Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze


Paweł  Sasiela

„Wam kury szczać…”

„Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić” miał powiedzieć do przedstawicieli rządu po przyjeździe do Warszawy 11 listopada 1918 roku Marszałek Józef Piłsudski.

Obrady sesji Rady Miejskiej w Jaworze. Fot. Paweł Sasiela

Jeden z jaworskich radnych koalicji rządzącej na portalu społecznościowym roztrząsał niedawno literówkę w nazwisku Marszałka popełnioną przez jednego z felietonistów Wiadomości24h. Literówkę bez wątpienia wstydliwą. Za tego „chochlika” mogę jedynie w imieniu redakcji i autora przeprosić Czytelników.

Szkoda jednak, że „wielce oburzony” radny widzi źdźbło w oku felietonisty w postaci literówki, a nie zauważa belki u swojego kolegi z klubu radnych Razem, nauczyciela, a zarazem przewodniczącego rady, który wśród nazw wokół których należy rozpocząć konsultacje społeczne nad ich potencjalną zmianą, w wyniku wejścia w życie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej wymienił ul. Władysława Sikorskiego. Nazwaną na cześć Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych i premiera Rządu na Uchodźstwie w czasie II wojny światowej, walczącego podczas wojny polsko-bolszewickiej, żeby rozwiać wątpliwości co niektórych radnych, po właściwej – polskiej stronie. Za przewodniczącym Rady Miejskiej wątpliwości co do ul. Sikorskiego przekazał dalej jeden z lokalnych tygodników.

Być może „wielce oburzonego” radnego zabolało, że to nie jego nazwisko pojawiło się w będącym tematem numeru w aktualnym wydaniu Wiadomości24h tekście, do przeczytania którego serdecznie zapraszam. Gdy nie tak dawno wśród komentarzy na portalu znalazł się pewien mówiący o tym, iż jeden z radnych lepiej zna zawartość dwutygodnika odebrałem to jako żart. Jak się okazało rzeczywistość znów przerosła wyobrażenia, co przyjąć muszę z pokorą.

O nagonce jaka spotkała nas za okazane wsparcie stowarzyszeniu charytatywnemu nie będę nawet wspominał, bo jest to po prostu wyjątkowo niesmaczne, a tak po ludzku po prostu przykre. Pogardliwe określanie naszego dwutygodnika jako „gazeta polityczna”, przez „dziennikarza” będącego na utrzymaniu jak nie tej, to innej władzy, uważam za przejaw kompletnego pomieszania z poplątaniem w świecie wartości i wzorców uznawanych przez wpływowe obecnie środowisko medialno-polityczne.

Swój felieton zakończę innym cytatem z Marszałka: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska”. Radni koalicji rządzącej mają jeszcze dwa lata, by przekonać jaworzan, że ich wyborcze zwycięstwo nie okazało się klęską…

Reklama

Komentarze (275)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Rex Kelvin
Rex Kelvin23 lipca o 05:00
Cześć,

Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy wszystkim, którzy chcą ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany byciem dawcą lub chcesz uratować życie, Musisz napisz do nas e-mail poniżej.

Jest to okazja, aby być bogatym w porządku, zapewniamy i gwarantujemy 100% bezpieczną transakcję z nami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem prowadzącym dawców nerki.
Więc marnuj więcej czasu, uprzejmie napisz do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com

