać w jakimś artykule.
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
JWR
JWR7 września 2018 o 12:02
Postępowanie w toczy się w sprawie czy przeciw jakiejś osobie?
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
kk
kkJWR8 września 2018 o 16:29
W śledztwie zawsze ustalane są czyny i ludzie za nie odpowiedzialni.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
pytanie
pytanie7 września 2018 o 11:07
czy ktoś wie w jakiej jaworskiej firmie pracuje Markiewicz, ojciec jaworskiej pierwszej sekretarz Żmijewskiej i co tam robi ???
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
info
infopytanie7 września 2018 o 12:13
podpytaj ludzi z "Kuźni"
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
urzędnik
urzędnik7 września 2018 o 07:47
Nowa stosowana metoda pozbycia się pracownika, to zmiana warunków umowy o pracę i przeniesienie na inne stanowisko, takie "żeby nie dał rady", żeby go upokorzyć. Wszystko zgodnie z prawem, w ramach porozumienia lub aneksu do umowy. Nie podpiszesz, jest to równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę. Wpierw jednak zazwyczaj stosowany jest na takim pracowniku mobbing psychiczny i ekonomiczny, aby go "zachęcić" do samodzielnego odejścia lub aby w końcu popełnił jakiś błąd, za który będzie można go zwolnić, a dopiero jak to nie poskutkuje, to dostaje „propozycję” nie do odrzucenia.
26 Lubię to: 25
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
mobbing
mobbingurzędnik8 września 2018 o 16:59
Ponoć jest kolejna "ofiara" (jaworzanka), którą od początku chciano zwolnić i dociskano, żeby sama odeszła. Dziewczyna w końcu się poddała i od razu na jej miejscu pojawił się człowiek z powiatu świdnickiego.
11 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Prok
Prokmobbing14 września 2018 o 13:55
Kolejna osoba made im powiat świdnicki?
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
wyborca1
wyborca1mobbing10 września 2018 o 21:07
Inspektor danych osobowych UM to, to skąd?
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Justa
Justamobbing10 września 2018 o 14:15
Justa
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bezEBradni
bezEBradnimobbing10 września 2018 o 12:16
Kto to taki? Jaką funkcję pełniła? Chodzi i panią sekretarkę co przed Targami Chleba została zwolniona podobno?
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Evel
Evelurzędnik7 września 2018 o 11:16
Takie metody przyszly do jawora wraz z prawnikami wiadomo skąd
20 Lubię to: 20
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
sceptyk
sceptyk6 września 2018 o 20:44
A to są nowe metody na wygranie wyborów, takie obrzucanie kandydata błotem i pomówieniami, zamiast stanąć w uczciwej walce wyborczej? Sprawa jest w sądzie i obowiązuje domniemanie niewinności, pan radny Detyna jako społeczny kurator sądowy coś na ten temat powinien wiedzieć.
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Luck luk
Luck luksceptyk7 września 2018 o 21:43
Buahahah. Prawda boli. Skończy się błysk fleszy. Jak to pięknie itd. Dobrze że już nie długo wybory
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
efekt wow
efekt wowsceptyk7 września 2018 o 13:50
no przecież burmistrz lubi szum medialny, czuje się w tym jak ryba w wodzie, niemalże nie ma tygodnia, aby mieszkańcy nie byli medialnie bombardowani jakimiś wydarzeniami z jego udziałem
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
publicznie
publiczniesceptyk7 września 2018 o 08:08
Sceptyku, nie pitol, bo ktoś, kto łamie prawo sam się wyklucza. Na co liczyłeś, że będzie milcząca akceptacja na tego typu działanie? I tak niestety za długo pracownicy zostali pozostawieni samym sobie, bez żadnego wsparcia, co ułatwiało stosowanie takich metod. Teraz każdy ruch będzie nagłaśniany, aby mieszkańcy o wszystkim wiedzieli.
25 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 1
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Aga
Agasceptyk7 września 2018 o 06:48
Być może są to jednak nowe standardy zarządzania zasobami ludzkimi.... Skoro toczy się postępowanie prokuratorskie to sprawa musi być poważna, w przeciwnym wypadku prokurator odmówiłby wszecia postępowania.
20 Lubię to: 20
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
milczenie owiec
milczenie owiecAga7 września 2018 o 09:21
Żadne standardy ZZL ani innego zarządzania nie przewidują możliwości łamania prawa. Stosowane metody i skala zjawiska nie pozwala przejść obok tego obojętnie.
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Justa
Justasceptyk6 września 2018 o 23:20
Sceptyku, szkoda, ze burmistrz nie stosuje zasady domniemania niewinności, tylko bezzasadnie i z naruszeniem prawa zwalnia ludzi bez wyjaśnienia im za co są zwalniani i bez umożliwienia złożenia wyjaśnień, po czym jeszcze do opinii publicznej trafia komunikat, że zwalniani są nieudolni pracownicy, a w ich miejsce zatrudniani ludzie kompetentni (czyt. swoi). Działania organów władzy publicznej są jawne, co oznacza, że o wszystkich działaniach burmistrza mają prawo wiedzieć mieszkańcy. I tak za długo wszyscy milczeli, udzielając na to milczącej aprobaty. p. Detyna jest przede wszystkim radnym i ciążą na nim związane z tym prawa i obowiązki.
23 Lubię to: 23
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?Justa8 września 2018 o 17:02
Co się stało z Justą? Wszyscy się o nią pytają, gdzie zniknęła?
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
mieszkaniec
mieszkaniecsceptyk6 września 2018 o 22:54
Jakie pomówienia?! Pracownicy zostali bezzasadnie zwolnieni i to jest prawda. Nie byłoby tego tematu, gdyby nie było łamania prawa. Jak ktoś nie chce, by o nim mówiono źle, to niech się tak zachowuje, aby nie było ku temu powodów, zwłaszcza że działania organów administracji publicznej są jawne i trzeba liczyć się z tym, że wszystko jest upubliczniane, a nie tylko te działania, które ładnie wyglądają PR-owo.
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?sceptyk6 września 2018 o 22:49
Prawdę nazywasz błotem?
23 Lubię to: 23
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bolo
bolosceptyk6 września 2018 o 22:42
Wyjawianie prawdy to obrzucanie błotem? Wszyscy wiedzą co się dzieje w mieście i tajemnica poliszynela jest co wyrabiało się w mieście.
24 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
borus
borus6 września 2018 o 18:58
http://www.wspolnota.org.pl/portal-dla-radnych/prawa-i-obowiazki-radnego/ ...Radny wykonuje swoje obowiązki z myślą o wspólnocie samorządowej i mieszkańcach. Nie podejmuje działań mając na uwadze tylko swoją popularność i własne interesy. Radny wykonuje swoje obowiązki rzetelnie poprzez działalność na wielu płaszczyznach, a kontakty z mieszkańcami są tylko jedną z nich. Bardzo ważne są dobre relacje z pozostałymi radnymi, współpraca z wójtem, zarządem powiatu, aktywność podczas prac w komisjach, obecność na sesjach rady i składanie interpelacji. W Europejskim Kodeksie Radnych zwraca się również uwagę na rzetelne wykonywanie obowiązków w sferze budżetowej i finansowej, np. z zakresu kontroli gospodarki finansowej i wykonywania budżetu w ramach funkcjonujących komisji rady, przy udzielaniu absolutorium.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
taka rola
taka rolaborus6 września 2018 o 23:02
A zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym, w wykonywaniu mandatu radnego radny ma prawo, jeżeli nie narusza to dóbr osobistych innych osób, do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały, oraz wglądu w działalność urzędu gminy, a także spółek z udziałem gminy, spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych, gminnych osób prawnych, oraz zakładów, przedsiębiorstw i innych gminnych jednostek organizacyjnych, z zachowaniem przepisów o tajemnicy prawnie chronionej.
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
kk
kktaka rola10 września 2018 o 16:49
radny MA PRAWO, a skoro to prawo jest mu ograniczane, to znaczy że jest łamane
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
proste
prostetaka rola7 września 2018 o 15:01
trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury o utrudnianiu radnemu sprawowania mandatu, skoro przepis prawa nie jest przestrzegany
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
kropka
kropkataka rola7 września 2018 o 14:48
a jeżeli ktoś jemu uniemożliwia zaznajomienie się z ww ??? Kogo ukarać i jaka karą ? Gdzie jest odpowiedzialność urzędników i jaka ?
