Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Zwyciężyć, by marzyć

Jutro o godz. 16 w sali sportowej Gimnazjum nr 2 w Jaworze Olimpia przystąpi do pierwszej rundy play-off. Wyeliminowanie AZS-u Opole jest warunkiem koniecznym, by marzyć o awansie na zaplecze ORLEN Ligi.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

W walce o końcowy tryumf w drugiej lidze uczestniczą cztery najlepsze zespoły sezonu zasadniczego. Po wyrównanej walce o zwycięstwo w pierwszej fazie rozgrywek, Olimpijki ostatecznie zakończyły rywalizację na trzecim miejscu ze stratą zaledwie dwóch punktów do liderek ze Świdnicy.

To sprawiło jednak, iż do rundy play-off podopieczne Lesława Chrzanowskiego przystąpiły jako zespół nierozstawiony. Dlatego w rywalizacji do dwóch wygranych pierwszy mecz rozegrany zostanie w Jaworze, zaś rewanż i ewentualny trzeci pojedynek w stolicy województwa opolskiego.

Jeśli Olimpijki awansują dalej, zagrają ze zwycięzcą pary MKS Świdnica - Częstochowianka, o wygranie drugiej ligi. Jednocześnie, bez względu na wynik finału, zapewnią sobie grę w barażu o wejście do turnieju finałowego o awans do pierwszej ligi, w którym zagra pięć najlepszych zespołów z pięciu grup II ligi. Na zaplecze ORLEN Ligi awansują dwie drużyny.

Przypomnijmy, że w sezonie zasadniczym w rywalizacji Olimpii z AZS-em za każdym razem 3:1 wygrywały gospodynie. To zapowiada wyrównaną walkę o awans. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

opolak
opolak6 marca 2017 o 18:45
Niecodzienny mecz w Jaworze. ECO AZS Uni górą!
Przebiegu pierwszego meczu półfinałowego play off w 2 lidze kobiet nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Gra opolanek falowała, ale w decydującym secie wygrały 15:2.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/sport/a/niecodzienny-mecz-w-jaworze-eco-azs-uni-gora,11855884/
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.