Szpital Specjalistyczny Irrua.
Lubię to! 0
Ja
Ja10 lutego o 20:54
No i proszę radny Bander jest wice . Radny Olszewski został odwołany bez podania przyczyny w nie jawnym głosowaniu !!!!!
Lubię to! 5
Honorny
Honorny5 stycznia o 20:28
Mamy już Nowy Rok a a wciąż nie moge zrozumieć tego co się stało na tej sesji. Ktoś tu napisał,że mamy desant ze Strzegomia. Podała ta osoba konkretne nazwiska . My Jaworzanie nie jesteśmy gorsi od Strzegomian. My Jaworzanie swój honor mamy.
Lubię to! 9
jawne
jawneHonorny5 stycznia o 20:43
nazwiska nie są żadną tajemnicą, są na stronie i w BIP urzędu
Lubię to! 5
Tadek
Tadek16 grudnia 2016 o 23:53
Kto to się spodziewał, że Bera zwolni Jaworzan, a na ich miejsce zatrudni swoich kolegów z Po. Nigdy bym nawet o tym nie pomyślał.Skoro on tak postępuje z nami Jaworzanami, to my mu pokarzemy w 2018 r. Przegra wybory.
Lubię to! 8
desant
desantTadek17 grudnia 2016 o 12:06
Nie udało się wygrać w Strzegomiu, to "przerzut na Jawor"?
https://www.youtube.com/watch?v=S9pzsLvySlE
Lubię to! 6
fakty
faktydesant17 grudnia 2016 o 12:39
córka Lecha Markiewicza-doradczyni, sekretarz w um Jawor, Lilla Gruntkowska-obsługa prawna w um Jawor i gminnych jednostkach, członek RN sp. Inwestycje, Roman Etel-członek RN sp. Inwestycje, kandydat do rady powiatu Świdnicy ramienia Wspólnoty Samorządowej (okręg 1, poz. 1), Tomasz Kościów-fundusze zewnętrzne w um Jawor, kandydat do rady powiatu Świdnicy ramienia Wspólnoty Samorządowej (okręg 1, poz. 10) http://wspolnotasamorzadowa.org/ http://swidnica24.pl/sa-kandydaci-z-castingu-2/
Lubię to! 6
własna wizja świata
własna wizja światadesant17 grudnia 2016 o 13:25
czyżby stąd dotarł do nas slogan: "miasto się zmienia, pięknieje"? https://www.youtube.com/watch?v=S9pzsLvySlE
Lubię to! 5
Irmina
Irmina11 grudnia 2016 o 18:40
My Jaworzanie wybieraliśmy człowieka z naszego miasta, Jaworzanina na stanowisko burmistrza. Wybraliśmy Berę. Obiecał nam wiele. My jemu ZAUFALIŚMY. On zaczął zwalniać nas swoich wyborców, Jaworzan. Zastępując ich ludzmi ze Strzegomia i Świdnicy. Dla ludzi zwolnionych to dramat.Byli to ludzie doświadczeni z długoletnim stażem. Teraz wyobraż sobie,że Bera przegrywa wybory w 2018 r. i zostają zwalniani ludzie , których on przyjął do pracy. Ciekawa jestem jak oni będą się czuli.
Lubię to! 10
papa
papaIrmina11 grudnia 2016 o 18:56
To właśnie czeka berowców... Kop w d..ę na odchodne. Pasożyty świdnickie
Lubię to! 5
masz rację
masz racjęIrmina11 grudnia 2016 o 18:57
jak są zwalniani jaworzanie to ubożeje nie tylko lokalna wspólnota, ale wspólnota parafialna
Lubię to! 8
Luki
LukiIrmina3 lipca o 22:39
To czemu go nie odwołacie.Przecież on działa na szkodę waszego miasta.Niechciani w Świdnicy-korytko w Jaworze.
Lubię to! 3
Gregory
GregoryIrmina4 lipca o 07:32
No już widzę, jak to niejaka pani E.U. była wyborcą Bery!!! Na pewno głosowała na jego poprzednika AU, tak jak i przedszkolanka na etacie w JOKu, więc pora przestać wylewać te krokodyle łzy, że tak niby traci wyborców... Krecią robotę robiła Berze, więc co się dziwić, że poszła na zieloną trawkę.
Lubię to! 1
obserwator
obserwatorGregory4 lipca o 08:33
? do Gregory,chyba jesteś jednym z kretów,który chce zatuszować rzeczywistość.
Lubię to! 4
z
zGregory4 lipca o 09:29
Byłam na łące, widziałam, jak pasły się owieczki,baranki,krówki i rosły kwiatki.Trawa w tym roku buja.
Lubię to! 1
jaworzanin katolik
jaworzanin katolik10 grudnia 2016 o 16:33
A już zaczyna mnie wkurzać....czy wy nie rozumiecie, że ani bycie jawotzaninem ani katolikiem nie powinno być wyznacznikiem tego, że ktoś ma pracę? Ktoś kto ma pracę ma być dobrym pracownikiem i tyle wymaga pracodawca! Wyobrażacie sobie, żeby firma ogłaszała nabór na jakieś stanowisko i wśród wymagań znalazło się, że osoba ma być jaworzaninem i katolikiem? Nie bądźcie śmieszni w tym powielaniu komentarzy! To tak jak z "prawdziwymi Polakami". Co do osób zwolnionych-są to napewno ludzie inteligentni i jeśli nic nie "przeskrobali" a zostali zwolnieni z całą pewnością pójdą do sądu i wygrają! Ale nie z powodu, że są jaworzanami i katolikami-to żaden argument!
Lubię to! 4
nie masz racji
nie masz racjijaworzanin katolik10 grudnia 2016 o 17:20
2 już w sadzie wygrało, bo byli bezpodstawnie zwolnieni ale pracodawca nic z tego sobie nie robi i zwalnia dalej. Uważasz, że to jest w porządku-fundować jaworzanom i ich rodzinom takie stresy?
Lubię to! 10
jaworzanin katolik
jaworzanin katoliknie masz racji10 grudnia 2016 o 17:28
Uważam, że jeśli wygrali a pracodawca nic sobie z tego nie robi a sprawa jest ostatecznie zakończona( w sensie pracodawca nie może się odwoływać itp.) to sąd się tym zajmie. Uważam również, że sąd rozpatrując sprawę nie brał pid uwagę, że to jaworzanie i katolicy, tylko pidstawę zwolnienia. I uważam , że serwowanie stresu jakiemukolwiek CZŁOWIEKOWI , bez względu czy jest jaworzajinem czy warszawiakiem, czy poznaniakiem czy katolikiem czy nie, jest niefajne.
Lubię to! 5
sprawiedliwość
sprawiedliwośćnie masz racji10 grudnia 2016 o 18:02
a ja uważam, że pracodawca, który zwalnia bezprawnie jeszcze powinien zostać za to dotkliwie ukarany
Lubię to! 11
do jaworzanin katolik
do jaworzanin katoliknie masz racji11 grudnia 2016 o 15:29
http://bip.wroclaw.rio.gov.pl/dok_wnioski/206K049S16.pdf Wg RIO, osobami odpowiedzialnymi za wystąpienie stwierdzonych podczas ostatniej kontroli przez RIO nieprawidłowości w całym pionie Skarbnika w okresie od 18.08.2015r. do 30.06.2016r. był Burmistrz oraz Skarbnik Miasta Jawora. Zgadnij kogo za to obciążono i zwolniono?
Lubię to! 7
podpowiedź
podpowiedźnie masz racji11 grudnia 2016 o 15:34
tak po katolicku przerzucono za to odpowiedzialność na osobę, której w większości okresu nawet tam nie było
Lubię to! 8
prawnie
prawnienie masz racji11 grudnia 2016 o 17:57
dochodzą koszty procesów, odszkodowań, itp.
Lubię to! 6
postawa
postawanie masz racji11 grudnia 2016 o 23:28
faktycznie po katolicku...
Lubię to! 5
chyba raczej nie katolik
chyba raczej nie katolikjaworzanin katolik10 grudnia 2016 o 17:24
Ciekawy z Ciebie katolik, skoro uważasz, że jest w porządku to, że burmistrz zwalnia wieloletnich doświadczonych wykwalifikowanych jaworzan, żeby zastąpić ich swoimi i spoza Jawora, że radni z komitetu burmistrza nie interesują się zwalnianymi jaworzanami-swoimi wyborcami?
Lubię to! 7
jaworzanin katolik
jaworzanin katolikchyba raczej nie katolik10 grudnia 2016 o 17:41
A czy ja piszę, że coś jest w porządku? Wyrażam zdanie, że w pracy nie ma znaczenia czy ktoś jest jaworzaninem katolikem tylko to jak pracuje. Osoby zwolnione niesłusznie powinny dochodzić swoich praw w sądzie-bo to jest miejsce odpowiednie. A jako katolik napiszę : " nie sądźcie abyście sami nie byli sądzeni" . Jako katolik zastanawoający sie co ze mnie za katolik pewnie znasz i stosujesz ;)
Lubię to! 2
chyba raczej nie katolik
chyba raczej nie katolikchyba raczej nie katolik10 grudnia 2016 o 17:51
Nie powinno być w ogóle zwalniania, skoro jest bezpodstawne, a nie takie gadanie-niech idą do sądu, zwłaszcza gdy są zwalnianie za innych złą pracę, zaniedbania. Masz rację-nie sądź, abyś nie był został osądzony.
Lubię to! 8
jaworzanin katolik
jaworzanin katolikchyba raczej nie katolik10 grudnia 2016 o 19:16
A skąd ja mam wiedzieć, że zwolnienie było bezpodstawne? Bo Ty mi na forum anonimowo napiszesz? Nie osądzam, bo od tego jest sąd stąd moja uwaga, że tam powinna się sprawa rozstrzygnąć, ale widzę, że tutaj poziom dyskusji sprowadza się do: albo myślisz jak ja albo nie jesteś jaworzaninem katolikiem.
Lubię to! 1
top
topchyba raczej nie katolik10 grudnia 2016 o 19:26
Jakbyś się zainteresował zwolnieniami jaworzan to byś to wiedział. To nie jest kwestia złego pracownika, tylko bezprawnego działania pracodawcy. A jaki pracodawca podaje się za katolika, jednocześnie tak postępując?
Lubię to! 5
jaworzanin katolik
jaworzanin katolikchyba raczej nie katolik10 grudnia 2016 o 19:37
Ależ ja jestem zainteresowany, ale wybacz- nie buduję swoich opinii na anonimowych wypowiedziach na forum tego portalu. Dla mnie jednak bardziej wiarygodna jest opinia sądu. Właśnie jako katolik nie ulegam plotkom, stronniczym opiniom itp, a jako Polak ufam opiniom sądów, bo tam są przedstawiane wszystkie fakty, a nie tu na forum i to anonimowo.
Lubię to! 4
Luki
Lukijaworzanin katolik3 lipca o 22:42
Dobry pracownik-czy raczej dobry znajomy kumpla.No cóż,ze Świdnicy do Jawora nie jest tak daleko.
Lubię to! 1
cichy obserwator
cichy obserwator9 grudnia 2016 o 20:35
A czy to prawda, że najważniejszy urzędnik w mieście "grał" za Mikołaja. Czy nie ma ważniejszych spraw do załatwiania?
Lubię to! 7
do  cichego obserwatora
do cichego obserwatoracichy obserwator9 grudnia 2016 o 21:55
chyba żartujesz.Nie wyobrażam sobie żeby burmistrz był przebrany za mikołaja, przecież to nawet nie wypada żeby na takim stanowisku robić za mikołaja.
Lubię to! 6
Jasmin
Jasmindo cichego obserwatora9 grudnia 2016 o 22:23
Wiele, rzeczy nie wypada, a robi. Zwalnia Jaworzan.Zatrudnia kolegów ze Strzegomia i Świdnicy.
Lubię to! 10
młot
młotdo cichego obserwatora9 grudnia 2016 o 22:24
Bera musi odejść.
Lubię to! 10
do cichego....młota
do cichego....młotado cichego obserwatora10 grudnia 2016 o 14:41
więcej dystansu, ale widac was nie byłoby na to stać. Swoją droga juz myslałam, że Magia Świąt zaczyna działać, wczoraj jakaś cisza była zastanawiająca, do pewnego momentu widać! Rozczarowałam się, nie potraficie odpuścic nawet w takim okresie. KATOLICY!
Lubię to! 3
dystans
dystansdo cichego obserwatora10 grudnia 2016 o 16:10
powiedz o magii świąt zwolnionym jaworzanom-katolikom
Lubię to! 6
tupet
tupetdo cichego obserwatora10 grudnia 2016 o 17:33
Zwłaszcza pozbawione pracy i źródła dochodu jaworzanie i ich rodziny powinny mieć więcej dystansu-z pewnością już udzieliła im się magia świąt, bo zastanawiają się za co je wyprawić.
Lubię to! 7
do Jasmin
do Jasmindo cichego obserwatora10 grudnia 2016 o 18:13
http://www.cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3610,Zatrzymani-wojt-sekretarz-i-kontroler-NIK.html
Lubię to! 3
ABC
ABCdo cichego obserwatora23 lipca o 07:13
u nas nie jest lepiej
Lubię to! 0
czy wypada?
czy wypada?cichy obserwator10 grudnia 2016 o 09:34
A czy wypada przerzucać na podwładnych własne błędy w braku prawidłowego zarządzania?
Lubię to! 7
nie wierzę
nie wierzęcichy obserwator10 grudnia 2016 o 09:43
eee-nie wierzę, stawka godzinowa burmistrza jest zbyt wysoka, żeby zamiast zarządzać gminą, realizować inwestycje, robił za Mikołaja
Lubię to! 7
dudek
dudekcichy obserwator10 grudnia 2016 o 11:57
"Tonący chwyta się nawet brzytwy tj. przebiera się za Mikołaja"
Lubię to! 4
PO-rażka
PO-rażkacichy obserwator11 grudnia 2016 o 19:07
ale pajac :(
Lubię to! 0
pycha kroczy przed upadkiem
pycha kroczy przed upadkiem6 grudnia 2016 o 00:29
SUPERB ...IA - po łacinie to : pycha, buta , arogancja, zarozumiałość, wyniosłość

