Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

(FOTO) Mściwojów: Mężczyzna utonął w zbiorniku wodnym - AKTUALIZACJA

Wczoraj (9 czerwca) ok. godz. 19:00 służby ratownicze otrzymały informację o mężczyźnie, który utopił się na terenie zbiornika wodnego w Mściwojowie. Po dwóch godzinach poszukiwań odnaleziono jego ciało.

© Adrian Zawierucha

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano trzy zastępy ratownicze z JRG Jawor, dwa zastępy z OSP Mściwojów oraz po jednym zastępie z OSP Marcinowice i OSP Jawor. Ponadto zadysponowany został również specjalistyczny zastęp ratownictwa wodnego z JRG 1 Legnica. Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze - bryg. Arkadiusz Delikatny.

Na miejscu okazało się, że z nieznanych przyczyn doszło do przewrócenia dmuchanego pontonu, na którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich zdołał dopłynąć do brzegu natomiast drugi znalazł się pod wodą. Działania strażaków polegały na poszukiwaniu mężczyzny. Początkowo przeszukiwano część przybrzeżną, natomiast po dojeździe grupy z Legnicy poszukiwania były prowadzone przez nurka, a w dalszej fazie z wykorzystaniem specjalistycznego sonaru. Mężczyzna został odnaleziony po około dwóch godzinach - mówi Łukasz Starowicz oficer prasowy z KP PSP w Jaworze.

Niestety, ale obecny na miejscu zdarzenia lekarz z zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny - dodaje Łukasz Starowicz.

Po godz. 21:00 odnaleziono ciało 24-letniego mieszkańca Strzegomia.

Przyczynę wypadku bada policja.

Fot. Adrian Zawierucha

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Ej
Ej12 czerwca 2018 o 09:02
Pokój jego duszy.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.