Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

Jawor na Dwóch Kółkach

Jaworscy Miłośnicy Rowerów serdecznie zapraszają mieszkańców Jawora i okolic do wzięcia udziału w happeningu Jawor na Dwóch Kółkach.

© materiał prasowy

Polega on m. in. na wspólnym przejeździe rowerzystów ulicami Jawora w celu zwrócenia uwagi na problemy w bezpiecznym przemieszczaniu się jednośladem po mieście. Wydarzenie ma również za zadanie podkreślić fakt, że rower może być źródłem sportowej rekreacji, ale także świetną alternatywą dla samochodu.

Ponadto organizatorom zależy na zwiększeniu świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Jazda rowerem w mieście nie jest aż tak niebezpieczna i trudna jakby się mogło wydawać. Wystarczy tylko spróbować, aby upewnić się, że dojazd do pracy czy szkoły na rowerze to całkowite przeciwieństwo stresującego stania w korkach.

Jak podkreśla inicjator akcji Krzysztof Kowalczyk, uczestnicy happeningu zobaczą bardziej pogodną stronę
miasta i nabiorą energii na cały dzień.

 

Termin: 16 czerwca 2018 r. (sobota)
Trasa przejazdu:
START: jaworski rynek godz. 12:00:
META: boisko przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaworze przy ul. Paderewskiego (na mecie przewidziane są liczne atrakcje ujęte w programie wydarzenia).
 

PROGRAM:
1) Uroczysty rodzinny przejazd rowerzystów ulicami miasta.
2) Na mecie przejazdu:
- kręcimy kilometry na rowerach stacjonarnych (bijemy rekord przejechanych kilometrów i zamieniamy je na witaminowe nagrody),
- rowerowy tor przeszkód z nagrodami,
- znakowanie rowerów,
- przygotowania do egzaminu na KARTĘ ROWEROWĄ,
- rowerowe show; pokazy rowerowe,
- plenerowy serwis rowerowy,
- punkt pozytywnego zaskoczenia z rowerową instalacją,
- stanowisko Wypożyczalni Rowerów,
- pogadanka edukacyjna „Jeżdżę rowerem, nie jeżdżę chodnikiem”, czyli zamiast mandatu rowerowy poradnik,
- ciepły poczęstunek dla uczestników happeningu.

Ponadto przewidziane są liczne konkursy:
Konkurs „Najbardziej elegancka rowerzystka i Najbardziej elegancki rowerzysta”; konkurs na ciekawie, oryginalnie i modnie ubranych rowerzystów (zgłoszenia i rozstrzygnięcie).
Konkurs „Beautifull my bike”; na najładniejszy, najbardziej oryginalny i nietypowy rower (zgłoszenia i rozstrzygnięcie z nagrodami).
Konkurs plastyczny dla dzieci.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Sylwek
Sylwek16 czerwca 2018 o 06:54
Napewno jest to zwrocenie uwagi na to ze w jaworze nie.ma scieżek rowerowych dla rowerzystow ktorych z dnia na dzien przybywa a pan burmistrz tego problemu wogóle nie widzi ! Kwiatki sa wazne ale sciezki jeszcze ważniejsze !
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
solo
solo14 czerwca 2018 o 18:39
A może konkurs na znajomość Kodeksu Drogowego???
Uzyskanie Karty Rowerowej, której poprzednia władza nie wymagała.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
solo
solo14 czerwca 2018 o 18:37
Niestety rowerzyści jak święte krowy

Sztywne karki, nie potrafią popatrzeć w lewo ani w prawo - dla własnego bezpieczeństwa . Nauczyli sie pędzić po chodnikach między pieszymi stwarzając duże zagrożenie kalectwem - zwłaszcza dla małych dzieci. Nikt im nic nie zrobi , bo nie złapie ani nie zapisze numeru roweru, bo takowego nie posiada. Nie istnieją dla nich światła , przejścia dla pieszych. Czas zrobić z nimi porządek i konsekwentnie wymagać przestrzegania Kodeksu Drogowego.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
popieram
popieram14 czerwca 2018 o 14:17
Niestety poruszanie się rowerem w Jaworze nie należy do bezpiecznego środka komunikacji, ani do przyjemności, bo brak jest w mieście bezpiecznych ścieżek rowerowych a i jazda wśród samochodów i wdychanie spalin do przyjemności nie należy. Akcja naprawdę świetna, bo nie tylko propaguje zdrowy tryb życia, ale ma wpłynąć na zmniejszenie spalin i czystsze powietrze, ponadto na odkorkowanie miasta.
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
aurora
aurora14 czerwca 2018 o 13:22
Fajna koncepcja, coś innego niż zazwyczaj. Tylko dlaczego konkurs ma tytuł w języku angielskim? Wszyscy wiedzą pewnie co znaczy , ale czy nie mamy własnego języka ojczystego? Może po angielski ładnie brzmii...?
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Nati
Nati13 czerwca 2018 o 20:00
Zakręcimy Jaworem. Rowerzyści czekają na takie wydarzenia
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.