Logo Jawor24h.pl
Osiedle Kamionka - Nowoczesne osiedle dla Ciebie
Reklama
Zakład Szklarski w Jaworze, tel. 600 96 32 96
Lodziarnia Marceli w Jaworze
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Zajęcia laboratoryjne na Uniwersytecie Wrocławskim

W ramach współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego 9 kwietnia grupa uczniów z klasy drugiej I LO im. Księcia Bolka I w Jaworze, realizująca chemię i biologię w zakresie rozszerzonym, wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych.

© materiał prasowy / I LO

Uczniowie mieli okazję zweryfikować zdobytą na lekcjach wiedzę teoretyczną, wykonując pod czujnym okiem pracowników Wydziału Chemii szereg doświadczeń pozwalających otrzymać i zbadać właściwości roztworów o określonych stężeniach procentowych i molowych.

Wykonując samodzielnie doświadczenia uczniowie doskonalili, tak ważne w tej dziedzinie, umiejętności praktycznego posługiwania się sprzętem laboratoryjnym, prowadzenia  obserwacji oraz wyciągania wniosków.

Warsztaty były doskonałą formą usystematyzowania wiadomości i umiejętności z zakresu roztworów wodnych.

Wyjazd zorganizowały oraz opiekę nad grupą sprawowały nauczycielki chemii Jadwiga Kuczwara oraz biologii Joanna Wyderkowska.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.