Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

(FOTO) Podsumowanie akcji 100 dębów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

W niedzielę w sali widowiskowej w Męcince uroczyście podsumowano akcję 100 dębów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Każdy uczestnik otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

© Paweł Sasiela

- Zakończyliśmy akcję 100 dębów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzisiaj jest podsumowanie, choć tak naprawdę zostały jeszcze dwa dęby do posadzenia. Dąb przy kościele w Chełmcu zostanie posadzony 24 czerwca, natomiast w Piotrowicach 8 lipca i to już będzie ostatni dąb, który zasadzimy. Ten 24 czerwca posadzi ks. Józef Juźków, dlatego, że jest on związany z Kalwarią, którą odnowił za ks. Żyrkowskiego. 8 lipca dęba posadzi ksiądz Wolański, bo też jest związany z Kalwarią, co roku prowadząc pielgrzymkę - mówił ks. Marek Kluwak, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince.

Podczas niedzielnego spotkania zaprezentowano także postacie patronujące konkretnym dębom. 

- Cieszę się bardzo z frekwencji, że tyle osób przyszło, żeby odebrać certyfikaty. Jestem im wdzięczny, bo włożyli wiele pracy. Trzeba było ten teren przygotować, uporządkować. Tutaj też podziękowania dla Urzędu Gminy, dla wójta, dla władz gminy za życzliwość, za udostępnienie terenu. Bardzo cieszę się także z obecności jaworskiego klubu "Azyl", który chciał mieć swój dąb i też włożył wiele pracy w przygotowanie. Dziękuję wszystkim, którzy dali swoje serce. Sama idea sadzenia dębów jest bardzo szczytna, dlatego że promuje nasz patriotyzm, pokazuje, że Polska jest dla nas bardzo ważna, że Polska jest naszą matką, Ojczyzną i że chcemy ją uszanować, kochać i chcemy przez to cieszyć się ze stulecia odzyskania niepodległości - dodawał ks. Marek.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Gordek
Gordek19 czerwca 2018 o 11:41
Brawa dla parafii w Męcince za inicjatywę.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
x
x19 czerwca 2018 o 10:17
Wspaniała akcja.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
ccc
ccc19 czerwca 2018 o 00:22
Marek Kluwak, prawdziwy ksiądz patriota
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Polak
Polak19 czerwca 2018 o 00:09
Super zakończenie akcji :)
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.