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bolo
boloborus6 września 2018 o 22:44
Absolutorium w Jaworze to formalność bo radni wykonują polecenia wiadomo kogo.
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
solo
solobolo10 września 2018 o 11:34
Wybrani przez mieszkańców, więc komu służą????To jest służba a nie praca.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jan
Janbolo7 września 2018 o 15:47
No i co z tego? Jak burmistrz (nie tylko u nas tak jest) rządzi wszystkim i stoi nad radą a powinno być odwrotnie. To burmistrz załatwiał im miejsca na listach i ciepłe posadki dla nich i rodziny, więc nie będą kąsać reki, która ich karmi.
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
kropka
kropkabolo7 września 2018 o 14:49
https://samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/ustroj_i_jednostki/388103,Jak-odwolac-ze-stanowiska-wojta-burmistrza-prezydenta.html
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jaworzanin
Jaworzanin6 września 2018 o 17:04
Wstyd Panie Danielu. ' Wije się Pan jak wąż w pomidorach'. Wy tam jesteście dla nas, ale to już chyba niedługo. Ludzie mają prawo wiedzieć co wyprawiacie za pieniądze podatników. Proszę pamiętać, że Jawor to my- ludzie, a nie wy.
28 Lubię to: 28
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Ala
AlaJaworzanin6 września 2018 o 22:02
już było paru burmistrzów, zostały po nich dobre i złe wspomnienia.Panie Burmistrzu szanuj pan ludzi ten stołek nie ma pan na wieczność!!!!!!!!!!
21 Lubię to: 21
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Pinokio
Pinokio6 września 2018 o 16:39
Z kłamstwem jest jak z jamnikiem-jest długie, ale ma krótkie nóżki. Prędzej, czy później prawda zawsze ujrzy światło dzienne. Dzisiaj wszystko można zweryfikować.
22 Lubię to: 22
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jaworzanin
Jaworzanin6 września 2018 o 16:26
to jest skandal ??Jaja sobie robicie?? Podobny był w starostwie gdzie Laskowski wywalił swojego zastępce. I co zawaliło się coś?Naprawdę jest dużo ważniejszych spraw.Tylko się rozglądnijcie.
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Muslenie
MuslenieJaworzanin14 września 2018 o 15:47
Vice starosta nie jest pracownikem na podstawie ustawy o pracownikach samorządowych. Jest powołany nie zatrudniony. Tak jak skarbnik. Czyli starosta salrbnik i vice są powoływani. I tu można mowic o dobieraniu sobie ludzi, reszta podlega wyborowi w naborach otwartych.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
drobny szczegół
drobny szczegółJaworzanin7 września 2018 o 07:13
nie Laskowski, tylko radni (rada powiatu) podjęła uchwałę o odwołaniu
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Eh
Ehdrobny szczegół14 września 2018 o 13:58
To prawda,ze starostwa ludzie nie wychodzą z płaczem,tam nie stosuje się mobbingu i nękania psychicznego
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
do jaworzanina
do jaworzaninadrobny szczegół7 września 2018 o 20:33
jak piszesz to rada powiatu odwołała a nie starosta , bo to rada odwołuje i na pewno zrobili to zgodnie z prawem , i na pewno nie zamykali nikogo na klucz . I to jest ogromna różnica .
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jaworzanin
Jaworzanindrobny szczegół7 września 2018 o 16:34
na czyj wniosek ??? czasami nie laskowskiego!!!?
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
WKS
WKS6 września 2018 o 16:04
Panie Krzysztofie dobra robota,Daniel I.sam strzelił sobie w stopę a rykoszet poszedł po siedzących obok,wstyd i chamstwo nie pozwlic wypowiedzieć się radnemu.Kochani Jaworzanie jeśli bliskie jest wam dobro miasta postarajcie się by coś się zmieniło w nadchodzących wyborach i nie chodzi tu o opcje polityczne,naprawdę proszę nie dajcie ma nic się jak Jawor niby kwitnie dzięki Emilianowi B.i jego świcie bo dzięki niemu Jawor jest zadluzany i kwitnie tzw. kolesiostwo
33 Lubię to: 33
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
oli
oliWKS6 września 2018 o 18:13
Dokładnie , oprócz kolesiostwa, chamstwo, arogancja, buta, brak empatii ,bo dzisiaj JA rządzę .Boże spraw ,żeby jaworzanie przejrzeli na oczy.
31 Lubię to: 31
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Hej
HejWKS6 września 2018 o 16:57
Hop siup ! Strzelił kolejny raz sobie i EB samobója
26 Lubię to: 26
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
widz
widz6 września 2018 o 15:49
a może P. Detyna zapyta się byłego konserwatora w urzedzie miasta jak traktowała jego i innych ludzi P. Ewa - była sekretarz miasta ?
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Ali
Aliwidz6 września 2018 o 21:41
do Widz, powołana komisja nie stwierdziła stosowania mobbingu wobec byłego konserwatora, czy to prawda panie konserwatorze ?
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bolo
boloAli6 września 2018 o 22:47
Komisja powołana przez UM czyli rządzącą koalicję?
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
urzędnik
urzędnikAli6 września 2018 o 22:47
prawda
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
??
??widz6 września 2018 o 16:45
skąd jesteś widzu od EB?
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
asia
asiawidz6 września 2018 o 16:33
Widzu, zamiast siać ferment lepiej zapytaj pracowników (tylko zwykłych, nie tych "zasłużonych lojalnych", co to chętnie się wypowiadają na każdym kroku) jak są traktowani przez obecną sekretarz, czy zastępcę.
26 Lubię to: 26
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
odsunięto
odsuniętoasia21 marca 2019 o 00:07
Całe szczęście, że już odwołano byłą zastępczynię, nie mam miłych wspomnień z kontaktów z tą osobą i nie jestem odosobniony w swoich doświadczeniach. Czułem się poniżany.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
o tak
o takwidz6 września 2018 o 16:27
Niech zapyta, jaką nagonkę niektóre osoby dla korzyści materialnej lub osobistej urządziły na tą Panią, by ją zniszczyć, zniesławić, nastawić do niej wrogo pracowników i innych ludzi. Pomówienia, złośliwe plotki są elementem mobbingu. Jak ją prawie "zajechały" psychicznie. Te działania wyszły także poza mury urzędu, aby opinii publicznej jakoś "sprzedać" "dobrą zmianę" . Dziś są przedmiotem postępowania, bo nie tylko ta pani doświadczyła takich działań. Całe szczęście w dzisiejszych czasach są metody, by zweryfikować prawdę.
22 Lubię to: 21
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Pol
Polwidz6 września 2018 o 16:14
Pomówienia, szkalowanie i zniesławianie m.in. przez tego pana jest elementem stosowanego wobec tej pani mobbingu, co też jest przedmiotem postępowania.
22 Lubię to: 22
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Eh
EhPol7 września 2018 o 06:53
Podobne klimaty były udziałem byłego dyrektora OSIR Bobowskiego.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Widownia
Widowniawidz6 września 2018 o 16:12
Jakoś nie było spraw w sądzie...
21 Lubię to: 21
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
mobbing
mobbingWidownia6 września 2018 o 19:51
No właśnie. Za to tej pani urządzono jakiś dziwny zakładowy sąd kapturowy, gdzie nawet nie dopuszczono jej do "akt sprawy", by mogła się bronić przed fałszywymi zarzutami i pomówieniami mobberów, a w tym czasie po urzędzie i na całe miasto rozpuszczono złośliwe plotki o niej. Dopiero po kilku miesiącach "postępowania" stwierdzono, że została pomówiona, ale oczywiście o tym, to już zapomniano poinformować ludzi.
19 Lubię to: 18
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
były uczeń
były uczeń6 września 2018 o 15:47
Panie Danielu. Moja rada dla pana. Zrezygnuj pan póki jeszcze pan możesz. Twarz ma się tylko jedną.
