Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Wigilia pokoleń w Targoszynie

W piątek, 15 grudnia po raz kolejny w Targoszynie odbył się Koncert Bożonarodzeniowy przygotowany przez Szkołę Podstawową, tym razem połączony z Wigilią Pokoleń.

Fot. Gmina Mściwojów

W związku z tym na spotkanie zostali zaproszeni nie tylko rodzice i babcie uczniów z Targoszyna, ale również seniorzy z terenu całej gminy, którzy w ten sposób mogli uroczyście zakończyć swój projekt „Radosna jesień życia” realizowany  przez Klub Seniora w Snowidzy  i Stowarzyszenie Ekomuzeum Wsi Dolnośląskiej a dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kaczawskie oraz ze  środków budżetowych Gminy Mściwojów.

W uroczystości poprowadzonej przez Piotra Pieniążka – Dyrektora Szkoły Podstawowej – wzięli również Wójt Gminy Mściwojów – Mariusz Foryś, Ksiądz Proboszcz Stanisław Skrzypek, Prezes Stowarzyszenia Ekomuzeum Wsi Dolnośląskiej – Elżbieta Stachurska, Przewodnicząca Rady Gminy Mściwojów – Gabriela Męczyńska, Wiceprzewodniczący Rady – Waldemar Tłusty oraz radni: Barbara Gryko, Andrzej Koch, Rafał Kozioł, Henryk Michalak, a także sołtys wsi Targoszyn – Halina Zych oraz sołtys wsi Grzegorzów – Genowefa Suchecka. Na sali nie zabrakło również wśród seniorów kombatantów z Zimnika i Targoszyna. Wszystko rozpoczęło się zgodnie z tradycją od wspólnej kolędy, połamania się opłatkiem oraz życzeń od zaproszonych gości, którzy dziękowali szczególnie dzieciom za pielęgnowanie tradycji a starszym za liczne przybycie.  

Uczniowie z poszczególnych klas starali się oddać nastrój Świąt, od momentu pojawienia się pierwszej gwiazdki aż po radosny moment Narodzenia Pana. Po występach uczniów całą gamę kolęd zaprezentował „Chór Dnia Jednego” z Prochowic. Po wspólnym kolędowaniu Dyrektor Szkoły zaprosił wszystkich na poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować świątecznego barszczu z uszkami ugotowanego przez Piotra Pieniążka oraz smacznych pierogów z kapustą i grzybami przygotowanych przez seniorki i członkinie z Koła Gospodyń Wiejskich w Snowidzy. Najsmaczniejsze okazały się jednak ciasta domowe upieczone przez mamy z Rady Rodziców przy SP Targoszyn, które z uśmiechem obsługiwały wszystkich gości. Podczas spotkania został zorganizowany również kiermasz świątecznych ozdób i stroików, które zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości, których lista nazwisk byłaby bardzo długa. Wśród nich specjalne podziękowania należą się paniom zaangażowanym w kuchni, nauczycielkom przygotowującym program artystyczny i kiermasz, a także Władysławowi Tomczuk za ufundowanie węgla do kuchni oraz panom kierowcom: Antoniemu Miazga i Michałowi Bednarskiemu za przywiezienie oraz odwiezienie seniorów i uczniów.

W miłej i świątecznej atmosferze seniorzy zakończyli swój projekt „Radosna jesień życia”, planując już działania i spotkania na nowy rok, dziękując jednocześnie władzom Gminy Mściwojów za wsparcie finansowe i opiekę  oraz możliwość radosnych i wzruszających spotkań.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
WOŚP 2018
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.