Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Zarząd Porozumienia obradował w Jaworze

W Jaworze odbyło się posiedzenie Prezydium Porozumienia Jarosława Gowina z regionu legnicko-jeleniogórskiego. Wzięli w nim udział prezes Patryk Jurga, wiceprezesi Ewa Zdzienicka i Marian Kostecki oraz sekretarz Maciej Gwoździewicz.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Głównym punktem spotkania było ustalenie listy proponowanych przez Porozumienie kandydatów do sejmiku wojewódzkiego oraz na prezydentów i burmistrzów miast. Rozmawiano także o możliwych koalicjach w poszczególnych gminach i powiatach, gdzie naturalnym koalicjantem dla Porozumienia jest Prawo i Sprawiedliwość. 

Ponadto członkowie Prezydium bardzo pozytywnie ocenili projekt Konstytucja Biznesu, za który odpowiedzialna jest minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, wiceprezes Porozumienia. Projekt ten jest zbiorem ustaw, które ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej, szczególnie przez najmniejszych przedsiębiorców.

Jak się dowiedzieliśmy, w lutym działacze Porozumienia chcą zaprosić do naszego regionu dra hab. nauk wojskowych Romualda Szeremietiewa, byłego wiceministra i p.o. ministra obrony narodowej. 

Reklama

Komentarze (16)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

wiadomości PIS
wiadomości PIS30 stycznia o 21:32
na wynagrodzenia dla kapelanów szpitalnych płacimy ponad 60 milionów. Kapelani szpitalni są na etatach w szpitalu.Najczęściej wynagrodzenie dostają na poziomie ORDYNATORA ! A podobno brakuje pieniędzy dla pielęgniarek.
Lubię to! 7
lwów
lwówwiadomości PIS31 stycznia o 07:53
Ktoś tu powiela ewidentny fake news jednej z gazet. Zapomina że już na drugi dzień było w tej gazecie sprostowanie i przeprosiny za zamieszczenie tak *** wiadomości Podano jednocześnie prawdziwa kwotę wynagrodzenia kapelanów szpitalnych która wynosi połowę najniższej płacy w Polsce.
Kończ waść wstudu sobie oszczędż !
Lubię to! 5
Autor
Autorlwów31 stycznia o 09:00
Pewnie wszystko zależy od tego kto i jak liczy :-)
Lubię to! 0
wiadomości PIS
wiadomości PISlwów31 stycznia o 09:18
kolejne kłamstwo lwowiaka. Jeżeli to prawda co piszesz to podaj swoje źródło wiedzy. Fakt ,że wynagrodzenia kapelanów są zróżnicowane i prawdą jest ,że dostają wynagrodzenie na poziomie ordynatora lub najniższą krajową.Wszystko zależy od podpisanego kontraktu z dyrektorem szpitala. A może napiszesz jaki kontrakt z kapelanem podpisał były dyrektor Szpitala im Świętej Rodziny prof. Chazan.Sądzę ,że większość forumowiczów przez rok tyle nie zarobi.
Lubię to! 4
lwów
lwówlwów31 stycznia o 10:08
http://info.wiara.pl/doc/298623.Ile-zarabia-szpitalny-kapelan

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,33063,plock-kuria-wyjasnia-ile-zarabia-kapelan-szpitalny.html


super Expres zamieścił sprostowanie, przeprosił, uważam sprawę za skończoną. Dyskusję też
Lubię to! 2
niezależny obserwator
niezależny obserwatorwiadomości PIS31 stycznia o 15:05
" wiadomości PIS" zapomniał starą prawdę ; że z księdzem czy biskupem w Polsce możesz rozmawiać na każdy temat pod warunkiem ,że nie jest to temat pieniędzy, czy ich bogactwa. A jeżeli już taką dyskusję, przez przypadek, zacząłeś to uważaj bo zaraz rzucą ci się do gardła.
Lubię to! 3
HENRYK
HENRYK30 stycznia o 12:03
NIE MA PRAWDZIWEJ PRAWICY OPRÓCZ PISU A RESZTA TO FARBOWANE LISY!!!!!
Lubię to! 1
lewitujący
lewitującyHENRYK30 stycznia o 13:16
"Współcześnie do prawicy zalicza się partie o charakterze konserwatywnym, nacjonalistycznym, faszystowskim, chadeckim, a niekiedy także liberalnym (gospodarczo, nie społecznie)", które z ww. określeń najbardziej pasuje do PISu? :)
Lubię to! 0
Pisak
Pisaklewitujący30 stycznia o 21:57
Odleciałeś "lewitujący". Ruchy i partie dyktatorskie w Europie to lewica - komuniści, naziści, socjaliści...
Lubię to! 1
Prawda
Prawda30 stycznia o 08:05
PIS jako jedyna prawdziwa prawca zrobiłby poważny błąd idąc do wyborów samorządowych wraz z jakimiś karierowiczami. Według mnie PIS to PIS i powinien iść tylko pod swoim szyldem ze swoimi ludźmi. A te 2% spadochroniarzy niech sobie sami radzą. Tylko w ten sposób można wygrać te wybory. Zresztą prezes powiedział jasno ..... i klamka zapadła.
Lubię to! 2
zasadnicze pytanie
zasadnicze pytaniePrawda30 stycznia o 11:24
Pytanie tylko, czy PIS "wyhodował" tu jakiegoś mocnego kandydata, czy też będzie to wyłącznie jakiś figurant, sztuka dla sztuki?
Lubię to! 1
wyborca
wyborcaPrawda30 stycznia o 11:40
Dokładnie. PiS w Jaworze powinien iść do wyborów sam, koniecznie pod własnym szyldem, bezwzględnie z tymi samymi ludźmi i powtórzyć sukces do rady miasta z 2014 roku. O stanowisku burmistrza nawet nie wspominając.
Lubię to! 6
ciekawy
ciekawy29 stycznia o 13:01
Tylko tyle? Spotkały się 4 osoby, ustaliły listę kandydatów, pozytywnie oceniły jakiś projekt i już? To ma być informacja? A może by tak przynajmniej podać kogo Porozumienie zaproponuje jako kandydata na burmistrza? Bez tego ta informacja jest "słaba". To tak jakby napisać, że Nawałka ustalił skład reprezentacji i nie podać tego składu...
Lubię to! 3
kola
kola29 stycznia o 08:50
Kolejne 12 milinów dla Rydzyka od rządu PIS
https://businessinsider.com.pl/finanse/o-tadeusz-rydzyk-geotermia-z-torunia/khbxgzv
Lubię to! 1
Pisak
Pisak28 stycznia o 23:44
Dr. Gwoździewicz rozwija się politycznie. Poważna persona. Porozumienie + PiS = koalicja
Lubię to! 1
czytelnik
czytelnikPisak29 stycznia o 22:34
Niejeden próbuje się tak rozwijać - przechodzić z tonącego okrętu na ten który łapie wiatr w żagle. Tylko gdzie idee i wiarygodność... ??
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.