Czwartek, 18.04.2024 412

Zemsta bya sodka

Hattrick Arkadiusza Felicha oraz trafienia Bartosza Fitasa i Kamil Kurzelewskiego z karnego zoyy si na zwycistwo 5:0 nad Chrobrym II Gogw.

O may wos spotkanie by si nie odbyo, poniewa gocie mieli problemy ze skompletowaniem kadry na ten mecz. Ostatecznie gogowianie przybyli do Jawora na mecz w sile zawodników. O ile pierwsz poow mona uzna za wyrównan, to w drugiej Chrobry II zosta wypunktowany.

Dzi zespó Kuni musia sobie radzi bez Kamila Ordy (pauza za kartki) i Bartosza Skulskiego. Poskutkowao to tym, e na lewej obronie zagra Patryk Przerywacz, a do pomocy zosta przesunity Daniel Ulanicki.

Pierwsza poowa to wyrównane widowisko. Chrobry II nie stworzy tylu sytuacji gospodarze, popeniali wicej bdów, lecz swoj ambitn postaw, starali si dotrzymywa kroku swoim rywalom. W 6 minucie mogli wyj na prowadzenie, ale nikt nie przeci toru lotu futbolówki po dorodkowaniu z rzutu ronego. Kunia swoj pierwsz gron okazj miaa w 9 minucie i j wykorzystaa, a konkretnie Arkadiusz Felich, który pokona niezdecydowanego Zarbe. Bramkarz Chrobrego II najpierw postanowi wyj do nadbiegajcego Felicha, lecz po chwili zmieni zdanie i wróci na swój posterunek, co okazao si dla niego zgubne. W 18 minucie kapitan Kuni Jawor Mateusz Bober uderzy tu obok supka. W 32 minucie stan przed kolejn szans, ale pika po jego strzale, powdrowaa prosto do rk Zarby. W 42 minucie adn akcj przeprowadzili pikarze Chrobrego. Po rajdzie praw stron, pikarz z Gogowa dorodkowa w pole karne, a jego kolega akcj wykoczy strzaem z gówki. Jednak Rzepa nie da si zaskoczy. Tu przed przerw uderzenie Fitasa zostao zablokowane przez obroc Chrobrego. Do przerwy 1:0. Na tle takiego przeciwnika, mogo by troch lepiej. Najwaniejsze byo jednak to, e prowadzilimy.

Druga poowa rozpocza si beznadziejnie dla goci. Sfaulowany przez Zarb w polu karnym zosta Felich, a Arkadiusz Grab bez wahania wskaza na jedenasty metr. Karnego na gola zamieni Kurzelewski. 60 sekund póniej byo 3:0. Felich min Zarb i zdoby czwart bramk w sezonie dla Kuni. To oznaczao, e gocie ju dzisiaj raczej nic nie wskóraj. W 55 minucie, Rzepa wykaza si kunsztem bramkarskim. Najpierw popisa si interwencj na przed polu, pika spada pod nogi gracza Chrobrego i widzc opuszczon bramk postanowi spróbowa swoich si z daleka, ale nasz goalkeeper zdoa wróci i sparowa futbolówk na rzut rony. Po tym staym fragmencie gry, zawodnik Chrobrego strzela nad poprzeczk. I bya to chyba ostatnia, dobra szansa na zaliczenie choby honorowego trafienia przez goci. Od tej pory, wizyta goci w polu karnym Rzepy, bya niezwykle rzadkim zjawiskiem. Gracze Mariusza Krupczaka dzielili i rzdzili w drugich 45 minutach na boisku, szukajc szansy na kolejne gole. T „szans” znalaz i wykorzysta w 59 minucie Felich, który wykorzysta podanie od Krupczaka. 10 minut póniej byo 5:0. Tym razem na list strzelców wpisa si Bartosz Fitas, wykorzystujc sytuacj „sam na sam”, czym ustali rezultat kocowy. W kolejnych minutach okazje marnowali Karkowski oraz trzykrotnie Borek, po którego próbie w 84 minucie, Zarba cudem uchroni swój zespó od straty szóstej bramki.

21 kwietnia (sobota), godz. 17:00 - Jawor (Stadion Miejski przy ul. Parkowej 8)
KUNIA JAWOR - Chrobry II Gogów 5:0 (1:0)
Bramki: Felich 9', 52', 59', Kurzelewski 51'-k., Fitas 69'
KUNIA: 24. Bartosz Rzepa - 14. Robert Kruczek, 6. Emilian Borek, 4. Kamil Kurzelewski, 3. Patryk Przerywacz (10. Piotr Zieliski 46') - 9. Mateusz Bober (C), 13. Tomasz Serweciski (16. Kamil Gobek), 11. Mariusz Krupczak (2. Gracjan Skoczylas 71'), 8. Bartosz Fitas, 3. Daniel Ulanicki - 18. Arkadiusz Felich (17. Marcel Karkowski 62')
Niewykorzystane zmiany: 1. Miosz Kudacz
Chrobry II: 1. ukasz Zarba - 16. Kacper Ry, 8. Kamil Piotrowski, 18. Bartosz elazowski, 10. Jacek Ratajewski, 7. Damian Drewnowski, 2. Marcin Kycej, 6. Pawe ysowski, 9. Tomasz Zieliski, 14. Marcin Szewczyk, 11. Bartosz Jurga.
Na zmian wszed: 19. Krzysztof Rutkowski
óte kartki: Fitas, Kurzelewski (KUNIA) oraz Zarba (Chrobry II)
Sdziowali: Arkadiusz Grab (jako gówny) oraz Pawe Gurban i Pawe Pczkowski (jako liniowi)