Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

(FOTO) Nowe drogi w Paszowicach, Małuszowie i Przybyłowicach - jeszcze w tym roku

Tuż przed wakacjami udało się wyłonić wykonawcę zadania, który na zlecenie Powiatu wyremontuje drogę powiatową wraz z chodnikiem w Paszowicach. Planowana jest także przebudowa drogi powiatowej Przybyłowice - Małuszów.

© materiał prasowy

Tuż przed wakacjami udało się wyłonić wykonawcę zadania, który na zlecenie Powiatu wyremontuje drogę powiatową wraz z chodnikiem w Paszowicach. Odbudowa mocno zniszczonego odcinka na długości ponad 1,3 km oraz 300 m chodnika za kwotę prawie 1,2 mln złotych przeprowadzi firma „DOMAX” z Boronowa (woj.śląskie). Środki na realizację tego zadania w wysokości ponad 800 tys. zł. Powiat Jaworski pozyskał z MSWiA, natomiast wkład własny po ok. 170 tys. zł zapewnia wspólnie Gmina Paszowice i Powiat Jaworski.

Z początkiem lipca planowane jest również rozstrzygnięcie procedury przetargowej związanej z przebudową drogi powiatowej Przybyłowice – Małuszów. Całkowita wartość zadania to prawie 2,6 mln zł, a 80 % wartości zadania zapewnia wsparcie środkami z MSWiA.

Nie bez znaczenia jest tu również wsparcie Gminy Męcinka w wysokości 240 tys. zł. Drugie tyle z własnych środków wyasygnuje Powiat Jaworski. Dzięki tej współpracy uda się wyremontować ponad 2 kilometry drogi powiatowej oraz wybudować chodniki w dwóch miejscowościach Przybyłowice i Małuszów.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.