38 Lubię to: 38
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
solo
solobyły uczeń10 września 2018 o 11:37
Jakie jest teraz zadłużenie miasta Jawora?? Czy zaciągnie kolejne kredyty?/Kto będzie je spłacał i do kiedy? Może oddać Jawor w arendę ?
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
obiektywizm
obiektywizmbyły uczeń6 września 2018 o 20:13
Racja, ratuj gość swój honor, nie nadstawiaj głowy za działania innych. Czy Przewodniczący w ogóle pofatygował się i porozmawiał ze zwolnionymi pracownikami, czy tylko słucha tego, co mu wpuszcza do ucha kilka osób, które mają w tym prywatny lub kolegialny interes?
20 Lubię to: 20
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
suchy
suchybyły uczeń6 września 2018 o 19:59
Twarz twarzą ale kredyty trzeba spłacać.
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
borus
borusbyły uczeń6 września 2018 o 19:00
Radny nie jest związany tzw. instrukcjami wyborców ani partii politycznej, do której należy, ani też korporacji zawodowej czy organizacji, których jest członkiem. Niezwiązanie radnego instrukcjami wyraża się w niemożliwości jego odwołania przez wyborców z pełnionej funkcji przed upływem kadencji. Mandat radnego jest wolny, co oznacza, że w wypełnianiu tej funkcji społecznej nie jest on związany instrukcjami wyborców. Daje radnemu swobodę działania, która pozwala zajmować się wszystkimi inicjatywami na terenie gminy/powiatu, a nie tylko realizowaniem swojego programu wyborczego.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bolo
boloborus6 września 2018 o 22:48
borus w jakim ty świecie żyjesz? Chyba jesteś z Kukizów bo oni też żyją w alternatywnym świecie, gdzie wszyscy przestrzegają przepisów.
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
takie czasy
takie czasy6 września 2018 o 14:49
Widać przelała się już czara goryczy skoro ludzie głośno zaczęli mówić prawdę... i dobrze. Niestety zawsze znajdą się też osoby, którymi można manipulować, da się je zastraszyć lub które dla korzyści materialnej czy osobistej wejdą w rolę pomocnika lub poplecznika. Tak już ten świat jest ułożony. Dobrze, że w dzisiejszych czasach są technologie i metody, by zweryfikować prawdę.
30 Lubię to: 29
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 1
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
!
!takie czasy6 września 2018 o 16:40
to co stało się z Darią to skandal, jak tak można!
26 Lubię to: 26
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Bzyk
Bzyk6 września 2018 o 14:26
Podobno o sprawie zostało poinformowane TVN. Czyżby następna "Uwaga" z Jawora. Medialny EB będzie miał okazję znowu pokazać się na szklanym ekranie. Ciekawe czy się z tego wytłumaczy.
20 Lubię to: 20
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Gr
GrBzyk6 września 2018 o 15:32
Takze TVP alarm
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Nie dla TVP
Nie dla TVPGr6 września 2018 o 15:39
O nie polityczna telewizja PiS-u się tym zajęła to nie wróży nic dobrego.
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
;)
;)Bzyk6 września 2018 o 15:14
Pewnie wymijająco. Pójdzie pewnie kolejny slajd o S3, strefie i Mercedesie i stare opowieści, jak to wespół w zespół z "super drużyną" zdziałał tu "cuda". Tylko, że to już nie działa.
20 Lubię to: 20
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
ośmiorniczka
ośmiorniczka6 września 2018 o 13:44
Czyżby hejterzy od czarnego PR na każdego, kto mówi prawdę zamierzali przepuszczać atak?
19 Lubię to: 19
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
czarny PR
czarny PR6 września 2018 o 13:35
oho, teraz zaczął się atak na radnego, który śmie głosić prawdę
22 Lubię to: 22
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
tyle i tylko tyle
tyle i tylko tyle6 września 2018 o 13:34
taka jest kolejność , że jak ktoś nie chce przestrzegać prawa pracy to będzie musiał zapoznać się z prawem karnym. I tyle na ten temat.
25 Lubię to: 25
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
odwaga
odwaga6 września 2018 o 13:16
Radny Detyna wziął na siebie olbrzymi ciężar ujawniania niepokojących rzeczy.
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
obywatel
obywatel6 września 2018 o 13:06
BRAVO DETYNA !!!! Mówić, mówić i jeszcze raz mówić. Sprawdzić przetargi i konkursy ofert oraz zakupy z wolnej ręki. Bo tam musi być grubo.
24 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jan
Janobywatel7 września 2018 o 10:12
Racja, bo część przetargów wyglądała na ustawione pod konkretnego wykonawcę...
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
skala zjawiska
skala zjawiska6 września 2018 o 13:01
To tylko czubek góry lodowej...
19 Lubię to: 19
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
personel medyczny
personel medyczny6 września 2018 o 12:59
Dlaczego za tej kadencji tylu pracowników trafiło do poradni zdrowia psychicznego?
25 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 1
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?personel medyczny7 września 2018 o 07:21
A czy personel medyczny mając do czynienia z taką skalą zjawiska powiadomił PIP?
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jan
Jan?7 września 2018 o 10:14
Nie musieli, bo sprawa była już od dawna w prokuraturze.
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
dlatego
dlategopersonel medyczny7 września 2018 o 07:19
bo stosowany jest mobbing psychiczny, aby sami odeszli lub popełnili w końcu jakiś błąd, za który będzie ich można zwolnić
12 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 1
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
niepokojące
niepokojącepersonel medyczny6 września 2018 o 16:43
pracowników urzędu i gminnych jednostek
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
obiektywny
obiektywny6 września 2018 o 12:55
Każdy szef ma prawo dobrać sobie takich ludzi z którymi chce pracować ( zobacz co zrobi PIS w spółkach, wymienił wszystkich) którzy gwarantują mu realizację jego zadań i ma do nich zaufanie. Obecny burmistrz jest najlepszym jakiego miał Jawor. Miasto zmienia się w oczach.
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
puk puk
puk pukobiektywny6 września 2018 o 20:34
Puknij się w czółko "obiektywny" inaczej. Wszyscy mają prawnie zagwarantowane równe prawa przy naborze, nie może być mowy o faworyzowaniu kogokolwiek, ani tym bardziej podstaw do nieuzasadnionego braku zaufania do kogoś kogo się zna zna, bo nie "przyniosło się go w teczce". Tu nie ma miejsca na fobie, korupcję, nepotyzm, kolesiostwo.
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
brednie
brednieobiektywny6 września 2018 o 14:01
Głoszenie dyrdymałów, że każdy szef ma prawo dobierać sobie takich ludzi, jakich chce to jawne nakłanianie do łamania prawa, bo pracodawca samorządowy musi stosować przepis art. 11 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych, a to oznacza, że wszystkim należy zagwarantować możliwość zatrudnienia, a nie tylko zaufanym osobom "szefa". Przestań więc opowiadać głupoty, bo przez takie właśnie myślenie i działanie niejeden już odpowiadał karnie.
23 Lubię to: 23
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
raczej nieobiektywny
raczej nieobiektywnyobiektywny6 września 2018 o 13:27
Mało z Ciebie obiektywny i opowiadasz bzdury, bo miasto zmienia się nie dzięki obecnemu burmistrzowi, a głównie dzięki realizacji działań przez pomioty całkowicie od niego niezależne (dzięki Bogu)-dzięki działaniom obecnego rządu w końcu ruszyła budowa S3, powołano przy niej podstrefę i ściągnięto inwestora; dzięki realizowanemu przez PKO Programowi Inwestycji Drogowych remontowany jest przez PKP budynek dworca. Dobierać ludzi, to burmistrz sobie może, ale tylko na stanowiska, na które nie obowiązuje konkurencyjny nabór (zastępca burmistrza, skarbnik, pomoc administracyjna i obsługa), nie na stanowiska urzędnicze. Nie wolno mu też bezzasadnie zwalniać i naruszać innych praw pracowniczych, łamiąc prawo.
30 Lubię to: 30
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
mamona
mamona6 września 2018 o 12:45
Ja się dziwię niektórym bezpartyjnym radnym, że swoim nazwiskiem to firmują.
