Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

XIX Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych – Jawor 2017

Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury zaprasza na Koncert Laureatów XIX Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych – Jawor 2017.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Odbędzie się on 19 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze ul. Parkowa 5. Honorowy patronat nad projektem objęli: Emilian Bera – Burmistrz Miasta Jawora oraz Stanisław Laskowski – Starosta Jaworski.
 
Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się jesienią każdego roku. Młodzi kameraliści spotykają się w Jaworze od 1995 roku. W tym roku odbędzie się XIX edycja Przeglądu, a biorą w nim udział zespoły o różnym składzie instrumentalnym. Usłyszymy duety, tria, kwartety, kwintety.
 
W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, jest ogromne zainteresowanie imprezą. Swój udział zgłosiły 34 zespoły kameralne ze Szkół i Akademii Muzycznych z takich miast jak: Brema (Niemcy), Bytom, Gdańsk, Gródek (Ukraina), Hamburg (Niemcy), Jawor, Katowice, Kraków, Legnica, Lublin, Lwów (Ukraina), Łódź, Nysa, Ruda Śląska, Wrocław, a zatem do Jawora przyjedzie wielu wspaniałych młodych artystów. W większości są to Laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W ich wykonaniu usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale także rozrywkową i popularną.
 
Przesłuchania konkursowe odbędą się z udziałem publiczności w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w dniach 18 i 19 listopada 2018 r. Oceniani będą przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Mieczysława Stachury z Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
 
Głównym organizatorem Przeglądu jest Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury, a współorganizatorami: Jaworski Ośrodek Kultury, Europejskie Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa, Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy, Akademia Muzyczna  we Wrocławiu oraz  Hillersche Villa – gGmbH w Zittau. 
 
Sponsorami projektu są: Gmina Jawor, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Jaworze, Ronal Polska sp. z o.o oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
 
Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp wolny.
 
 
Janina Duszeńko
        Prezes 
Jaworskiego Stowarzyszenia 
            Rozwoju Kultury
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.