Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Zaproszenie na Dolnośląskie Zawody Strzeleckie im. „Żołnierzy Września 1939”

Starostwo Powiatowe w Jaworze oraz Jaworski Klub Strzelecki „UR” zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich im „Żołnierzy Września 1939”.

Plakat Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Zawody odbędą się w dniach 20-21 września 2017r. i będą integralną częścią obchodów „Polskiego Września 1939” w powiecie jaworskim. W zamyśle turniej ten będzie przedsięwzięciem cyklicznym, planowanym na wrzesień, aby uczcić i przypomnieć zasłużonych żołnierzy Wojska Polskiego, biorących udział w kampanii wrześniowej.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy dotyczącej zagadnień obronności kraju, podnoszenie sprawności fizycznej, doskonalenie umiejętności strzeleckich w bezpośredniej rywalizacji sportowej oraz popularyzacja w społeczeństwie strzelectwa sportowego i sportów obronnych.

Pierwszego dnia uczniowie szkół będą rywalizować indywidualnie i zespołowo o puchar będący główną nagrodą wojewódzkich zawodów strzeleckich. Przewidziane są trzy konkurencje: karabinowa, rzut granatem oraz konkurencja strzelecko-biegowa.

W drugim dniu odbędzie się prezentacja multimedialna pt. „Polski Wrzesień 1939”, połączona z pokazem sprzętu: Sił Zbrojnych RP, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Granicznej oraz targów edukacyjnych. Uczniowie w tym dniu będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych: Akademii Sztuki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także zapoznać się z ofertą pracodawców: Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Dowództwa Obrony Terytorialnej, Izby Administracji Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, Pogotowia Ratunkowego. Dyrektorzy szkół oraz nauczyciele będą mogli uczestniczyć w dyskusji z Wiceministrem Obrony Narodowej Panem Michałem Dworczykiem dotyczącej „dużej reformy” klas mundurowych.

Po rozdaniu pucharów i dyplomów zwieńczeniem dnia będzie występ „Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego”

Zgłoszenie wstępne należy przesłać pisemnie do dnia 21.06.2017r. na adres: Starostwo Powiatowe w Jaworze ul. Wrocławska 26, 59-400 Jawor oraz drogą elektroniczną na adres mailowy: bbizk@czkw.wroc.pl.

Po wstępnym zgłoszeniu na adres szkoły zostanie wysłana pełna dokumentacja (regulamin zawodów, Karta zgłoszeniowa indywidualnego zawodnika, program zawodów i konferencji).

Oczekujemy, że wydarzenie to spotka się z dużym zainteresowaniem, uczniów (zawodników jak i osób nie biorących udziału w konkurencjach) oraz grona pedagogicznego.

Jeśli szkoła nie posiada drużyny strzeleckiej, serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do przybycia i wzięcia udziału w drugim dniu (21 września 2017r.).

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Lodzka
Lodzka9 czerwca 2017 o 19:33
Uwaga konkurs!!! Kogo można nazwać powiatowym Czerepachem?
Lubię to! 0
gladko
gladkoLodzka9 czerwca 2017 o 21:02
gminny jest powszechnie znany, zamiennie nazywany Czopkiem
Lubię to! 0
jaworski patriota
jaworski patriota9 czerwca 2017 o 18:11
brawo Panie Wicestarosto Baranowski ! Zapowiada się kolejne fajne wydarzenie w Jaworze, któe organizujecie.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.