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
yeti :)
yeti :)6 września 2018 o 12:42
czytam i uwierzyć nie mogę, że tacy prawi ludzie jak Detyna tak potrafi nienawiść siać. a wszystko z zazdrości, bo sam nic nie potrafi, jako radny nie wykazał się niczym co wpłynęłoby na rozwój miasta. proponuję zrobić głęboki rachunek sumienia i nie rozsiewać jadu. co do polityki kadrowej to każdy bez względu na opcję robi to samo- wymienia kierowników którym ufa a przede wszystkim na których może liczyć kierując się kompetencjami. takie są zasady - wszędzie. tak jak teraz Jawor nigdy nie był znany. Inne miasta zazdroszczą nam szybkiego rozwoju Jawora za który, czy to się podoba czy nie , odpowiedzialny jest obecny Burmistrz. Mściwość jest obrzydliwa a ci którzy nią posługują się są mało wartościowi. Powodzenia Burmistrzu . Yeti :)
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
J23
J23yeti :)6 września 2018 o 21:33
niech każdy radny wykaże co zrobił dla miasta, większość z nich nie zrobiła nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę czekamy na wykaz załatwionych spraw przez naszych poszczególnych radnych, czas zacząć wybory, a nie startować ponownie bo potrzebne pieniądze na naukę syna lub na spłatę kredytu!!!!!!!!!!!!!!!
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
suchy
suchyyeti :)6 września 2018 o 20:04
Planowany deficyt 2018 to 13 milionów złotych. Za skwerki?
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
masakra
masakrasuchy7 września 2018 o 12:05
rządzić na kredyt, który ktoś inny będzie spłacał, to każdy potrafi
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Księgowy
Księgowysuchy7 września 2018 o 10:24
To już zależy od spłacenia tego zadłużenia, bo sięga ono już 40 milionów. Według BIP-u prognozowane są spłaty, ale jak pokazuje praktyka ciągle jest dług zwiększany, a za obecnego burmistrza to już ogromnie się zwiększa.
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jak daleko?
jak daleko?suchy7 września 2018 o 09:11
a do którego roku obecny burmistrz już nas zadłużył?
8 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bolo
bolosuchy6 września 2018 o 22:50
13 milionów? Dużo więcej, niestety.
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
nie, dziękuję
nie, dziękujęyeti :)6 września 2018 o 14:14
Za Platformą Obywatelską w kraju już ciągną się liczne afery. Teraz i naszym miastem rządzi człowiek Platformy Obywatelskiej wespół z SLD i ludźmi ze świdnickiej wspólnoty i są afery z bezzasadnymi zwolnieniami i postępowanie prokuratorskie. Za taką popularność, to my dziękujemy.
18 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jan
Janyeti :)6 września 2018 o 14:10
Co niby zrobił burmistrz? Jak rozwinął? Chyba tylko dług zwiększył.
23 Lubię to: 23
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
yupi
yupiyeti :)6 września 2018 o 13:49
yeti, już wylałeś swój jad? Masz problem, bo ten człowiek tego Waszego hejtu się nie boi i będzie mówił prawdę, czy Tobie się to podoba, czy nie.
23 Lubię to: 23
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Yogi
Yogiyeti :)6 września 2018 o 13:47
Nie spinaj się tak Ewelinka, bo ciżyłka pęknie. Nudzisz się w pracy?
20 Lubię to: 20
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
KRZYSIEK
KRZYSIEKyeti :)6 września 2018 o 13:37
Trzeba być oderwanym od ziemi żeby pisać coś takiego. .Ty Yeti pomyśl ..........albo nie , bo to dla ciebie za trudne....
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Yeti :)
Yeti :)KRZYSIEK6 września 2018 o 22:30
Słabe. Potrafię myśleć. Nie potrafię obrażać.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bzdura
bzdurayeti :)6 września 2018 o 13:33
Bzdury opowiadasz, miasto rozwija się dzięki obecnemu rządowi, burmistrz nie ma nic do remontu DK-3, budowy S3, powołania przy niej podstrefy i ściągnięciu Mercedesa, bo to zasługa rządu, także budynek dworca realizuje jego właściciel, czyli PKP. Pozwalniał apolitycznych, kompetentnych jaworzan a w ich miejsce pozatrudniał swoich, którzy jak się okazało tacy dobrzy nie są, skoro nawet obiecanego remontu letniego basenu się nie doczekaliśmy przez 4 lata. Skończ więc z tym pijarem i zajmij się jakąś porządną pracą, o ile poza tym w ogóle coś potrafisz.
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jan
Janbzdura7 września 2018 o 10:15
A co zrobił Bera? Też chce konkrety
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Yeti :)
Yeti :)bzdura6 września 2018 o 22:28
Tak, rząd PIS rozwija nasz biedny jeszcze kraj dając nierobom 500+ . Dlatego Ukraińcy muszą pracować , bo u nas jest Kraj Rad 😀 konkrety: co rząd w Jaworze zrobił?? I kto- konkretnie. Czekam na wiadomość.
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
polityka kadrowa
polityka kadrowa6 września 2018 o 12:13
Po wymianie kierowników w jednostkach, którzy robią u siebie wymianę kadr, przeszedł czas na urząd. Zaczęto od sekretarza, aby móc iść w dół, bo sekretarz zgodnie z art. 5 ust.4 ustawy o pracownikach samorządowych odpowiada za realizowanie polityki zarządzania zasobami ludzkimi na polecenie burmistrza. Może poprzednia sekretarz nie chciała bezzasadnie zwalniać niewinnych wieloletnich pracowników-jaworzan i była "przeszkodą", którą trzeba było usunąć, a w dodatku na jej miejsce już czekał ktoś inny, bo stanowiska doradców burmistrza miały zniknąć?
26 Lubię to: 25
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
daty
datypolityka kadrowa6 września 2018 o 12:55
1 lutego 2016r. wpłynął do sejmu projekt zmiany ustawy o pracownikach samorządowych likwidujący tzw. "gabinety polityczne" (stanowiska asystentów i doradców (na którym zatrudniona była p. Żmijewska). http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/7FEC33F5BF622E8AC1257F57002F891F/%24File/247.pdf Z tego, co mówi radny, to poprzednią sekretarz zamknięto i "przekonano" do rezygnacji ze stanowiska 10 marca 2016r. P.Żmijewska przeszła na stanowisko sekretarza 1 kwietnia 2016r. Sam nabór na to stanowisko ma wiele niepokojących aspektów.
18 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
wymiana
wymianapolityka kadrowa6 września 2018 o 12:40
Po wymianie sekretarza, dokonano ostatecznej wymiany innych wieloletnich, apolitycznych pracowników urzędu-kierowcy, prawnika, informatyków, specjalisty od zamówień publicznych, pracowników kancelarii, sekretariatu, a na miejsce kierownika od wielu inwestycji w gminie po tzw. "reorganizacji" ostatecznie wszedł partyjny kolega burmistrza-Tomasz Panasiuk (członek Platformy Obywatelskiej, który bezzskutecznie kandydował z jego komitetu wyborczego do rady miejskiej). Potem dostał stanowisko Prezesa gminnej spółki "Inwestycje".
24 Lubię to: 23
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Co jest?
Co jest?wymiana6 września 2018 o 14:15
Czy to nie spółka "Inwestycje" trzyma rękę na zamiatarkach-zabawkach widmo kupione, a raczej przepłacone za ciężkie pieniądze i "darmowej" komunikacji? Ciekawe na czym jeszcze trzymają łapę i jakie przekręty tam są?
13 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
c.d.
c.d.wymiana6 września 2018 o 13:51
ten proces wymiany jeszcze trwa
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Ciekawe
Ciekawe6 września 2018 o 11:56
A ja się pytam gdzie są oświadczenia majątkowe burmistrza i kierowników? Koniec roku niebawem a tam pustki za 2018r
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
opinia społeczna
opinia społecznaCiekawe10 września 2018 o 11:29
Panie burmistrzu i panie Przewodniczący Rady, czekamy aż burmistrz upubliczni oświadczenia majątkowe, które Wam złożono do 30 kwietnia b.r! Dlaczego nie są upublicznione, skoro ustawodawca tego wymaga?
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
BIP
BIPCiekawe6 września 2018 o 12:18
No właśnie, dlaczego nie upubliczniono tych informacji w BIP? Kto za to odpowiada?!
