Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Warsztaty kulinarne w Grobli

Grupa Kreatywni Miłośnicy Grobli realizuje projekt z programu Działaj Lokalnie pt. „Matki, żony, koleżanki – to jesteśmy My – Groblanki”.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Pierwsze warsztaty kulinarne, na których robiłyśmy placek po węgiersku, odbyły się we wtorek, 25 lipca. Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 17, a wszyscy rozeszli się najedzeni i zadowoleni dopiero o godzinie 22. Uczestnikom warsztatów tak spodobała się ta forma spędzania czasu, że na drugi dzień – w środę, 26 lipca - zabrali się do robienia tortilli na dziesięć sposobów.

Kolejne warsztaty połączone z ogniskiem odbyły się w sobotę, 5 sierpnia, na placu zabaw. Podczas tych warsztatów pieczono ziemniaki i kiełbaski na ognisku. Zostały przygotowane specjalne sosy do ziemniaków i dodatki w formie sałatek do kiełbasek.

W środę, 16 sierpnia, uczestniczyliśmy gościnnie w warsztatach „Przygotowanie sałatek owocowych”, organizowanych przez KGW Wiadrów w świetlicy wiejskiej. Działanie to też jest realizowane w ramach projektu z programu Działaj Lokalnie „Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka”. Sałatka owocowa, do której użyte zostały jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, ananasy, borówki i żelki owocowe wyszła wspaniale i smakowała wyśmienicie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia w naszych gastronomicznych spotkaniach w Grobli.

Dorota Horecka

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Jaworskie Towarzystwo Sportowe - KRS: 0000186185
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.