Wtorek, 16.04.2024 239

(FOTO) Olimpia wciąż na ligowym szczycie

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosły siatkarki jaworskiej Olimpii. Choć podopieczne trenera Lesława Chrzanowskiego straciły pierwszego w sezonie seta, nie przeszkodziło im to w utrzymaniu pozycji liderek drugiej ligi.

Początek spotkania w sali przy Placu Bankowym był bardzo wyrównany. W pierwszym secie Olimpijki przegrywały już nawet 14:15, by w końcówce partii przejąć inicjatywę. Kiedy Agata Mackiewicz bezpośrednio z zagrywki zdobyła punkt, wyprowadzając gospodynie na 18:16, trener przyjezdnych poprosił o czas. Nie zrobiło to jednak wrażenia na jaworzance, która po chwili przerwy znów zapunktowała z zagrywki. Przy stanie 21:19 szkoleniowiec SMS-u ponownie zażądał przerwy, ale i tym razem nie pomogło. Olimpia odskoczyła, a seta zakończyły dwa autowe ataki młodych siatkarek ze Szczyrku.

Druga partia była jeszcze bardziej zacięta. Oba zespoły szły niemal punkt za punkt. W początkowej fazie przeważnie na prowadzeniu była Olimpia, choć przyjezdne również nie dawały za wygraną. Jak choćby wtedy, gdy Julita Piasecka wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, punktując z zagrywki, przy stanie 5:6. Kiedy asem popisała się Agata Mackiewicz, było natomiast 8:7 dla Olimpijek. Wynik wciąż pozostawał na styku: 11:11, 12:12, 13:13. Później inicjatywę przejęła Olimpia. Aleksandra Deptuch atakując z lewej strony po skosie wyprowadziła jaworzanki na 15:14, za chwilę Patrycja Grubasz zaatakowała ze środka na 16:15, a Deptuch poprawiła na 17:15.

Gdy z prawej stronie po prostej skutecznie zaatakowała Anna Kulbida i zrobiło się 19:17 dla zespołu trenera Chrzanowskiego, chyba nikt w sali Szkoły Podstawowej nr 2 nie zakładał innego scenariusza jak zwycięstwo gospodyń. Tymczasem jaworzanki stanęły, a mocno do pracy zabrały się dziewczyny z SMS-u. Przy stanie 19:20 opiekun Olimpii poprosił o czas. Po błędzie Wiktorii Gul na tablicy widniał już wynik 20:22. Zespół z miasta św. Marcina zdołał jeszcze wyjść na prowadzenie 23:22, po bloku Mackiewicz - Kostiuk, jednak końcówka należała do ekipy ze Szczyrku. Nie pomógł czas przy stanie 23:24, bo po chwili zablokowana została Mackiewicz i wiadome stało się, że przy Placu Bankowym rozegrane zostaną przynajmniej cztery sety.

Niespodziewana porażka w drugiej partii podziałała mobilizująco na gospodynie. Na tyle, że kolejne sety zakończyły się zwycięstwami Olimpijek do 16. Dzięki temu jaworzanki zachowały prowadzenie w tabeli.

Olimpia Jawor - SMS PZPS II Szczyrk 3:1 (25:20; 23:25; 25:16; 25:16)

Olimpia: Dydak, Grubasz, Kulbida, Mackiewicz, Kostiuk, Kwolek (L) oraz Deptuch, Gul, Mirosławska, Czerniej, Dębicka, Pomarańska, Knop, Szmydt, Mossur; trener Lesław Chrzanowski

SMS PZPS II: Serowiecka, Łazowska, Borowczak, Drużkowska, Hyży, Stefanik, Justka (L) oraz Piekarz (L), Paczuła, Zaborowska, Piasecka, Szymańska; trener Andrzej Peć

MVP: Aleksandra Deptuch