18 Lubię to: 18
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Ania
Ania6 września 2018 o 11:46
I to jest przewodniczący ? My mieszkańcy mamy prawo wiedzieć co się dzieje w końcu wynagrodzenia radnych są z naszych podatków i chcemy wiedzieć jak reagują na nieprawidłowości zgłaszane przez pracowników UM
24 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Paweł
Paweł6 września 2018 o 11:45
W Jaworze PO działa pod przykrywką EB Razem.Rozrywają mieszkańców miasta jak chcą razem ze spadochroniarzami z osciennych gmin. Zle się dzieje w naszym Jaworze czas to zmienić na "dobrą zmianę ".Czas wziąć się do roboty a nie lansować po mieście. A czyjeś zaslugi przypisywać sobie
19 Lubię to: 19
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Nie dla PiS
Nie dla PiSPaweł6 września 2018 o 14:05
Żadnych dobrych zmian won mi z Jawora z PiSiorami-komuchami i platformomwcami i ich sldami i peeselami
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
czesiek
czesiek6 września 2018 o 11:14
awantura w powiecie ze zwolnieniem vice starosty, awantura w mieście ze zwolnieniem sekretarza.Do tego dochodzi problem z nepotyzmem i wszechobecne kolesiostwo. Część spraw rozwiąże za nas prokurator.Ale to od nas zależy czy starosta i burmistrz dalej będą sprawować swoje funkcje czy nie.Na razie jest dużo szumu i krzyku. Ale jak kurz opadnie, to okaże się ,że frekwencja wyborcza znowu na poziomie 40%. Więc nie ma o co kopi kruszyć.
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
młody
młodyczesiek6 września 2018 o 11:29
Po tym wszystkim idę na wybory! Czas na zmiany!
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
honor
honor6 września 2018 o 10:54
Daniel, kasę wydasz, władza minie, co Ci zostanie?
25 Lubię to: 25
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Szkoda
Szkoda6 września 2018 o 10:39
A wczorajsza szopka na otwarciu biura stiwarzyszenia!! Stowarzyszenie powinno zmienić nazwę, na Damy Radnym. Cała świta ebowcow, i nikt więcej. Nikogo więcej nie zaproszono,?? Sprzedaliście się, władza dziś jest jutro nie ma, a twarz zostaje.
25 Lubię to: 25
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
wielkie halo
wielkie haloSzkoda6 września 2018 o 11:46
lokal gminny, czyli mienie wszystkich mieszkańców, dotację to stowarzyszenie też dostaje w gminnego budżetu, czyli z naszych podatków
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
prawda
prawda6 września 2018 o 10:06
jaworznie zasługują na prawdę, powinni wiedzieć o wszystkim, by świadomie dokonywać wyborów
23 Lubię to: 23
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
partia
partia6 września 2018 o 09:37
Czy był konkurs na Dyrektora JOK? Jak to się stało, że najpierw nim zostałam p. Borkowska-Jadrowska a potem p. Piotrowicz-Dębicka, która w 2014r. bezskutecznie kandydowała do rady powiatu z SLD Lewica Razem? http://www.spjawor-bip.pbox.pl/public/get_file_contents.php?id=155573
20 Lubię to: 20
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Brawo dla p. DETYNY
Brawo dla p. DETYNY6 września 2018 o 09:35
Niestety ale w taki sposób są zwalniani ludzie. Nie tylko poprzednią panią sekretarz to spotkało ale panią Darie z sekretariatu również, identyczna sytuacja.
41 Lubię to: 41
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
.
.Brawo dla p. DETYNY6 września 2018 o 10:34
Daria również? Po tylu latach nienagannej pracy?
31 Lubię to: 31
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Widz
WidzBrawo dla p. DETYNY6 września 2018 o 09:54
Być może też byłaby o tym mowa, gdyby Iwański nie przerwał przemowy.
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Zwolnijcie go!
Zwolnijcie go!Widz6 września 2018 o 14:11
Teraz powinni przerwać jego przewodniczenie w radzie.
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
władza mija
władza mija6 września 2018 o 09:10
Czy Ivan po wszystkim będzie mógł mieszkańcami powiedzieć prosto w oczy: "zachowałem się jak należy"?
31 Lubię to: 31
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jaworzanin
jaworzanin6 września 2018 o 09:07
Panie Danielu, kiedy i jak dostał Pan intratną posadkę zastępcy p.Barańskiego (aktywnego członka Platformy Obywatelskiej) w podmiocie publicznym (Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworze)? Dlaczego zdecydował się Pan na kandydowanie do rady miejskiej akurat z list komitetu p. Bery (aktywnego członka Platformy Obywatelskiej)? Jaworzanie zastanawiają się, czym się Pan tak naprawdę kieruje zachowując się tak jak obecnie, bo się Pan mocno zmienił. Do dziś brzmią im w głowie Pana słowa wypowiedziane podczas jednej z sesji rady: "Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać ...". Ile jeszcze jest w Panu tej "determinacji"? Co się z Panem stało Panie Danielu? Każda władza się kończy, ta też się skończy. Skończą się też postępowania, prawda wyjdzie na jaw.
37 Lubię to: 37
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
etatowy świadek
etatowy świadek6 września 2018 o 08:47
Pan Daniel zeznawał w Sądzie Pracy na wniosek burmistrza w sprawie o przywrócenie do pracy Pani Ewy. Pani Ewa sprawę wygrała, Sąd I instancji przywrócił ja do pracy, burmistrz się odwołał a trzyosobowy skład sędziowski utrzymał w mocy wyrok I instancji. Pan Daniel zeznawał na wniosek burmistrza także w innej sprawie z powództwa Pani Ewy. Jego zeznania są weryfikowane z innymi dowodami, jak zeznania pozostałych świadków.
31 Lubię to: 31
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
zmowa milczenia?
zmowa milczenia?6 września 2018 o 08:41
Wariograf potwierdzi zeznania, prawda prędzej, czy później i tak ujrzy światło dzienne, to tylko kwestia czasu.
20 Lubię to: 20
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
kk
kk6 września 2018 o 08:36
Art. 239 Kodeksu karnego-Poplecznictwo. § 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Nie podlega karze sprawca, który ukrywa osobę najbliższą.
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
stołki
stołki6 września 2018 o 08:20
gmina im za mało, szykują się jeszcze na powiat
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
z urzędu
z urzędustołki6 września 2018 o 09:48
Niskie wynagrodzenia to pikuś z alternatywą utraty pracy. Pracownicy urzędu i gminnych jednostek też nie wierzyli, że aż tyle stołków będzie potrzebnych i ciągle jeszcze trwa wymiana pracowników, nawet na najniższych szczeblach.
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
nie dziwna
nie dziwnaz urzędu6 września 2018 o 10:32
tu chodzi o stołki i miejsca, gdzie jest dostęp do wielu informacji w zakładzie
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Dziwna rzecz
Dziwna rzeczz urzędu6 września 2018 o 10:09
racja, jak nawet informatyków się wymienia. INFORMATYKÓW. To chyba nie jest polityczne stanowisko by było aż tak ważne by je obsadzać.
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
mieszkanka Jawora
mieszkanka Jawora6 września 2018 o 08:18
Naszym, miastem teraz rządzi Platforma Obywatelska w koalicji z SLD a do tego jeszcze ludzie ze świdnickiej wspólnoty, którzy stamtąd przenieśli się do nas po przegranych wyborach. Aż się nasuwa pytanie, ile jeszcze potrzeba stołków? Do tego radna Wojda-Elbrah i radny Michał Bander dostali etaty w gminnej Przychodni Rejonowej a żona radnego Macieja Pawlinowa dostała etat w Urzędzie.
33 Lubię to: 33
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
PO+SLD
PO+SLDmieszkanka Jawora6 września 2018 o 09:23
Jakim cudem p. Grajek została dyrektorem ZLK? P.Matkowski-obecny dyrektor OSiR bezskutecznie w 2015r. kandydował z Platformy Obywatelskiej do sejmu. https://www.wnp.pl/parlamentarny/sejm-2015/okw-1-legnica,2/kw-platforma-obywatelska-rp,5/ Zygmunt Grajek był w składzie Komisji rewizyjnej SLD, gdy jej przewodniczącą SLD w Jaworze została p.Rynkiewicz-obecna zastępczyni p.Bery. https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/6933-nowa-szefowa-lewicy
25 Lubię to: 25
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
takie rzondy
takie rzondy6 września 2018 o 08:13
A co się dzieje w JOK i OSiR, jak tam są traktowani pracownicy?
