Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Za nami kolejna sesja w Gminie Mściwojów

Nieco ponad pół godziny trwała sesja Rady Gminy Mściwojów.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Podczas posiedzenia rajcowie podjęli uchwały w sprawie zmian budżetu gminy na 2017 rok; w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej gmina na lata 2017-2028; w sprawie zmiany uchwały Nr XXII.143.2016 z dnia 11 grudnia 2016 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 rok oraz w sprawie określenia przeznaczenia mienia jednostki budżetowej Publiczne Gimnazjum im.St.Władysława Reymonta w Marcinowicach włączonej do Szkoły Podstawowej w Snowidzy.

Z kolei wójt przedstawił informację z pracy między sesjami. 

- W okresie sprawozdawczym wydałem sześć zarządzeń: w sprawie zmian budżetu; w sprawie regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych; w sprawie zaciągnięcia krótkoterminowej pożyczki na wyprzedzające finansowanie działań finansowych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej (chodzi tu o termomodernizację urzędu); w sprawie upoważnienia pani Anny Delanowskiej, kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do wsparcia kobiet w ciąży; w sprawie upoważnienia pani Urszuli Dziedzic, pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mściwojowie do tego samego programu; w sprawie ogłoszenia konkursu na dyrektorów szkół - Szkoły Podstawowej w Targoszynie i Szkoły Podstawowej w Snowidzy - mówił Mariusz Foryś.

Ponadto wójt omówił radnym swoją aktywność na innych polach, przekazując m.in. w jakich spotkaniach i uroczystościach uczestniczył w okresie międzysesyjnym oraz jakie działania podejmował.

Radni składali również interpelacje, głównie w sprawach interwencji porządkowych. Informację dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji przedstawił Dariusz Brzyk, dyrektor gimnazjum w Marcinowicach.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

23 w kolejce
23 w kolejce1 lipca 2017 o 21:43
jeszcze świetlicę do głosowań trzeba równie szybko wyremontować
Lubię to! 0
zadowolony
zadowolony1 lipca 2017 o 13:48
I tak powinny wyglądać sesje: krótko i na temat.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.