Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Zodiaco coeleste na finał

Koncert muzyki dawnej w kościele św. Jadwigi wprowadził uczestników w niebiański nastrój, w końcu grał zespół Zodiaco coeleste!

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Sprawili to Marcin Armański (organy), Julieta Gonzales de Springen (sopran) i Marzena Korchut-Łykowska (sopran) wykonując przepiękną muzykę Claudio Monteverdiego i innych kompozytorów włoskich XVI i XVII w.

Na początek zabrzmiał świetny duet „Sancta Maria” . Znakomicie uzupełniające się i przenikające głosy obu sopranistek wprowadziły słuchaczy w zadumę nad pięknem kompozycji Monteverdiego i wspaniałym brzmieniem duetu z akompaniamentem M. Armańskiego. Z kolei „Currite populi” żywy utwór solowy wykonany przez J.Gonzales. Po nim „Venite, venite” w duecie z M.Korchut-Łykowską.

Monteverdi uznawany jest za ojca muzyki operowej, nie mogło więc zabraknąć prologu z opery "Orfeusz" z sugestywną gestykulacją meksykańskiej sopranistki Juliety Gonzales. Ponadto zarówno nastrojowe, kontemplacyjne religijne jak i energiczne, świeckie pieśni solowe i duety autentycznie wzruszyły słuchaczy.

Wspaniała akustyka bolkowskiej świątyni współgrała z wysokim poziomem wykonawczym. Ten i poprzedni koncert organizowało i finansowało nasze stowarzyszenie. Serdecznie dziękujemy p. Marcinowi Armańskiemu za kierownictwo artystyczne, pozyskanie utytułowanych artystów i stałą współpracę z TMB.

Marek Janas

Towarzystwo Miłośników Bolkowa

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

cx
cx1 sierpnia 2017 o 19:03
Znajdźcie sobie do jasnej cholery inne miejsce i nie profanujcie Kościoła. Jak ta kobieta była ubrana? To nie burdel tylko dom Pana, nie miejsce na takie dekolty.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.