a czy znany nam gminny wodzirej nie zakupił auta o podobnej nazwie ?
Lubię to! 5
sowa
sowa3 grudnia 2016 o 19:01
I stało się to, co miało się stać. Bera ponosi sromotną porażkę.Nie pomogły zdjęcia i fotosy ? Zawiódł się na swoich " przyjaciołach " ? Już go tak nie kochają ?. Pozwolili jemu przegrać ?
Lubię to! 13
bum...
bum...3 grudnia 2016 o 17:09
Bera przerżnął ten plebiscyt. Może teraz klapki mu opadną z oczów.
Lubię to! 12
ile
ilebum...3 grudnia 2016 o 17:57
ileś nadszarpnął swojego budżetu, żeby to udowodnić?
Lubię to! 2
Reklama
HHa
HHa3 grudnia 2016 o 17:07
Jak ludzie kochają Berę pokazali w plebiscycie na najlepszego burmistrza. Zajął dopiero 26 miejsce ( głosów 82 ). Tak wygląda miłość Jaworzan do Bery. To są fakty.
Lubię to! 11
Buhaha
Buhaha3 grudnia 2016 o 16:12
A na fb znowu przekłada słowa prezesa mercedesa na siebie...Boże ileż można, chyba ciężko przeżył brak zdjęć
Lubię to! 8
łyżka, nóż, widelec itd.
łyżka, nóż, widelec itd.2 grudnia 2016 o 20:11
BERA MUSI ODEJŚĆ.
Lubię to! 8
Do łyżka
Do łyżka2 grudnia 2016 o 20:09
Jawor był bardzo ładnym miastem. Było dużo róż, ludzie mieli pracę ( teraz mają ale Strzegomianie ), chodzili uśmiechnięci i życzliwi. Teraz boją się,że zostaną zwolnieni, boją się, o swój byt. Jak był Urbański było w ludziach więcej radości.
Lubię to! 13
nóż
nóż2 grudnia 2016 o 20:05
CO to będzie ? Odpowiem ci : Bery nie będzie. Już spada po linii pochyłej. Jego notowania spadają na łeg, na szyję
Lubię to! 9
widelec
widelec2 grudnia 2016 o 19:31
Jawor jest smutnym i szarym miastem. Przyjechałam tu po 1..5 roku nieobecności. To co zobaczyłam to koszmar ! Jest tu jak w horrorze, cicho wszędzie, ciemno wszędzie co to będzie.?
Lubię to! 6
łyżka
łyżkawidelec2 grudnia 2016 o 20:01
Koniec świata! Takich "Jaworów" to jest w Polsce setki albo i więcej. Powiem więcej: dziś ludzie sporo siedzą w domu, nie odwiedzają się tak jak kiedyś, każdy siedzi ze smartfonem przed monitorem czy telewizorem. Pokolenie zombie.
Lubię to! 0
Do jaśmin
Do jaśmin19 listopada 2016 o 16:41
Popieram ten " czarny marsz płaczu " dla Jawora. To prawda Jawor już umarł. Jeszcze tak żle nie było. Ludzie nie popierajcie Bery, !!!!!!!!!. Jutro ubieram się na czarno. W Jaworze panuje żałoba.
Lubię to! 9
Gregory
GregoryDo jaśmin23 listopada 2016 o 12:06
I krzyż ci na drogę, Czarnowidzu! A nam jest kolorowo...
Lubię to! 0
Karol
Karol17 listopada 2016 o 17:34
To jakiś koszmar. Wybierzmy innego burmistrza. Ten, według mnie się nie sprawdził.
Lubię to! 13
Jaśmin
Jaśmin17 listopada 2016 o 16:39
Nie byłam fanką burmistrza Bery. Dałam mu jednak szansę. Niech człowiek się wykaże., może jestem w błędzie. Czas pokazał, że nie byłam. Bera serwuje nam Jaworzaną igrzyska. Swoim kolegą z PO, dobrze płatną pracę. Nie dajmy się już oszukiwac. Jawor umiera. Moim zdaniem, z organizowac by się przydało " czarny marsz płaczu " nad Jaworem. Takie mam zdanie.
Lubię to! 14
rozczarowany
rozczarowanyJaśmin26 listopada 2016 o 10:36
to był duży błąd
Lubię to! 8
obserwator miejski
obserwator miejski17 listopada 2016 o 00:15
Zwykłe spotkanie w ratuszu, a ileż tam mediów burmistrz naściągał. A ileż makiet, map itp., że ho,ho. Jestem ciekaw co do tej pory burmistrz przygotował w sprawie strefy, może by sie pochwalił, bo droge S-3 robi GDDKiA a niwelacje terenu strefa, Co więc jest dotychczas zasługą burmistrza i miasta?
Lubię to! 10
studio filmowe
studio filmoweobserwator miejski17 listopada 2016 o 07:38
atrybutem tej kadencji z pewnością będzie kamera
Lubię to! 13
Reklama
sesese
sesese16 listopada 2016 o 23:06
https://www.facebook.com/sirtjawor/photos/a.1528354744076407.1073741828.1506433689601846/1832922060286339/?type=3&theater
Lubię to! 3
BOLO GO
BOLO GO16 listopada 2016 o 21:50
A ja wam przepowiem trochę przyszłość-na wiosnę 2018 roku łubudubu łubudubu niech żyje nam prezes EB klubu rozpocznie remont basenu w parku i takich pawlinowów,panasiuków,banderów będzie już więcej.do tego notoryczny pijar trochę zdjęć z budowy i tłuszcza znowu dokona rozsądnego wyboru.
Lubię to! 8
jest wiele mozliwych wersji wydarzeń
jest wiele mozliwych wersji wydarzeńBOLO GO16 listopada 2016 o 22:55
A ja przedstawię jeden z możliwych scenariuszy-najczarniejszy. Przez 3 lata hulaj dusza, diabła nie ma, kasa pusta, a pod koniec kadencji, aby można było coś ludowi pokazać, zadłuży budżet po uszy i przez następną kadencję będzie odpoczywał, bo nie będzie za co cokolwiek zrobić. Ale, że lud lubi kolorowe obrazki, zwłaszcza te ruszające się z dźwiękiem, a tych pewnie będzie w dostatku, to będzie zadowolony.
Lubię to! 14
i wersja optymistyczna-na dobranoc
i wersja optymistyczna-na dobranocBOLO GO16 listopada 2016 o 23:17
A w ratuszu powstanie studio filmowe, gdzie będą produkowane filmy z udziałem miłościwie nam panującego w różnych odsłonach-jak z ludem biega, skacze, tańczy, paraduje, przebiera się, itp., generalnie dobrze się z ludem bawi, seanse będą darmowe, bo odbywać się będą za pośrednictwem sieci internetowej-i tym sposobem jaworzanie doczekają się też własnego kina. Mało tego, dzięki temu każdy jaworzanin będzie mógł zostać gwiazdą filmową, będzie się mógł oglądać, rodzina i znajomi będą mogli go podziwiać i jemu lajkować. Wszyscy będą bardzo szczęśliwi, radośni i spełnieni-bo jak to mówi pewne powiedzenie: "Ludzie zapomną co powiedziałeś, zapomną co zrobiłeś, ale nigdy nie zapomną jak czuli się dzięki Tobie."
Lubię to! 14
filiżanka
filiżanka16 listopada 2016 o 21:37
Ładnie Pani łyżeczka wierszem pisze -może Dyrektor doceni i da wam wreszcie podwyżki a jak nie to idźcie po pomoc do MOPS
Lubię to! 2
wróbelek elemelek
wróbelek elemelekfiliżanka16 listopada 2016 o 22:02
mops i klops, odpowiedzialność pracownika socjalnego ogromna a pieniądze iście europejskie całe 500 euro także jednocześnie podziwiam i współczuje, za karę bym tam nie poszedł pracować jako pracownik socjalny bo ci geniusze z Warszawki oderwani od rzeczywistości wymyślają co chwilę nowe bzdury w ustawach, ogólnie wszechobecna głupota tego świata mnie zadziwia - co większy matołek oderwany od rzeczywistości to wyższe stanowisko, mogłem skończyć Uniwersytet Nepotyzmu i Kumoterstwa i zostać "misiewiczem", zawód przyszłości jak się patrzy
Lubię to! 2
żarłacz ludojad
żarłacz ludojadwróbelek elemelek17 listopada 2016 o 17:10
Lubię klopsa na obiad a co do głupoty na świecie - była, jest i będzie niestety. Geniusze ze stolicy mogą robić co chcą, afera goni aferę a zwykli ludzie, nie tylko pracownicy socjalni, pracują za 500 euro w centrum Europy. Dziki kapitalizm i tyle.
Lubię to! 0
pan henio
pan heniowróbelek elemelek17 listopada 2016 o 17:27
to co wróbelek napisał to jest kropla w morzu, poniżej ciekawy wywiad i komentarze jak to wygląda w Polsce:

http://www.portalsamorzadowy.pl/forum/75134_0.html

ps: wszystkiego najlepszego z okazji zbliżającego się święta, uznania przez cały rok i godziwych wypłat!
Lubię to! 0
InfoMOPS24hredaktor Pani Łyżeczka
InfoMOPS24hredaktor Pani Łyżeczka16 listopada 2016 o 21:34
Dookoła są podwyżki
tylko w naszym Mopsie zniżki
brak nagrody niska pensja
to doprawdy istna klęska

