Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Wykrycie zawału serca w kilka minut – analizator hematologiczny dla ośrodka zdrowia w Gminie Męcinka

Kolejny sprzęt medyczny zakupiła Gmina Męcinka do swoich ośrodków w Piotrowicach, Męcince i Pomocnem. Dzięki analizatorowi hematologicznemu pacjenci będą diagnozowani w kilka minut. To jedyny taki sprzęt w Powiecie Jaworskim!

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Sprzęt, na który gmina pozyskała dotację z Fundacji KGHM pozwala na podstawie pobranej krwi w ciągu kilku minut wskazać czy pacjent jest odwodniony oraz czy infekcja ma podłoże bakteryjne czy wirusowe. Te ostatnie jest ważne w szczególności, gdy lekarz ma podjąć decyzję o konieczności zalecenia antybiotyku czy też nie. Analizator hematologiczny pokazuje również podstawowe wyniki morfologii, umożliwia rozpoznanie zatrucia organizmu (np. lekami lub czadem) oraz niewydolności oddechowej.

To pierwsze takie urządzenie w placówkach służby zdrowia na terenie Powiatu Jaworskiego – informuje kierowniczka Gminnego Ośrodka Zdrowia w Piotrowicach Agnieszka Tabiszewska.

- W imieniu mieszkańców Gminy Męcinka pragnę bardzo serdecznie podziękować pani Minister Elżbiecie Witek za wsparcie jakiego udzieliła nam podczas realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia – mówi wójt M. Brzozowski.

Gmina do swoich ośrodków w miesiącu wrześniu zakupiła również dwa nowe aparaty EKG, a w ostatnich dwóch latach USG, wyposażenie gabinetu ginekologicznego, urologicznego oraz unit stomatologiczny, które to wykorzystywane są w otwartej w 2015 r. nowej siedzibie ośrodka zdrowia w Męcince.

- Jako samorząd gminy podejmujemy działania, które mają na celu zapewnienie godnego standardu opieki medycznej dla naszych mieszkańców. Staram się, aby w każdym roku nasze ośrodki wchodziły na coraz wyższy poziom świadczenia usług w ramach gminnej służby zdrowia – dodaje wójt.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.