25 Lubię to: 25
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
obserwator
obserwatortakie rzondy8 września 2018 o 08:50
Gdzie są pieniądze, które tak ciężko wypracowała Pani Leonowicz z załogą. Czasy świetności JOK już nie wrócą.
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
JULEK
JULEKtakie rzondy7 września 2018 o 19:10
Moi koledzy zgłosili problem złego traktowania pracowników w OSIR do komisji rewizyjnej.Niestety, nie mogą się doczekać finału , sprawa jest ciągle przeciągana bo przeciez niewygodnie ukarać kolegę , oj biedna komisja , bezradna i posłuszna komu trzeba......
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
tut
tutJULEK8 września 2018 o 16:20
Bo przewodniczącą jest człowiek p.Bery-.p.Gaszyńska.
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
wstyd
wstyd6 września 2018 o 08:08
Panie Danielu, cztery lata temu naobiecywaliście mieszkańcom gruszki na wierzbie (remont basenu, gminnych zabytków, budowę hali widowiskowej z kinem, miejsca pracy dla JAWORZAN, itp.), żeby się dostać, a teraz co jest Pan w stanie zrobić, żeby zostać? Jak tak można Panie Danielu?!
47 Lubię to: 47
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?6 września 2018 o 07:43
To co zrobili z kolejną osobą to ja wstydziłbym się być w jednym zespole z takim dowódcą. Ivan nie wstyd Ci? Dwa razy zeznawałeś? I powoedziałeś prawdę? Czy ttm razem łgaliście, nie żeby się dostać ale żeby zostać?
31 Lubię to: 31
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
obudź się
obudź się?6 września 2018 o 08:33
Ivan, co z dotychczasową specjalistą od zamówień publicznych i sekretarką? Dlaczego ich nie ma? Urzędnicy mówią o niepokojącym zachowaniu zastępczyni.
31 Lubię to: 31
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Lucky Luck
Lucky Luck6 września 2018 o 07:41
Niewygodna prawda przed wyborami???:))) Panu dziekujemy błsyk fleszy itp Czas na zmiany!!!! A wy ludzie dalej bronicie naszą "jeszcze"władze
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?6 września 2018 o 07:39
dlaczego wymieniono informatyków?
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bliżej
bliżej?6 września 2018 o 11:24
Poprzedni informatycy byli całkowicie apolityczni i od lat (za różnych burmistrzów) informatycznie obsługiwali wybory w naszej gminie (podobnie jak poprzednia sekretarz, która była urzędnikiem wyborczym). Obecnie informatykiem jest p.Dawid Bania, który podczas wyborów samorządowych w gminie Strzegom zasiadał w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 18 z ramienia Platformy Obywatelskiej (poz. 7). http://bip.strzegom.pl/public/get_file_contents.php?id=310118 Ciekawe, kto teraz zostanie urzędnikiem wyborczym w naszej gminie-skąd będzie ta osoba?
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Poinformowany
Poinformowany?6 września 2018 o 10:56
Bo za dużo kłapali na mieście co się dzieje w UM
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
wybory
wyboryPoinformowany6 września 2018 o 11:09
Nie prawda!!! Podpytaj lepiej jak obecni informatycy trafili do urzędu i dlaczego ich zatrudniono, zanim jeszcze ogłoszony został nabór na te stanowiska? Obecny informatyk (ze Strzegomia) Dawid Bania w 2014r. zasiadał w Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 18 Gminy Strzegom z ramienia Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej RP. Informatycy w urzędzie jaworskim wykonują zadania wyborcze.
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
zatrudnienie
zatrudnienie6 września 2018 o 07:34
Przeprowadzony nabór na stanowisko sekretarza, w którym uczestniczyła p.Żmijewska budzi liczne wątpliwości, gdyż nie było to wolne stanowisko i naruszono zasadę konkurencyjności z art. 11 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych, bezzasadnie ograniczając kryteria naboru do konkretnych studiów podyplomowych i certyfikatu, które jak się okazało zaskakująco pasowały do kwalifikacji posiadanych przez p. Żmijewską. Wybór p. Żmijewskiej na sekretarza (zatrudnionej w wcześniej bez naboru w gabinecie politycznym burmistrza na stanowisku jego Doradcy) w zaskakująco szybkim tempie przeprowadził 3-osobowy zespół w 100% składający się z ludzi politycznie powiązanych z obecnym burmistrzem-członkiem PO kandydującym z EB Razem: Agnieszka Rynkiewicz (koalicjant z SLD)-jako Zastępca Burmistrza, Tomasz Panasiuk (członek PO, niedoszły kandydat do rady miejskiej z EB Razem)-jako Kierownik utworzonego dla niego Referatu Gospodarki Mieszkaniowej i Daniel Iwański (radny miejski w EB Razem)-jako Przewodniczący Rady!, który nawet nie był pracownikiem urzędu. Dublerka p.Żmijewska została zatrudniona na zajętym stanowisku sekretarza z dniem 01.04.2016r. O innych naborach i konkursach też się rozmawia.
30 Lubię to: 30
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
pod dywan
pod dywan6 września 2018 o 07:25
Ciekawe, czy Pan Przewodniczący też wyraził by zgodę na potwierdzenie swoich zeznań na wariografie, tak jak skrzywdzeni pracownicy.
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Alan
Alan6 września 2018 o 07:23
Skandal nigdy więcej takiego przewodniczącego rady .
30 Lubię to: 30
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
niestety
niestety6 września 2018 o 07:20
to nie jedyny przypadek, gdzie uniemożliwiono opuszczenie pomieszczenia, aby wymusić podpisanie niekorzystnych dla pracowników dokumentów
29 Lubię to: 29
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Dzieciaki
Dzieciaki6 września 2018 o 05:56
Zamknęli kobitę na godzinę, żeby wymusić na niej podpisanie rezygnacji??? Ale się uśmiałem :-) dziecinada :-) do piaskownicy! :-)
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
do dzieciaka
do dzieciakaDzieciaki9 września 2018 o 00:02
od razu widać że jesteś przybocznym burmistrza , jak ci nie wstyd. Życzę ci abyś był tak traktowany przez swojego pracodawcę jak są traktowani pracownicy w urzędzie. Gwarantuję ci że zła i dobra KARMA zawsze wraca ,a więc zastanów się dobrze zanim coś napiszesz.
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
aha
ahaDzieciaki6 września 2018 o 09:00
hahahahahaha
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Komentator
KomentatorDzieciaki6 września 2018 o 07:39
Jej nie było do śmiechu. Ograniczenie wolności do miejsca pobytu to przestępstwo.
33 Lubię to: 33
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Stały czytelnik
Stały czytelnik6 września 2018 o 01:09
Tylko jeden radny stanął w obronie skrzywdzonych urzędników? Na pewno wszyscy radni o tym wiedzieli i udają że nie ma problemu? Jest jakaś zmowa milczenia?
35 Lubię to: 35
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
E.N
E.NStały czytelnik6 września 2018 o 14:46
Skrzywdzeni? No tak ..... Bo trzeba będzie się teraz narobić żeby dostać te pieniądze które wcześniej dostali za nic ....
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Pol
PolE.N6 września 2018 o 15:00
Wysączyłeś już swój jad? To przysłuż się społeczeństwu i zajmij się jakąś porządną pracą.
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Centrum uwagi
Centrum uwagi6 września 2018 o 00:52
Dobrze, że niedługo wybory, to pożegnamy tego przewodniczącego. Oby przegrał te wybory.
26 Lubię to: 26
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Oburzony
Oburzony6 września 2018 o 00:00
Panie Krzysztofie zgodnie z zaleceniem pana Iwańskiego proszę zorganizować konferencję prasową i proszę nie ograniczać się tylko do mediów lokalnych. To jest skandal !!! My wyborcy mamy prawo do informacji bo wydaje mi się że ktoś ogranicza demokrację.