Co to będzie Co to będzie
głucho wszędzie smutno wszędzie
nawet związki nie pomogą
więc pracujmy nie krępujmy
i Dyrektora naszego szanujmy
Może kiedyś nam pomoże
Co daj Boże Mój Boże
Lubię to! 5
ZZ
ZZ16 listopada 2016 o 19:20
W mojej ocenie Tomasz Panasiuk to zły urzędnik.
Lubię to! 12
YM
YM16 listopada 2016 o 19:19
Oni po prostu nie mają szans. Łatwo jest zwalniać urzędników i zajmować ich miejsce !
Ciekawi mnie jak będą się czuli jak ich będą zwalniać.
Lubię to! 9
tak po ludzku?
tak po ludzku?YM16 listopada 2016 o 21:21
A za 2 lata przyjdzie inny burmistrz z inną radą i powie, że skoro wam się to tak spodobało i to akceptujecie, to ja tez sobie pozwalniam-najpierw tych co zostali teraz zatrudnionych, potem tych co się do tego przyczynili, poparli, a potem co tam się jeszcze trafi lub jaka będzie potrzeba. Każdego to może prędzej czy później spotkać. Gorzej jak spotka to ludzi, którzy przepracowali szmat czasu i są zwolnieni niedaleko przed emeryturą-nowy pracodawca w takich ludzi nie bardzo chce inwestować. KAŻDEGO to może spotkać.
Lubię to! 11
za 2 lata
za 2 lataYM16 listopada 2016 o 21:25
za 2 lata to prace jaworzanom da pracodawca niemiecki ściągnięty do Polski przez rząd-Mercedes, a jaworzanie i ich rodziny teraz potrzebują pracy, źródła utrzymania
Lubię to! 9
Tadek
Tadek16 listopada 2016 o 19:17
Jeden Pawlinow i jeden panasiuk to stanowczo za mało. Ludzie już wiedzą............. I na mich nie zagłosują.
Lubię to! 7
Danka
Danka16 listopada 2016 o 19:15
Pawlinow , mam nadzieję już nie będzie radnym. W 2018 roku ludzie na niego już nie zagłosują.
A Panasiuk powinien sobie przypomnieć, że nikt nie jest bez grzechu i bez winy. Moim zdaniem, to mu się przyda.
Lubię to! 9
Beata
Beata16 listopada 2016 o 18:32
Do P. Te wpisy nie mają na celu wywołać w nim reakcji. Ja myślę, że on nic sobie nie robi z nikogo. Te wpisy wyrażają nasze odczucia do tego człowieka. Piszemy , by nie popełnić już takiej pomyłki. On zapomina,że pycha kroczy przed upadkiem. Moim zdaniem już nikt nie zagłosuje na niego w 2018 r.
Lubię to! 11
BOLO GO
BOLO GOBeata16 listopada 2016 o 18:40
Mylisz się bardzo, paru pawlinowów i panasiuków na pewno odda głos na szefa wszystkich szefów.....
Lubię to! 4
?
?BOLO GO16 listopada 2016 o 19:01
Ale czy to wystarczy żeby wygrać wybory w 2018 roku ?
Lubię to! 3
szmat czasu
szmat czasuBeata16 listopada 2016 o 20:08
Nikt nie wie co będzie za 2 lata-są tacy, co 2 lata temu byli za nim a dziś sobie włosy z głowy za to wyrywają, ale są też tacy, co 2 lata temu, rok temu mocno przeciwko niemu oponowali, a dziś razem się pokazują, występuję, lajkują mu. Przez 2 lata wiele może się zmienić.
Lubię to! 4
na wesoło
na wesołoBeata16 listopada 2016 o 20:16
puścił dziś na fejsie filmik jak przedstawiciele Mercedesa odwiedzili Ratusz i opowiadali o tym, że rozpoczęli spotkania na dole -w gminami, powiatem, pracodawcami, aby ich bliżej poznać i przy okazji opowiedzieli, że prace prowadzone przez WSSE Invest Park w zakresie niwelacji terenu strefy DSAG-S3 prowadzone są zgodnie z planem a ludzie ma za ten filmik lajkują że hoho-jakby to co najmniej gmina realizowała tą inwestycję
Lubię to! 7
do Beaty
do BeatyBeata16 listopada 2016 o 20:19
wiem, że są tacy co maja na FB po kilka, kilkanaście kont pod różnymi nikami i posługują się nimi do tworzenia tłumu w sieci, ale ilość lajków i tak świadczy o tym, że są tacy, co akceptują to co robi
Lubię to! 4
Andrzej
Andrzej16 listopada 2016 o 18:09
Mam już dosyć zdjęć, przechwałek Bery. Co on dla nas Jaworzan zrobił ? Pozwalniał ludzi z pracy- Jaworzan, swoich wyborców. W mojej ocenie on nas oszukał.
Lubię to! 14
Reklama
Irmina
Irmina16 listopada 2016 o 17:23
Ludzie widzicie i nic nie robicie. Przecież to granda.Moim, zdaniem dosyć już bera nazwalniał Jaworzan. Ludzie ze Strzegomia i Świdnicy zapewne śmieją się. Bo czego mają płakać? Mądry Jaworzanin po szkodzie ? Chyba jednak tak.
Lubię to! 12
p
pIrmina16 listopada 2016 o 18:06
a ja po jego zadowolonej minie odnoszę wrażenie, raczej nic sobie nie robi z tych wpisów
Lubię to! 2
Mercedes
Mercedes16 listopada 2016 o 10:37
Mercedes nadzoruje realizację porozumienia na wszystkich szczeblach i etapach. Niwelację terenu DSAG nie robi gmina. Dyrektor ds. komunikacji Mercedes-Benz Ewa Łabno-Falęcka potwierdza tylko, że byli "tutaj" w czerwcu i w lecie 2016r., czyli po wygraniu przetargu zorganizowanego przez WSSE Invest Park https://invest-park.com.pl/?s=dsag
Lubię to! 9
niwelacja terenu DSAG-S3
niwelacja terenu DSAG-S3Mercedes16 listopada 2016 o 10:45
"Zarząd WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. uchwałą nr 4831/16 z dnia 08 sierpnia 2016 r. zaakceptował prace komisji przetargowej i dokonał wyboru firmy SPEC-BRUK sp. z. o.o. sp. k. z siedzibą w Libiążu jako generalnego wykonawcy przygotowania terenu – wyrównanie wraz z pracami towarzyszącymi terenu o powierzchni ok. 113 ha zlokalizowanego na obszarze objętym granicami WSSE „INVEST-PARK” podstrefa Jawor."
https://invest-park.com.pl/blog/2016/08/09/rozstzrygniecie-przetargu-na-wybor-generalnego-wykonawcy-przygotowania-terenu-w-jaworze/
Lubię to! 9
antypijar?
antypijar?Mercedes16 listopada 2016 o 11:02
takiego mixu (wycinku i zlepku pojedynczych słów) aby stworzył tekst o oczekiwanym brzmieniu to naprawdę ciężko spotkać-ktoś nawet nie zadał sobie fatygi, by wypowiedź tej pani aż tak bardzo nie wyglądała na mix pojedynczych słów http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/19-fakty-jawor/13810-mercedes-zaciesnia-wiezi
Lubię to! 7
Karola
Karola15 listopada 2016 o 18:52
byłam na wielu spotkaniach przed wyborami. Emilian Bera opowiadał jak będzie pięknie jak on zostanie burmistrzem. Pamiętam jak wtórował mu Tomasz Panasiuk. Miało byc spokojnie, uczciwie . Bera miał wyzwolić energię tego miasta. Jak jest każdy widzi. Panasiuk nie wyszedł na radnego. Nie dostał mandatu od społeczeństwa. Dostał za to pracę od Bery.To mi się nie podoba. Już nie zagłosuję na Berę.
Lubię to! 17
energizer
energizerKarola15 listopada 2016 o 21:02
Jest pięknie dla swoich, tak od blisko 30 lat w Jaworku i całej Polsce. A ty obywatelu lub obywatelko masz pracować na rządzących, na przywileje kilku wybranych grup zawodowych a przede wszystkim na bogacenie się już obrzydliwie bogatych koncernów zagranicznych. Ty swoją pracą się nie wzbogacisz, bo musisz oddać państwu w podatkach krocie. W nagrodę po 40 latach prawdopodobnie dostaniesz jakże wysoką "europejską" emeryturę, która starczy na chlebek i masełko. A Niemcy sobie świat zwiedzają na starość. Jak zdrowie ci pozwoli to parę leków ci dorzucą jak dożyjesz 75 lat co jest wątpliwe bo szlag cie prędzej trafi w kolejkach do lekarzy. W międzyczasie dobijesz się pysznym absolutnie nieprzetworzonym jedzonkiem w promocji z marketów przy akompaniamencie medialnej propagandy głoszącej polskie cuda gospodarcze na czele ze spektakularnym wzrostem PKB i spadkiem bezrobocia, które to spada w Polsce tak szybko przy braku nowych miejsc pracy, że jest to fenomen na skalę światową niewytłumaczalny dla największych speców od ekonomii. Będą ci mówić, że rynek pracy się zmienia i trzeba się przekwalifikować ze 3-4 razy w ciągu całego życia tylko nikt nie powie ci na kogo i gdzie, najważniejsze że trzeba. Bo przecież każdy jest kowalem swojego losu. W ostateczności przyjdzie ci rywalizować z Ukraińcami, a wygra ten co pracuje najwydajniej czyli zaiwania co najmniej za trzech przy minimalnej pensji. Do tego dojdą uchodźcy na wysokim socjalu, którzy będą ciężko pracować w myślach na europejski zasiłek, na który złożysz się między innymi ty. Jeśli będzie ci nadal źle kolejni rządzący sprzedadzą tobie złotą myśl w stylu "zmień pracę i weź kredyt". Dla nich wszystko jest proste, wystarczy zrobić pstryk i gotowe. A gdy zamkniesz oczy to w końcu uwolnisz swoją energię do atmosfery. Dziękuję, dobranoc.
Lubię to! 3
historie z życia wzięte
historie z życia wzięteKarola15 listopada 2016 o 22:56
w gminie, w której jest wysokie bezrobocie, kandydat na burmistrza obiecuje pracę dla jej mieszkańców, po czym jak nim zostaje, w gminie i jednostkach podległych zwalniani są mieszkańcy tej gminy (i to w jaki sposób-wystarczy zapytać tych ludzi o to), a zatrudniani są mieszkańcy z innych gmin (i to w takiej ilości)
Lubię to! 15
ku pamięci
ku pamięcihistorie z życia wzięte16 listopada 2016 o 21:30
może warto dodać należy, że ten kandydat reprezentuje PO i rządzi w koalicji z SLD
Lubię to! 7
Klon Jawor
Klon Jawor15 listopada 2016 o 15:38
POprostu POsuwają nas mieszkańców od zadka strony a my POsłusznie się na zaciągi sPOza Jawora godzimy bez szemrania całe tabuny POciotków garną się do Jawora na POcichu umówione POzycję...he he
Lubię to! 8
jaworowy ludek
jaworowy ludekKlon Jawor15 listopada 2016 o 15:58
