Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Wyjątkowa Msza Święta na Przyrzeczu

W sobotę 21 października o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Faustyny na Przyrzeczu odbyła się wyjątkowa Msza Święta.

© materiał prasowy

Wyjątkowość tej Mszy polegała na odprawieniu jej według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Mszę w tej formie odprawiano do reform Soboru Watykańskiego II. Kapłan w trakcie Mszy zwrócony był przodem do ołtarza, główne części Mszy były sprawowane po łacinie, na specjalnie przygotowanym ołtarzu. W centralnym miejscu stał krzyż łaciński, obok krzyża po dwie świece po każdej stronie.

Mszę w intencji rychłej kanonizacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego sprawował ksiądz proboszcz Tomasz Czernik, który poświęcił kazanie na wspomnienie o Prymasie Tysiąclecia i jego zasługach dla Kościoła i narodu polskiego. Na mszę przyszło około 50 wiernych z Jawora oraz goście z całej Diecezji Legnickiej. Wsparcie muzyczne zapewnił solista obok ołtarza oraz organista Maciej Karwecki. Jaworska Msza w tej formie rytu rzymskiego wywołała zainteresowanie i ciekawość wiernych. Są chęci i plany na następną taką Mszę w Jaworze.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz22 października 2017 o 20:19
Wszystkim zainteresowanym Mszami trydenckimi w naszej okolicy polecam polubić profil na facebook'u pt. "Msza trydencka w diecezji legnickiej".


 
Lubię to! 2
parafianin
parafianin22 października 2017 o 17:15
A gdzież to jest najbardziej zasłużony dla parafii obywatel, wyróżniony publicznie przez samego proboszcza laurką na podium kościelnym? Czyżby wybrał konwencję organizowaną przez swoją partię od wyjątkowej mszy w intencji rychłej kanonizacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego organizowanej przez tą parafię?
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.