35 Lubię to: 35
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
wszystko
wszystkoOburzony6 września 2018 o 07:38
skoro Pan radny Detyna od dawna rozmawia z pracownikami urzędu i jednostek podległych, to niech opowie o wszystkich "przypadkach", aby ludzie mieli pełen obraz sytuacji
24 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
:-)
:-)wszystko6 września 2018 o 10:12
Popieram i wręcz żądam by zostało to upublicznione.
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jak to działa
jak to działaOburzony6 września 2018 o 07:21
proszę opisać wszystkie przypadki, o jakich się Pan dowiedział od pracowników
22 Lubię to: 22
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Obi
Obi5 września 2018 o 23:55
Aż chce się parafrazować pewien cytat z filmu: "Ja jestem radą"
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Mieszkaniec
Mieszkaniec5 września 2018 o 23:52
Dlatego też czas na zmianę burmistrza na Krzysztofa Kowalczyka, który nigdy by nie dopuścił do takich sytuacji. JAWORZANIE mają jeszcze wybór
20 Lubię to: 20
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Wyborca
Wyborca5 września 2018 o 23:45
Wodzirej nie ma nic do powiedzenia? A to dziwne i ciekawe.
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
kk
kk5 września 2018 o 23:37
Za tej kadencji to nie jedyna sytuacja, gdzie pozbawia się ludzi swobodnego wyboru miejsca pobytu, celem wymuszenia podpisania niekorzystnych dla nich dokumentów. Przestępstwo z art. 189 k.k. § 1 polega na podejmowaniu przez sprawcę takich działań, które pozbawiają człowieka możliwości swobodnego wyboru miejsca pobytu. Jest to np. zamknięcie człowieka w pomieszczeniu, zainstalowanie przeszkód uniemożliwiających wydostanie się z określonego miejsca. Przestępstwo może być też popełnione przez zaniechanie. Nie jest wymagany żaden minimalny okres pozbawienia wolności. Przestępstwo z art. 189 k.k. można popełnić tylko umyślnie (zamiar bezpośredni lub ewentualny). Pozbawienie wolności przez lekkomyślność lub niedbalstwo nie jest przestępstwem, chyba że wynika z niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i wyrządza pokrzywdzonemu istotną szkodę (art. 231 § 3 k.k.). Jest to przestępstwo trwałe, dokonane jest z chwilą pozbawienia wolności pokrzywdzonego i trwa do czasu jego uwolnienia.
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?kk6 września 2018 o 13:06
Jak doszło do zwolnień pracowników w JOK?
18 Lubię to: 18
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
dopowiedz
dopowiedz?7 września 2018 o 12:02
a konkretnie, to przyszły rządy PO+SLD i wyrzucono bezpartyjnych pracowników
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jan
Jan?7 września 2018 o 10:20
Normalnie, przyszła zmiana i wyrzucili ich
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Król tonie jak tytanic
Król tonie jak tytanic5 września 2018 o 23:35
Odebranie głosu i natychmiastowe zakończenie obrad? Co to ma być? To jest problem i zadaniem rady jest rozwiązywać problemy i nad nimi debatować.
24 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Prawnik
Prawnik5 września 2018 o 23:30
Tylko sesja nadzwyczajna i to od zaraz. Oj to może być tylko wierzchołek góry lodowej
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
!!!
!!!5 września 2018 o 23:29
Poplecznictwo i pomocnictwo jest karalne.
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
autochton
autochton5 września 2018 o 23:27
Iwan, przegiąłeś. Zmieniłaś się chłopie. Władza uderzyła Ci do głowy? Daj sobie spokój.
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
info
info5 września 2018 o 23:25
Panie radny, co się Pan dowiedział o prowadzonej polityce kadrowej (zwolnieniach i naborach)?
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
luk
luk5 września 2018 o 23:23
W jaki sposób burmistrz zatrudnił tą świdnicka kancelarię, która uczestniczy w ruchach kadrowych i ile pieniędzy za to dostaje ta kancelaria?
21 Lubię to: 21
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Michał
Michał5 września 2018 o 23:21
Szanuję Krzysztofa Detynę. Radny co mówi prawdę prosto w oczy i się nie czai.
24 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
pytania
pytaniaMichał6 września 2018 o 07:58
Czy to przypadek, że wspólnik tej świdnickiej kancelarii działa razem z ojcem obecnej sekretarzowej w świdnickiej wspólnocie, która wystawia ludzi do wyborów w tamtym okręgu? Czy to przypadek, że ta obsługa prawna i obecna sekretarzowa pojawili się w Jaworze, jak ojciec obecnej sekretarzowej bezskutecznie starł się o reelekcję na fotel burmistrza Strzegomia? Czy to przypadek, że znalazł on zatrudnienie w jednej z jaworskich firm i że w ślad za świdnicką kancelarią i obecną sekretarzową zatrudnienie w jaworskim urzędzie znalazło jeszcze kilka osób, które z tej samej wspólnoty bezskutecznie kandydowały do samorządu lub czynnie działają w jej strukturach? Na jakich zasadach dobrani zostali ludzie do nadzoru nad gminnymi spółkami-był jakiś konkurs? Mieszkańcy mają jeszcze wiele pytań, które ich nurtują.
25 Lubię to: 25
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jan
Janpytania6 września 2018 o 10:30
Racja i pan radny Detyna powinien opisać lub omówić to wszystko na konferencji jak sugerował pan przewodniczący, bo na sesji nie ma możliwość pokazać układu jaworsko-świdnickiego...
18 Lubię to: 18
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jaka prawda?
jaka prawda?5 września 2018 o 23:17
Dlaczego ludzie porezygnowali ze stanowisk-czy to była ich swobodna wola, czy czegoś się obawiali, co było motywem ich działania? Dlaczego bezzasadnie zwalniani są pracownicy?
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Ala
Alajaka prawda?6 września 2018 o 21:23
nowa metoda pozbycia się pracownika to zmiana warunków umowy o pracę i przeniesienie na inne stanowisko , takie "żeby nie dał rady" , żeby go upokorzyć, wszystko zgodnie z prawem w ramach porozumienia.nie podpiszesz ,jest to równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę. Czy to stosuje się w Urzedzie miasta?
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
urzędnik
urzędnikAla7 września 2018 o 07:43
samo sedno, tylko wpierw stosowany jest mobbing psychiczny i ekonomiczny, aby "zachęcić" pracownika do odejścia lub aby w końcu popełnił jakiś błąd, za który będzie można go zwolnić, a dopiero jak to nie poskutkuje, to propozycja nie do odrzucenia
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
zapytaj tych ludzi
zapytaj tych ludzijaka prawda?6 września 2018 o 16:08
Pokaż mi osobę, która z własnej, nieprzymuszonej lub swobodnej woli przeszła by na gorsze warunki lub całkiem zrezygnowała z pracy nie mając innej propozycji. Takie irracjonalne zachowania podyktowane są przeważnie jakimiś negatywnymi bodźcami. Złośliwe i uporczywe naruszanie praw pracownika jest karalne. Już kiedyś za burmistrza Tomczaka (z SLD) dochodziło do wymuszania na pracownikach podpisywania niekorzystnych dla nich dokumentów, rezygnacji z przywilejów i naruszania innych praw pracowniczych. Tez były procesy sądowe i postępowanie prokuratorskie.
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Titanic
Titanic5 września 2018 o 23:17
Ależ mi sensacja ... zwolnili jedną i drugą gdyż taka była potrzeba. Każdy ma jakieś zobowiązania wyborcze a te dwie były z poprzedniego rozdania. A, że jaworzanki ... ktoś musi opuścić statek.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
mylisz się
mylisz sięTitanic5 września 2018 o 23:40
zwolnione osoby nie były z żadnego "rozdania", nie przyszły do urzędu razem z burmistrzem Urbańskim, to byli wieloletni pracownicy urzędu
18 Lubię to: 18
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jaworzanka
jaworzankaTitanic5 września 2018 o 23:34
Masz czelność tak pisać? Wstyd...