wg mnie to w gminie rządzi PO+Świdnica+SLD-dokładnie w tej kolejności, choć może 2 pierwsze zamiennie
Lubię to! 10
układ miejsc
układ miejscjaworowy ludek15 listopada 2016 o 16:01
PO i "Świdnica" urzędują przy sekretariacie burmistrza, a SLD przy korytarzu
Lubię to! 10
Celina
Celina14 listopada 2016 o 17:50
Z mego punktu widzenia o tą kontrolę aż się prosi.
Lubię to! 13
nieżalezne organy kontroli
nieżalezne organy kontroliCelina15 listopada 2016 o 14:45
Zasięg i sposób zwolnień jaworzan i jednocześnie zatrudnień ludzi spoza Jawora, wątpliwości, jakie na wielu gruntach pojawiają się tutaj wśród mieszkańców są tak duże i liczne, że faktycznie należałoby to poddać analizie i weryfikacji, ale przez kogoś niezależnego, neutralnego i bezstronnego.
Lubię to! 11
skala
skalanieżalezne organy kontroli7 grudnia 2016 o 11:15
spokojnie, wszystko w swoim czasie...
Lubię to! 5
iza
izanieżalezne organy kontroli10 grudnia 2016 o 09:49
jakby tak zebrać do kupy te wszystkie zatrudnienia i zwolnienia oraz metody jakie są przy tym stosowane to kto wie
Lubię to! 2
organ stanowiący i kontrolny
organ stanowiący i kontrolnyCelina15 listopada 2016 o 15:08
największym hitem jest podjęcie uchwały przez radę o bezzasadności skargi na burmistrza (organ wykonawczy), podczas gdy sam organ wykonawczy, reprezentowany przez zastępcę burmistrza (działająca w imieniu i z upoważnienia burmistrza), to już jest po prostu hit
Lubię to! 9
organ stanowiący i kontrolny
organ stanowiący i kontrolnyCelina15 listopada 2016 o 15:09
podczas gdy sam organ wykonawczy, reprezentowany przez zastępcę burmistrza (działająca w imieniu i z upoważnienia burmistrza), przyznał, że doszło do działania niezgodnego z prawem
Lubię to! 9
aż nasuwa się pytanie
aż nasuwa się pytanieCelina15 listopada 2016 o 15:19
a kto podpisał takie uzasadnienie do uchwały?
Lubię to! 7
Adam
Adam14 listopada 2016 o 17:49
To dla nas ważne, chcemy by odpowiednie służby po za urzędem miejskim zbadały jak zostały rozpatrzone skargi na Tomasza Panasiuka, Ewę Grajek, skarga radnego Detyny. Jestem niezmiernie ciekaw jaki będzie wynik pokontrolny.
Lubię to! 14
Rozczarowana
Rozczarowana13 listopada 2016 o 20:35
Aż serce boli, to prawda LUD WYBRAŁ. Ale myślę,że nie spodziewał się tego. Miało być miasto mlekiem i miodem płynące. Miało być, ale nie jest . Jesteśmy bardzo rozczarowani. Tylko kolesie i koleżanki........
Lubię to! 17
...
...Rozczarowana13 listopada 2016 o 23:05
i to zamiłowanie do świdnickich "klimatów", włącznie ze świdnickimi zespołami...
Lubię to! 12
aaa
aaa...15 listopada 2016 o 09:45
jakimi zespołami?
Lubię to! 0
made in Świdnica
made in Świdnica...19 listopada 2016 o 14:56
ano to, że na 11.11. występowała Zespół Pieśni i Tańca Jubilat ze Świdnickiego Ośrodka Kultury
Lubię to! 5
styl rządzenia
styl rządzenia...19 listopada 2016 o 15:00
za każdej kadencji zatrudniani są jacyś kolesie i koleżanki, ale za nielicznych zwalniani są jaworzanie-ostatnio tak było w Jaworze-w gminie za Tomczaka, czyli za SLD
Lubię to! 7
budżet
budżetRozczarowana13 listopada 2016 o 23:12
ile jaworskich podatków wypływa poza Jawor?
Lubię to! 13
JUŻ KURY ZA WAMI NIE PÓJDĄ
JUŻ KURY ZA WAMI NIE PÓJDĄ13 listopada 2016 o 20:19
Na Wawelu słychać głuche odgłosy z krypty gdzie spoczywają komunista Sikorski i Piłsudzki ,Piłsudski, Piłsucki to oni kopią w płytę sarkofagu i chcą powstać i przyjechać na sesję rady miasta do Jawora i zrobić porządek ze sztuczną enteligencją spod znaku EB(dwaj nauczyciele jeden choć wygląda jak Szwejk to sadzi się na Naczelnika,drugi wysoki jak topola ......a gł...pi jak.....!!!Może Piłsudzki Pawlinow powinien dać korepetycję koledzę Iwanowi ? A Bera niech za to zapłaci nawet z budżetu miasta!) LUDU MÓJ LUDU CÓŻEŚ TY UCZYNIŁ? KOGOŚ TY WYBRAŁ???
Lubię to! 13
Tamara
Tamara13 listopada 2016 o 18:41
A mi ten wierszyk się spodobał. Super.
Lubię to! 12
ZDZICH
ZDZICHTamara13 listopada 2016 o 20:46
Szkoda że usuneli....moż napiszmy po jednym wyrazie każdy z osobna nie będzie podstaw do usunięcia i procesu ....co wy na to???
Lubię to! 7
Iga
Iga13 listopada 2016 o 18:35
Pokłon dla autora nieznanego. Duży talent.
Lubię to! 12
Reklama
HJ
HJ13 listopada 2016 o 17:20
Radni jako funkcjonariusze publiczni podlegaja odpowiednim przepisom.
Lubię to! 13
Róża
Róża13 listopada 2016 o 17:14
Aż mnie mdli. Miało być tak dobrze. Według mojej oceny jest piekło.
Lubię to! 12
Witold
Witold13 listopada 2016 o 17:13
Moje zdanie jest natomiast takie, że powinny zadziałać już służby pana wojewody. sprawdzić wszystko zrobić zebranie z mieszkańcami miasta ( wyborcami ) i wyjaśnić wszystko. Już za dużo nawarstwiło się tych spraw. Tak uważam.
Lubię to! 14
kompetencje wojewody
kompetencje wojewodyWitold13 listopada 2016 o 22:49
to niech zaczną od sprawdzania procesu skargowego
Lubię to! 6
jak są traktowani mieszkańcy, ich prawa
jak są traktowani mieszkańcy, ich prawakompetencje wojewody13 listopada 2016 o 23:34
m.in. jak rozpatrywane były skargi mieszkańców na Tomasza Panasiuka, radnego Detyny na obecnego burmistrza. Niech nadzór zweryfikuje ile wpłynęło skarg i jak zostały rozpatrzone.
Lubię to! 9
Artur
Artur13 listopada 2016 o 17:02
Wzywamy radnych do zajęcia się tą sprawą.Jestem jako Jaworzanin i wyborca zainteresowany : dlaczego bez naboru zatrudnił burmistrz bera p. Monikę Żmijewską, czy ma ona odpowiednie kwalifikacje, staż pracy, odpowiednie studia itd. To także dotyczy p. Ewy Grajek i p. Tomasza Panasiuka,. Jestem gotowy brać udział w tej komisji.
Lubię to! 16
zewnętrzne organy
zewnętrzne organyArtur13 listopada 2016 o 22:39
jeśli to ma przebiegać i skończyć się, tak jak ze skargą radnego, to niech to lepiej zrobi ktoś niezależny, z zewnątrz
Lubię to! 11
majstersztyk
majstersztykzewnętrzne organy13 listopada 2016 o 22:45
Dla wszystkich oczywistym było, że radny nie uzyskał w terminie informacji, ba nawet nie uzyskał jej po terminie (mimo kilkakrotnego dopytywania się, czasami wręcz nawet bezpośrednio burmistrza podczas sesji rady i w obecności radych). Dopiero jak złożył skargę dostał odpowiedź (inną kwestią jest czy taką, jakiej oczekiwał). Pomimo to Komisja Rewizyjna i w ślad za tym rada, stwierdzili, że choć w rzeczywistości miało miejsce naruszenie, to skarga jest bezzasadna, bo zawiniła jakaś tajemnicza-bliżej nieokreślona osoba.
Lubię to! 6
bezstronność
bezstronnośćzewnętrzne organy14 listopada 2016 o 10:51
http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/rola-komisji-rewizyjnej-w-procedurze-rozpatrywania-skarg
http://wartowiedziec.org/index.php/pracownik-samorzadowy/prawo-i-orzecznictwo/12359-kpa-10-powodow-wyczenia-pracownika-od-udziau-w-postpowaniu-oraz-tryb-wyczenia
Lubię to! 4
nabory
naboryArtur13 listopada 2016 o 22:52
nowi informatycy też chodzili po urzędzie, wdrażali się w zadania i przedstawiali pracownikom jako nowi informatycy zanim jeszcze ogłoszony został nabór, do którego przystąpili
Lubię to! 8
coś tu chyba nie tak
coś tu chyba nie taknabory14 listopada 2016 o 00:29
poprzedni informatycy ich wdrażali zanim odeszli a dopiero potem został przeprowadzony nabór
Lubię to! 9
rodzinnie
rodzinnieArtur13 listopada 2016 o 22:58
a kuzyn został osobistym szoferem
Lubię to! 9
mieszkaniec
mieszkaniec13 listopada 2016 o 16:43
A może komisja rewizyjna sprawdzi, czy pani Żmijewska miała w ogóle wymagany staż pracy na stanowisku kierowniczym.
Lubię to! 12
do czego potrzebny jest sekretarzowi PR?
do czego potrzebny jest sekretarzowi PR?mieszkaniec13 listopada 2016 o 16:59
Sekretarz wg ustawodawcy w określonych sprawach wykonuje zadania z upoważnienia władzy wykonawczej, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi. Ma być neutralny politycznie, gdyż ma być gwarantem ciągłości funkcjonowania administracji w okresach kadencyjności organu wykonawczego. Reprezentowanie gminy na zewnątrz należy do kompetencji wójta, burmistrza, który powołuje swojego zastępcę (podobnie jak od reprezentacji rady jest jej przewodniczący, który ma swojego zastępcę). Komunikacja społeczna – PR to raczej wymóg, który byłby adekwatny ewentualnie dla komórki, w której zadaniach jest promocja gminy.
Lubię to! 10
nie wiadomo po co
nie wiadomo po codo czego potrzebny jest sekretarzowi PR?13 listopada 2016 o 22:07
Na stanowisku sekretarza wymagane są kwalifikacje kierownicze z zakresu zarządzaniu ludźmi, a nie zarządzania mediami społecznościowymi, czy mikrofonem. Kwalifikacje z PR (potocznie z pijaru) to niezbędne mogą być ewentualnie do promocji gminy na zewnątrz, albo dla rzecznika, który odpowiada za kontakty urzędu z podmiotami zewnętrznymi, mediami, itp.
Lubię to! 7
pijar
pijardo czego potrzebny jest sekretarzowi PR?13 listopada 2016 o 22:29
