Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Wycieczka integracyjna dziubasków z I D

Rankiem 25 września klasa 1D- technikum logistyczne wraz z wychowawczynią, panią Izabelą Walusiak- Zdunek, oraz panią Ewą Wojtalą zebrała się pod szkołą, by wspólnie wyruszyć do podziemnego miasta Osówka.

Fot. materiał prasowy © Materiał prasowy

Celem wspólnego wyjazdu była przede wszystkim integracja grupy uczniowskiej.

Przewodnik pan Maks opowiadał o powstawaniu obiektu, zdarzeniach na frontach II wojny światowej, o budowie kompleksów w Górach Sowich. Został przedstawione losy ludzi pracujących przy projekcie Riese, oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi oraz Dolnym Śląskiem. Dodatkową atrakcją był przepływ łodzią desantową, pokonanie chodnika poszukiwaczy skarbów: za pomocą kładek, pomostów, mostka wiszącego nad wodą – nie było innej możliwości powrotu.

Nie dla wszystkich ekstremalna przeprawa skończyła się sucho – buty były pełne wody. Legenda głosi, że gdzieś w okolicach Osówki może znajdować się Bursztynowa Komnata – niestety nikt z Dziubasków jej chyba nie znalazł…. Kolejnym punktem wycieczki był zamek Grodno. Przewodnik pan Andrzej opowiedział dzieje Zamku Grodno - ponad 900 lat historii, zaczynając od czasów Piastów Śląskich, poprzez Koronę Czeską, Święte Cesarstwo Rzymskie, Królestwo Prus, skończywszy na okresie II wojny światowej i pierwszych lat powojennych.

„Najważniejszym”  punktem wycieczki była oczywiście wizyta w McDonald. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki i klasa już planuje kolejny wyjazd… gdzie pojadą następnym razem… czas pokaże . Wycieczka okazała się bardzo udana. Wychowankowie wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Boczi
Boczi26 września 2017 o 23:38
Mam stuleje
Lubię to! 2
Dziubasek nr 28
Dziubasek nr 2826 września 2017 o 19:36
A gdzie wzmianka o kocie z zamku Grodno?! :D
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.