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
metody
metodyTitanic5 września 2018 o 23:27
samymi zwolnieniami prokuratura by się nie zajmowała
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Afera
AferaTitanic5 września 2018 o 23:23
To że się zwalnia i zatrudnia swoich to normalne, ale chodzi o sposób tu idzie o to że był stosowany mobbing by wykurzyć pracowników.
20 Lubię to: 20
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Wyjaśni ktoś?
Wyjaśni ktoś?Afera6 września 2018 o 10:14
Dlaczego? Jak to, że zmienili na swoich i później znów zmienili i znów zmieniają? To nie mieli tam już swoich? I dlaczego zmiany dosięgnęły nawet najniższych szczebli?
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
urzędnik
urzędnikAfera6 września 2018 o 08:03
niestety ten preceder dalej trwa
19 Lubię to: 19
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jaka skala?
jaka skala?5 września 2018 o 23:08
co z tymi bezzasadnymi zwolnieniami? ilu pracowników bezzasadnie zwolniono?
26 Lubię to: 26
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
niewygodna prawda?
niewygodna prawda?5 września 2018 o 23:06
to niestety nie są pomówienia Panie Przewodniczący...
34 Lubię to: 34
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
niestety
niestetyniewygodna prawda?5 września 2018 o 23:52
dotyczy to większej liczby pracowników
21 Lubię to: 21
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?5 września 2018 o 23:02
Poważna sprawa skoro dwa razy był przesłuchiwany przewodniczący a i od razu zakończył sesję. Ciekawe
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?5 września 2018 o 23:02
Co się stało z dotychczasowymi pracownikami kancelarii? Tak nagle zniknęli stamtąd.
23 Lubię to: 23
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
!
!?5 września 2018 o 23:28
Co? Znowu wymiana była? Kiedy? Matko... Jak tak dalej pójdzie to nikt nie będzie chciał tam pracować.
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?5 września 2018 o 22:59
Co się stało z dotychczasowa sekretarką? Wszyscy o nią się pytają.
31 Lubię to: 31
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Ania
Ania?6 września 2018 o 11:31
A kto jest teraz w sekretariacie
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
dziwne
dziwneAnia7 września 2018 o 13:20
zniknęła stamtąd w okresie zwiększenia pracy w związku z organizacją największej imprezy miejskiej
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
nie rozumiem
nie rozumiemAnia7 września 2018 o 12:16
To po kiego ją stamtąd w ogóle ruszali?
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Jan
JanAnia7 września 2018 o 10:21
Niewiadomo, taka rotacja tam jest
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
!
!?5 września 2018 o 23:33
Pewnie zwolniona została.
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
polityka kadrowa
polityka kadrowa5 września 2018 o 22:55
Ta prawda już dawno powinna ujrzeć światło dzienne. Radny od początku kadencji zbiera informacje na temat polityki kadrowej w urzędzie i jednostkach podległych.
23 Lubię to: 23
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Agaton
Agatonpolityka kadrowa7 września 2018 o 22:30
Łolaboga, największy nie***b w powiecie interesuje się polityką kadrową! Ty się Panie Radny do roboty weź, bo fucha w Krzysztofa K. w Schronisku się skończy, chyba że za tą krecią robotę masz obiecaną posadkę. A swoją drogą to ciekawe - swoich znajomków i pociotków upychacie, gdzie się da, a burmistrza polityka kadrowa wam się nie podoba. Tak Schronisko niby cienko przędzie, a miejsce dla konkubiny radnego Madeja i dla radnego Detyny się znalazło! Faryzeusze, belki w swoim oku nie widzicie?!
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
jurk
jurkAgaton8 września 2018 o 15:45
nikt tam nie wywala z roboty jaworzan, żeby dać wysokopłatne stołki ekipie świdnickiej
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
fakty
fakty5 września 2018 o 22:52
Ten temat ciągnie się od początku tej kadencji. Pracownicy szukali pomocy, aż w końcu trafili do prokuratury. Najlepiej tam zapytać o ustalenia. W każdym postępowaniu zeznania mogą być potwierdzone wariografem. Poszkodowani z pewnością wyrażają na to zgodę.
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Nostradamus
Nostradamus5 września 2018 o 22:49
Z jednej strony rozumiem troszkę Iwańskiego Detyna zaczął z grubej rury i wszedł na drogę gdzie jest postępowanie sądowe, ale to nie powód by tak agresywnie się zachowywać. Z drugiej strony radny Detyna mógł spokojnie zacząć od przedstawienia sytuacji mobbingu (że takie coś ma miejsce) w urzędzie i wymiany kadry i mógłby to uzasadnić tym, że rada powinna kontrolować działania burmistrza (chyba, że chciał o tym powiedzieć później ale już nie mógł) i że odbieranie głosu godzi w te kontrolę. Miejmy nadzieję, że zostanie to co chciał powiedzieć radny zostanie opisane, bo jestem ciekaw nowości w tej sprawie.
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Wyborca
WyborcaNostradamus5 września 2018 o 23:42
Tak czy siak, i tak Ivan by przerwał. Koalicja totalna. To jest jego koniec.
17 Lubię to: 17
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Iwan i delfin
Iwan i delfinWyborca6 września 2018 o 09:57
Oby. Jego i Króla Skwerkowego.
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Waldi
Waldi5 września 2018 o 22:47
Taki wygadany Bera a siedzi jak trusia. Coś jest na rzeczy
21 Lubię to: 21
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Wolny Jawor
Wolny JaworWaldi5 września 2018 o 23:37
Pewnie nie chciał się wkopywać, tylko jak ktoś napisał słychać go, więc pewnie wtedy dał znać, by zamknąć temat.
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
D E M O K R A C J A !!!
D E M O K R A C J A !!!5 września 2018 o 22:47
Co jest do jasnej cho...y? Gdzie jest wolność wypowiedzi? Już niedługo będziesz miał prawo odbierania głosu :/
22 Lubię to: 22
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Bono
Bono5 września 2018 o 22:46
Ja pier ...
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Herk
Herk5 września 2018 o 22:43
Mógł mu już pozwolić dojechać do końca. A tak nie wiadomo o co chodzi
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Gienek
GienekHerk5 września 2018 o 22:51
O to co wyszło już dawno czyli mobbing i wymiana kadr, gdzie pracownicy mieli takie otoczenie tworzone by sami rezygnowali z pracy, a na ich miejsce przychodzili ludzie burmistrza.
18 Lubię to: 18
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
dlaczego?
dlaczego?Gienek5 września 2018 o 23:09
Co się stało z wieloletnim specjalistą od zamówień publicznych?
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Ja
Ja5 września 2018 o 22:42
Panie burmistrzu proszę zdementować bo nie zagłosuję na pana wiecej
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Ty
TyJa5 września 2018 o 22:50
Co ma dementować jak sprawa jest w sądzie i prokuratura działa.
24 Lubię to: 24
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Norbert
Norbert5 września 2018 o 22:41
Ja bym was wszystkich pogonił stamtąd. Nie zasługujecie na pełnienie jakiejkolwiek funkcji w samorządzie
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
?
?5 września 2018 o 22:39
Nie no do nędzy! Co wy tam wyprawiacie?
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
ciekae
ciekae5 września 2018 o 22:36
zaraz, zaraz. Iwaski zeznawal w sprawie? jakiej? dlaczego pan zabral mu glos???
27 Lubię to: 27
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
bardzo
bardzociekae5 września 2018 o 22:42
W sprawie mobbingu w UM i bezpodstawnych zwolnień. Sprawa podobna do sprawy Tomczaka.
31 Lubię to: 31
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Skandal!
Skandal!5 września 2018 o 22:33
Iwański się kompromituje...
36 Lubię to: 36
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Co to ma być?!
Co to ma być?!5 września 2018 o 22:32
Gdzieś w okolicach 2:00 minuty słychać jak burmistrz mówi. Pewnie wydaje instrukcje Iwańskiemu by odciął mikrofon. A my chcemy prawdy, proszę pana Detynę, by opisał wszystko!
29 Lubię to: 29
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij
Skandal!
Skandal!5 września 2018 o 22:28
Iwański nie może znieść prawdy i boli go to jak ktoś mówi. Miejmy nadzieje że skończy się prywatny folwark dla obecnych rządzących.
34 Lubię to: 34
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to! Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.