"Monika Żmijewska jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Skończyła także kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Wrocławskim. - Jest w moim odczuciu osobą kompetentną do sprawowania bardzo ważnej dla miasta funkcji - skomentował ten wybór lokalny polityk lewicy .- Do tej pory jako doradczyni burmistrza skupiała się na wizerunku pijarowskim włodarza miasta. Teraz podejmie się zupełnie innych wyzwań. [...] Wybór pani Moniki Żmijewskiej na jedno z najważniejszych funkcji nie tylko w Urzędzie, ale i w mieście kończy kompletowanie "drużyny Bery" na najważniejszych stanowiskach w mieście." http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/2894-urzad-miasta-ma-nowego-sekretarza)
Lubię to! 5
podobnie
podobniedo czego potrzebny jest sekretarzowi PR?14 listopada 2016 o 08:38
Schemat niczym u jej koleżanki w Marcinowicach-najpierw doradca, potem sekretarz. Cóż za zbieg okoliczności.
Lubię to! 8
kompetencje
kompetencjedo czego potrzebny jest sekretarzowi PR?14 listopada 2016 o 08:53
O kompetencje-co robiła dotychczas, czym się zajmowała, zachowanie, itp. można też podpytać współpracowników z poprzedniego środowiska pracy-zastanawiające jest dlaczego w Strzegomiu albo w Świdnicy, nie zrobiła takiej szybkiej kariery zawodowej jak w Jaworze, skoro tam długo pracowała, wszyscy zdążyli dobrze poznać ją i je kwalifikacje?
Lubię to! 9
pepla
peplado czego potrzebny jest sekretarzowi PR?14 listopada 2016 o 09:10
http://swidnica.naszemiasto.pl/artykul/chca-referendum-ws-odwolania-wojta-marcinowic,3757158,art,t,id,tm.html http://swidnica24.pl/chca-odwolac-wojta-marcinowic/
Lubię to! 3
styl rządzenia
styl rządzeniado czego potrzebny jest sekretarzowi PR?14 listopada 2016 o 09:36
"Zarzucają Władysławowi Gołębiowskiemu brak gospodarności, lekceważenie mieszkańców i dbanie wyłącznie o własny wizerunek. Dlaczego nie chcą wójta? Zarzuty dotyczą przede wszystkim polityki kadrowej, niegospodarności i braku współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz samymi mieszkańcami. Inicjatorzy mówią także o autokratycznym stylu rządzenia i autopromocji za pieniądze gminy.
– Nie rozumiemy, po co wójt stworzył niektóre stanowiska w urzędzie i zatrudnił osoby spoza naszej gminy – mówi Agnieszka Młocek. Nazwiska wprost nie padają, ale najprawdopodobniej chodzi o Alicję Synowską, byłą wicestarostę powiatu świdnickiego, którą wójt zatrudnił najpierw jako doradcę, a później sekretarza gminy. Zdaniem grupy inicjatywnej zbędne było także utworzenie stanowiska rzecznika prasowego.
Nie odpowiada im także polityka finansowa wójta: rezygnacja z wcześniej przyznanych funduszy;
nieumiejętność pozyskiwania środków zewnętrznych, w tym unijnych; nieracjonalne dysponowanie środkami finansowymi gminy. – Bez potrzeby zostały wydane pieniądze na wydawnictwo „Marcinowice na starych widokówkach”. Wójt zrezygnował z 2 milionów dotacji na usuwanie skutków powodzi, które pozyskał jeszcze jego poprzednik. Do gminy trafiło tylko 200 tysięcy. Do tego nie widać żadnych starań o pozyskiwanie środków zewnętrznych – wylicza radna. Inicjatorzy uważają również, że niepotrzebnie wydawane są pieniądze na starania o herb gminy. – Mamy piękne logo, które nas wyróżnia, nie potrzebujemy herbu – mówi Agnieszka Młocek." http://swidnica24.pl/chca-odwolac-wojta-marcinowic/
Lubię to! 5
tak mi się wydaje
tak mi się wydajedo czego potrzebny jest sekretarzowi PR?14 listopada 2016 o 09:45
ogarnąć i rzetelnie zweryfikować wszystko może raczej niezależny właściwy organ, zwłaszcza że większość w radzie stanowi "drużynę" z EB Razem
Lubię to! 7
z zewnątrz
z zewnątrzdo czego potrzebny jest sekretarzowi PR?10 grudnia 2016 o 10:53
https://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3610,Zatrzymani-wojt-sekretarz-i-kontroler-NIK.html
Lubię to! 3
Myślę że...
Myślę że...mieszkaniec13 listopada 2016 o 17:02
Tym powinien zająć się ktoś z zewnątrz , żeby nie skończyło się tak jak skarga na burmistrza, takie jest moje zdanie.
Lubię to! 10
może masz rację?
może masz rację?Myślę że...13 listopada 2016 o 18:06
No tak, dla wszystkich oczywistym było, że radny nie uzyskał w terminie informacji, ba nawet nie uzyskał jej po terminie (mimo kilkakrotnego dopytywania się, czasami wręcz nawet bezpośrednio burmistrza podczas sesji rady i w obecności radych). Dopiero jak złożył skargę dostał odpowiedź (inną kwestią jest czy taką, jakiej oczekiwał). Pomimo to Komisja Rewizyjna i w ślad za tym rada, stwierdzili, że choć w rzeczywistości miało miejsce naruszenie, to skarga jest bezzasadna.
Lubię to! 6
oli
oliMyślę że...13 listopada 2016 o 22:36
tez tak myślę-neutralny politycznie, niezależny podwładnie, a przede wszystkim z kompetentnymi narzędziami do rzetelnej weryfikacji
Lubię to! 5
niezależny
niezależnyMyślę że...10 grudnia 2016 o 09:56
to prawda...
Lubię to! 2
Piotr
Piotr13 listopada 2016 o 16:22
Dlaczego burmistrz Bera zatrudnił Monikę Żmijewską bez naboru ? To ciekawa sprawa. Kolejna dla komisji rewizyjnej
Lubię to! 11
Magda
Magda13 listopada 2016 o 16:21
A więc wielu obywateli jawora ma wątpliwości wzgledem sekretarza gminy a burmistrzem , nalezy to w jawny sposób sprawdzić by nikt nie mial cienia wątpliwości
Lubię to! 10
jaworzanin
jaworzaninMagda13 listopada 2016 o 23:46
pojawiło się dużo wątpliwości, również co do kompetencji stanowiskowych
Lubię to! 5
podległość służbowa
podległość służbowaMagda14 listopada 2016 o 00:21
Jeżeli pojawiły się takie sygnały i wątpliwości, to należy je wyjaśnić-ze względu na nabór i podległość. Nabór na stanowiska urzędnicze powinien być otwarty i *** a jak zachować *** w takim przypadku? "Jeśli chodzi natomiast o konkubinat, to w doktrynie można spotkać stanowisko, w świetle którego w przypadku konkubinatu, którego podstawą jest umowa cywilnoprawna, zrównującego go wedle prawa obcego z małżeństwem, zakaz ustanowiony w art. 26 u.p.s. powinien znaleźć de lege lata zastosowanie." "W orzecznictwie można spotkać pogląd, według którego bezpośrednia podległość służbowa istnieje także wtedy, gdy kierownik urzędu (przełożony) rozstrzyga o zakresie czynności podwładnego. Oznacza to, że w takiej sytuacji przełożony podejmuje na bieżąco, w toku codziennej pracy, decyzje o zakresie obowiązków podwładnego. Omawiany zakres dotyczy nie tylko trwałej podległości, ale odnosi się również do powstania nawet czasowej, okresowej podległości służbowej. Zakaz wynikający zart. 6 u.p.s. ma zastosowanie bez względu na rodzaj spraw załatwianych przez podległego pracownika. Przepis ten nie pozwala zatem na powstanie możliwości, nawet okresowej, bezpośredniej podległości służbowej." http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/zakaz-podleglosci-sluzbowej-miedzy-krewnymi-w-samorzadzie/2
Lubię to! 5
prawnie
prawnieMagda14 listopada 2016 o 00:44
myślę, że właściwe organy mogą to zrobić bardzo szybko
Lubię to! 7
Paweł
Paweł12 listopada 2016 o 19:53
Czekam na zapowiedz pracy komisji. Na pewno będę w niej uczestniczyc.
Lubię to! 7
jawność działania organów
jawność działania organówPaweł12 listopada 2016 o 20:02
"Podstawową zaletą jawności, a w tym podstawowego jej elementu – prawa do informacji, jest to, że pozwala na efektywne uczestniczenie w procesach decyzyjnych zarówno dotyczących spraw ogólnospołecznych, jak i lokalnych. Jedynie obywatel posiadający informację może czuć się partnerem administracji, może również wykonywać swoje uprawnienia kontrolne, może w sposób świadomy podjąć decyzję, wyrobić sobie opinię o działaniu administracji. Z tego względu otwartość administracji jest jednym ze sposobów wzrostu zaufania społecznego, szczególnie na szczeblu lokalnym. Jest również środkiem, który łagodzi i niweluje niepokoje społeczne.[...] Wspólnotę samorządową tworzą jej mieszkańcy. Tak stanowi art. 16 ust. 1 Konstytucji RP, a także art. 1 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, art. 1 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym, art. 1 ust. 1 ustawy o samorządzie województwa. Zgodnie z postanowieniami ustaw ustrojowych członkowie wspólnoty samorządowej uczestniczą w zarządzaniu powierzonymi sprawami publicznymi bądź bezpośrednio, bądź za pośrednictwem ustawowo określonych organów. Ponieważ decydująca większość tych spraw jest realizowana przez organy, zatem istotna z punktu widzenia interesów wspólnoty i jej poszczególnych członków staje się wykonywana przez nich kontrola społeczna nad działalnością reprezentujących ich organów. Ma temu służyć szeroko pojmowana zasad jawności (przejrzystości) działań administracji publicznej.
Według art. 11b ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym „Działalność organów gminy jest jawna. Ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw. [...]Jawność życia publicznego została zagwarantowana w art. 61 Konstytucji RP. Na mocy jej ust. 1 zd. 1 obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Zakres prawa do uzyskiwania informacji wyznacza ust. 2 art. 61 Konstytucji RP i obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu."

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/zakres-jawnosci-dzialania-organow-stanowiacych-jednostek-samorzadu-terytorialnego-cz-1
Lubię to! 11
ul.Rynek
ul.Rynek12 listopada 2016 o 19:40
Więc zmobilizujmy, my wyborcy, radną Longinę Gaszyńską, Jadwigę Wojdę-Elbrah , Pawlinowa i Wieczorka do przedstawienia nam tej sprawy.
Lubię to! 12
do ul.Rynek
do ul.Rynekul.Rynek12 listopada 2016 o 19:44
Mogą to zrobić np. poprzez komisje rewizyjną w której pracach uczestniczyć mogą wszyscy radni, zainteresowani mieszkańcy. Jeśli komisja, radni w wyniku prowadzonych czynności kontrolnych stwierdzą jakieś nieprawidłowości, to nie tylko mogą, ale jako funkcjonariusze publiczni muszą zgłosić to do właściwych organów.
Lubię to! 9
tylko że...
tylko że...do ul.Rynek13 listopada 2016 o 18:04
A jak skończyła się sprawa skargi radnego Detyny na burmistrza? Dla wszystkich oczywistym było, że radny nie uzyskał w terminie informacji, ba nawet nie uzyskał jej po terminie (mimo kilkakrotnego dopytywania się, czasami wręcz nawet bezpośrednio burmistrza podczas sesji rady i w obecności radych). Dopiero jak złożył skargę dostał odpowiedź (inną kwestią jest czy taką, jakiej oczekiwał). Pomimo to Komisja Rewizyjna i w ślad za tym rada, stwierdzili, że choć w rzeczywistości miało miejsce naruszenie, to skarga jest bezzasadna.
Lubię to! 4
ul. Poniatowskiego
ul. Poniatowskiego12 listopada 2016 o 18:44
Nasi radni powinni tą niejasną sytuację wyjaśnić. Jest tu dużo niejasności. nie może być tak, że my wyborcy mamy jakieś wątpliwości, a radni milczą. Radna Longina Gaszyńska winna wyjaśnić nam tą sytuację.
Lubię to! 11
jawnośc działania organów
jawnośc działania organówul. Poniatowskiego12 listopada 2016 o 18:49
ma prawo to zrobić komisja rewizyjna, a obrady komisji są jawne, więc każdy ma na nie wstęp i może uczestniczyć (bez prawa głosu) w pracach tej komisji
Lubię to! 9
Reklama
Kwiecień Marta
Kwiecień Marta12 listopada 2016 o 17:50
Jeśli to prawda,że sekretarz i burmistrz są parą - to będzie skandal. Tak uważam !!!!!!!!
Lubię to! 10
masz rację
masz racjęKwiecień Marta12 listopada 2016 o 17:54
Z pewnością tak być nie powinno-nabór na stanowiska urzędnicze powinien być otwarty i *** a jak zachować *** w takim przypadku? Ponadto pracodawcą wprawdzie dla sekretarza jest urząd, burmistrz go tylko reprezentuje, ale z pewnością w takiej sytuacji-jeśli to prawda-zachodzi kolizja prawna, bowiem nie może miedzy nimi być bezpośredniej podległości służbowej, a sekretarz z ustawy podlega pod burmistrza. Dodatkowo sekretarz, zgodnie z zamysłem ustawodawcy, powinien być neutralny politycznie i powinien pracować na rzecz wizerunku neutralnego politycznie swojego pracodawcy-czyli URZĘDU, a nie przyszłego kandydata na burmistrza (jeśli ten planuje kandydować na następną kadencję). Wg mnie trudno jest zachować neutralność polityczną, gdy sekretarza z burmistrzem łączą jakieś prywatne relacje. Wiec jeśli to prawda, to zachodzi dodatkowa kolizja prawna.
Lubię to! 12
kolokwialnie mówiąc
kolokwialnie mówiącmasz rację12 listopada 2016 o 18:27
Osoba sprawująca funkcję burmistrza ma prawo mieć swoje zaplecze polityczne, które pracuje na jego wizerunek, jako potencjalnego przyszłego kandydata, ale nie może jego opłacać z publicznego budżetu. Nieporozumieniem jest też sytuacja, gdzie na stanowisku z ustawy apolitycznego sekretarza zasiadać miałaby bliska burmistrzowi osoba. Uważam, że jeżeli pojawiają się takie wątpliwości, to należy je wyjaśniać.
Lubię to! 11
wszystko mozna sprawdzić, zweryfikować
wszystko mozna sprawdzić, zweryfikowaćmasz rację12 listopada 2016 o 18:45
Jakie wymagania kwalifikacyjne burmistrz ogłosił na stanowisko sekretarza-czy adekwatne do zadań nałożonych przez ustawodawcę? Kogo burmistrz powołał w skład komisji, aby te wymagania zweryfikowała-jakie osoby, jakie miały kwalifikacje do weryfikacji kwalifikacji kandydata na sekretarza, czy nie wystąpiły jakiekolwiek zależności, czy było to zgodne z regulaminem konkursowym? Takie rzeczy też podlegają weryfikacji.
Lubię to! 10
wszystko można sprawdzić, zweryfikować
wszystko można sprawdzić, zweryfikowaćmasz rację12 listopada 2016 o 19:05
Sekretarz zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych wykonuje w imieniu burmistrza zadania, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi. Czy wśród wymagań kwalifikacyjnych znalazły się niezbędne wymagania do wykonywania tych zadań? Czy wśród wymagań kwalifikacyjnych nie znalazły się wymagania, które na stanowisku sekretarza nie są istotne dla prawidłowego wykonywania zadań nałożonych przez ustawodawcę, ale wpisują się w kwalifikacje konkretnego kandydata? To wszystko podlega weryfikacji.
Lubię to! 12
nabór na stanowisko sekretarza
nabór na stanowisko sekretarzamasz rację12 listopada 2016 o 19:07
http://www.jawor.bip.net.pl/?c=700
Lubię to! 7
wątpliwości
wątpliwościmasz rację12 listopada 2016 o 19:40
2. Wymagania dodatkowe w naborze na sekretarza gminy:
1) studia podyplomowe z zakresu: zarządzania zasobami ludzkimi, komunikacji społecznej – PR,
kontroli zarządczej, prawa administracyjnego lub samorządowego. Dlaczego wśród wymagań są tylko studia podyplomowe, a nie studia pierwszego lub drugiego stopnia i podyplomowe? Czy kandydat posiadał kwalifikacje do wykonywania zadań określonych przez ustawodawcę-tj. z zakresu organizacji i zarządzania oraz zarządzania zasobami ludzkimi? Dlaczego wśród wymagań na stanowisku sekretarza pojawiły się dodatkowo studia podyplomowe z zakresu komunikacji społecznej – PR? Czy nie wpisują się one w kwalifikacje konkretnego kandydata? Jak czyta się takie informacje, to nasuwa się wiele pytań i wątpliwości:

"Monika Żmijewska jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Skończyła także kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Wrocławskim. - Jest w moim odczuciu osobą kompetentną do sprawowania bardzo ważnej dla miasta funkcji - skomentował ten wybór lokalny polityk lewicy .- Do tej pory jako doradczyni burmistrza skupiała się na wizerunku pijarowskim włodarza miasta. Teraz podejmie się zupełnie innych wyzwań. [...] Wybór pani Moniki Żmijewskiej na jedno z najważniejszych funkcji nie tylko w Urzędzie, ale i w mieście kończy kompletowanie "drużyny Bery" na najważniejszych stanowiskach w mieście." http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/2894-urzad-miasta-ma-nowego-sekretarza)
Lubię to! 8
po wątpliwości
po wątpliwościmasz rację12 listopada 2016 o 21:55
Biorąc pod uwagę to, że burmistrz wcześniej zatrudnił (bez naboru) Monikę Żmijewską na stanowisku swojego bliskiego doradcy, który jak pisze wyżej skupiał się na wizerunku pijarowskim włodarza miasta, oraz uwzględniając to, że burmistrz kandydował z komitetu EB Razem, to nasuwają się pytania: 1. Kogo burmistrz powołał w skład komisji, aby rzetelnie i bezstronnie zweryfikować czy kandydat posiadał w dniu naboru kwalifikacje do wykonywania zadań określonych przez ustawodawcę-tj. z zakresu organizacji i zarządzania oraz zarządzania zasobami ludzkimi-jakie osoby, jakie posiadały kwalifikacje i czy były one wystarczające, aby zweryfikować kwalifikacje kandydata na sekretarza? 2. Czy między członkami komisji a burmistrzem lub kandydatem nie wystąpiły jakiekolwiek pozasłużbowe zależności (rodzinne, polityczne, itp.), tj. czy komisja była neutralna? Czy powołanie komisji i postępowanie było zgodne z regulaminem konkursowym?
Lubię to! 10
po co PR?
po co PR?masz rację13 listopada 2016 o 16:55
Sekretarz wg ustawodawcy w określonych sprawach wykonuje zadania z upoważnienia władzy wykonawczej, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi. Ma być neutralny politycznie, gdyż ma być gwarantem ciągłości funkcjonowania administracji w okresach kadencyjności organu wykonawczego. Reprezentowanie gminy na zewnątrz należy do kompetencji wójta, burmistrza, który powołuje swojego zastępcę (podobnie jak od reprezentacji rady jest jej przewodniczący, który ma swojego zastępcę). Komunikacja społeczna – PR to raczej wymóg, który byłby adekwatny ewentualnie dla komórki, w której zadaniach jest promocja gminy.
Lubię to! 5
publiczny
publicznymasz rację23 lipca o 07:36
nieładnie to pachnie
Lubię to! 0
Olek
Olek12 listopada 2016 o 17:47
My chcemy wiedzieć, czy nie ma konfliktu prawnego między burmistrzem berą, a jego podwładną sekretarzem. Do kogo się zwrócić z tym problemem ? Trzeba to wyjaśnić
Lubię to! 11
Wiedza nie wystarczy !
Wiedza nie wystarczy !Olek12 listopada 2016 o 17:56
Wiedzieć to jedno a udowodnić że tak jest to już inna sprawa !
Lubię to! 2
skutek
skutekWiedza nie wystarczy !12 listopada 2016 o 20:10
wszystko można sprawdzić, zweryfikować, udowodnić
Lubię to! 6
mela
melaOlek12 listopada 2016 o 18:01
może są jacyś świadkowie-wśród pracowników, rodziny, znajomych?
Lubię to! 8
tak bywa
tak bywamela12 listopada 2016 o 20:34
świadkowie przed organami, gdzie składa się zeznania pod przysięgą powiedzą prawdę, bo będą bali się odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, w innych przypadkach może być różnie
Lubię to! 6
ej no
ej noOlek12 listopada 2016 o 18:03
myślę, że właściwe organy mają swoje sposoby do weryfikacji takich spraw, przecież nikt nie będzie prywatnie bawił się w detektywa
Lubię to! 7
normalka
normalkaej no12 listopada 2016 o 18:05
przesłuchania świadków, rozmów, itp.
Lubię to! 6
od tego są właściwe służby
od tego są właściwe służbyej no12 listopada 2016 o 18:12
przy dzisiejszej technice, technologii, postępie nauki, prawdziwość każdego zeznania można zweryfikować, a składania fałszywych zeznań jest karalne
Lubię to! 7
Kto to zrobi?
Kto to zrobi?ej no12 listopada 2016 o 18:37
Zgadzam się z Tobą ale żeby właściwe służby zaczęły weryfikację to musi być oficjalne zgłoszenie , wydaje mi się , że na podstawie wpisów na tym portalu żadne służby tym się nie zajmą.
Lubię to! 2
każdy albo nikt
każdy albo niktej no12 listopada 2016 o 19:25
Mieszkańcy wybrali radnych do reprezentowania swoich interesów, więc radny ma też prawo w ich imieniu występować. Niezależnie od tego, każdy obywatel ma prawo, a nawet obowiązek interweniować, gdy w jego opinii łamane jest prawo.
Lubię to! 7
każdy ma prawo
każdy ma prawoej no12 listopada 2016 o 20:29
nawet gdy ma tylko wątpliwości, czy nie doszło do złamania prawa http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/648610,Wniosek-do-Prokuratury-Generalnej-w-sprawie-Trwam
Lubię to! 7
Gregory
GregoryOlek13 listopada 2016 o 22:16
Najlepiej do portalu pudelek.pl! Zajmijcie się sobą ludzie, a nie szukacie wydumanych sensacji! Może komisję specjalną powołacie?
Lubię to! 0
Natalia
Natalia12 listopada 2016 o 16:44
A co mnie obchodzi, że ten pan był asystentem posła z PO. To przecie nie prywatny folwark bery
Lubię to! 6
szanse
szanseNatalia12 listopada 2016 o 18:35
i jak tu z takim kandydatem stawać w szranki do naboru?
Lubię to! 7
karolina
karolina12 listopada 2016 o 16:43
Bera z PO i jego koalicjant z SLD bardzo rozczarowali swoich wyborców. Po prostu aż trudno uwierzyć, że Bera taki ma stosunek do Jaworzan i katolików. Teraz już widać prawdziwe oblicze, moim zdaniem jest ono brzydkie.
Lubię to! 10
1918
191812 listopada 2016 o 07:01
To akurat nie był Piłsudski. Ten malutki to był Piłsudzki.
Lubię to! 4
emerytka
emerytka12 listopada 2016 o 00:25
Wstyd
Lubię to! 4
Helenka
Helenka12 listopada 2016 o 00:25
Przecież ten pan nie może siedzieć w jednej ławie z katolikiem radnym Detyną. Kto zaproponował tego pana- radnego na Piłsudskiego ? Jestem ciekawa.
Lubię to! 9
QŃ
Helenka12 listopada 2016 o 01:21
Organizator, czyli burmistrz
Lubię to! 5
sceptyk
sceptykHelenka12 listopada 2016 o 19:51
Katolik Detyna??? Od kiedy to przeszedł na katolicyzm?
Lubię to! 1
Kasztanka
Kasztanka12 listopada 2016 o 00:16
Mniejszego "Piłsudskiego" dziś nie mieli? Nosz ciurwa jak można było tego gościa na to miejsce wstawić? Wstyd
Lubię to! 7
#
#Kasztanka12 listopada 2016 o 23:20
Powinien wjechać na Rynek na kucyku "kasztanku" haha
Lubię to! 2
Tamara
Tamara11 listopada 2016 o 20:56
A radna Ewelina Szynkler ??????? to też jej wyborcy. Oj coś myślę, że to jej ostatnia kadencja.
Lubię to! 10
Nina
Nina11 listopada 2016 o 20:54
Radna Longina Gaszyńska też powinna zareagować to przecież jej wyborcy.
Lubię to! 7
Reklama
Krzysztof
Krzysztof11 listopada 2016 o 20:50
radny Żiółkowski po prostu uśmiecha się, podaje rękę i nic z tego nie wynika. Wybieraliśmy jego nie po to by uśmiechał się, ściskał rękę, ale po to by nie pozwalał zwalniać swoich wyborców. Zawiedliliśmy się.
Lubię to! 11
radny
radnyKrzysztof12 listopada 2016 o 14:52
Rota ślubowania radnego: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. "Tak mi dopomóż Bóg." Art. 23 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym: "Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców."
Lubię to! 5
bronisław
bronisław11 listopada 2016 o 20:06
Danielu słuszne masz przekonanie to nie przystoi tak żle mówic o katoliku.
Lubię to! 7
nauczyciel  78 lat
nauczyciel 78 lat11 listopada 2016 o 20:04
Jestem nauczycielem " starej daty " za moich czasów było to duze przewinienie. Trzeba było się grubo tłumaczyć u dyrektora
Lubię to! 7
Daniel
Daniel11 listopada 2016 o 19:18
Nie zapominajmy o radnym Danielu Iwańskim.Też winien nie dopuścić do tego by historyk radny Pawlinow żle mówił o swoim koledze, radnym, katoliku panu Detynie. Takie mam przekonanie.
Lubię to! 12
leni
leniDaniel11 listopada 2016 o 21:23
Pan Daniel winien zająć się tylko grą w kosza,polityka nie jest i nie będzie jego dobra stroną,szkoda panie Danielu fatygi!!
Lubię to! 7
sceptyk
sceptykDaniel12 listopada 2016 o 20:21
Katolik Detyna? Oj, chyba nie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowy_w_RP
Lubię to! 1
cecylia
cecylia11 listopada 2016 o 19:13
A radny żółkiewski ? Przecież ten radny jest dorosłym doświadczonym człowiekiem. Moim zdaniem, powinien się wstydzić.
Lubię to! 6
ja
jacecylia11 listopada 2016 o 20:23
nie żółkiewski a Ziółkowski-to emeryt, ale jako radny nawet nie zainteresował się w jaki sposób, na jakiej podstawie i dlaczego zwolnieni zostali jego wyborcy
Lubię to! 8
Danka
Danka11 listopada 2016 o 19:10
Ja po prostu nie mogę uwierzyć, że radna Krystyna Ostapiuk tak głosuje. Bardzo mnie rozczarowała Teraz już nie zagłosuję na panią pani Krysiu. tak wiele pani dobrego miała zrobić.........
Lubię to! 13
Jagoda
Jagoda11 listopada 2016 o 18:13
Ludzie co tu się dzieje ? Przypomina mi się przysłowie : zamienił stryjek siekierkę na kijek." Już powinniśmy zostawić p. Urbańskiego. Jaworzanie by pracowali. Zrobiliśmy żle. Czas przyznać się do błędu !
Lubię to! 11
FG
FG11 listopada 2016 o 18:07
Przecież radny Pawlinow wstydzi się, że siedzi w jednej ławie z radnym Detyną. Tak postępuje radny, nauczyciel , katolik ?
Lubię to! 10
Maciejowo
MaciejowoFG11 listopada 2016 o 18:26
A nie wstydzi się swojego zachowania wobec radnego Detyny, wobec swoich wyborców, itp.? No ale jeśli burmistrz faktycznie zatrudnił jego żonę, to jego zachowanie jest wytłumaczalne..
Lubię to! 10
postaw się w cudziej sytuacji
postaw się w cudziej sytuacjiFG12 listopada 2016 o 09:56
Radny Pawlinow jest pracownikiem gminnej szkoły, ciekawe co by zrobił-co by mówił współpracownikom, jaworzanom, gdyby nowy burmistrz chciał kontynuować to co głosi i robi obecny, tzn. wymieniać ludzi w urzędzie i jednostkach podległych na "swoją drużynę" i ta wymiana dotyczyłaby też jego?
Lubię to! 7
wyborca
wyborca11 listopada 2016 o 18:04
Uważam, że radna Ostapiuk jest na tyle dorosła ,że wie co robi.
Lubię to! 6
radny
radnywyborca11 listopada 2016 o 18:13
Wszyscy radni ukończyli 18 lat i złożyli ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Niektórzy nawet na końcu dodali: „Tak mi dopomóż Bóg”.
Lubię to! 9
ja
jawyborca11 listopada 2016 o 18:29
najbardziej dziwię się Krysi Ostapiuk, bo ona ma niezależną od burmistrza pracę i to nie burmistrz ją wybrał, tylko jaworzanie-zagłosowaliby na nią niezależnie od tego, z jakiej listy by startowała
Lubię to! 12
może tak:
może tak:ja12 listopada 2016 o 09:50
A co powiedziała by Krysia Ostapiuk, gdyby tak nastał nowy dyrektor banku i powiedział, że chce mieć swoich ludzi-zwolnił by obecnie zatrudnionych (ja też) i zatrudnił swoich, a do tego z spoza Jawora? Czy uznałaby, że to jest naturalne?
Lubię to! 7
włóż cudze buty...
włóż cudze buty...ja12 listopada 2016 o 10:17
I dodatkowo jej pracodawca bez rozmowy z nią i przedstawienia swoich zastrzeżeń oraz bez wysłuchania jej argumentów obwieszczał by, że źle pracowała, przy czym dodatkowo przerzucił na nią własne lub cudze działania, zaniedbania?
Lubię to! 7
to smutne
to smutnewyborca12 listopada 2016 o 11:01
Jeden ze zwolnionych pracowników próbował się z nią spotkać, porozmawiać, wytłumaczyć dlaczego, jak i za co został zwolniony, żeby mogła poznać fakty i sama ocenić sytuację, ale radna nawet na to nie zareagowała, nawet nie wykazała zainteresowania.
Lubię to! 9
:(
:(to smutne12 listopada 2016 o 11:10
a należą do jednej wspólnoty parafialnej...
Lubię to! 7
radny
radnyto smutne12 listopada 2016 o 11:30
Rota ślubowania radnego: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. "Tak mi dopomóż Bóg." Art. 23 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym: "Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców."
Lubię to! 8
serio?
serio?to smutne10 grudnia 2016 o 09:59
może na wigilii parafialnej znajdzie czas?
Lubię to! 2
katolik
katolikto smutne10 grudnia 2016 o 10:19
myślę, że wszyscy radni podczas wigilii parafialnej podzielą się opłatkiem, złożą sobie życzenia-tego czego każdy najbardziej potrzebuje (pracy, itp.)
Lubię to! 2
pedagog
pedagog11 listopada 2016 o 18:02
A ja się dziwię i to bardzo. ten pan jest radnym i do tego nauczycielem. Obowiązuje go etyka nauczyciela, bo na nim wzoruje się młodzież. tylko patrzec jak ktos zapyta się o to jego przełożonych Nauczyciel i radny, w mopedagogjej ocenie nie powinien kierować się prywatą. To moje zdanie.
Lubię to! 7
Tak
Takpedagog11 listopada 2016 o 19:34
To nie pierwszy nauczyciel z tej szkoły,który swoimi wpisami wprowadza w konsternacje czytających i słuchających. Jakiś czas temu były to wpisy pedagog polonistyki dziś wypowiedzi historyka....
Lubię to! 9
Reklama
wyborca
wyborca11 listopada 2016 o 17:45
No nie dziwię się temu panu skoro żona zatrudniona w urzędzie.
Lubię to! 5
żartujesz?
żartujesz?wyborca11 listopada 2016 o 20:48
a ja się dziwie, kadencja trwa tylko 4 lata, a życie, zwłaszcza to do emerytury znacznie dłużej
Lubię to! 6
co za 2 lata?
co za 2 lata?żartujesz?12 listopada 2016 o 09:22
Zostało już tylko niecałe 2-o ile nie wystąpią jakieś nieprzewidziane sytuacje. Jeśli obecni radni uważają to za słuszne i naturalne, to co będzie za 2 lata-jacy kolejni jaworzanie zostaną wymienieni na "swoich", jak nastanie nowy burmistrz?
Lubię to! 6
a ja się dziwię
a ja się dziwięwyborca12 listopada 2016 o 09:10
To nie pierwszy burmistrz i nie ostatni, więc równie dobrze następny burmistrz może postąpić z nim tak samo, jak obecny postępuje z jego wyborcami-i wtedy swoim kolegom, jaworzanom powie pan Pawlinow? Radnego wybrali jaworzanie, nie Bera. Dobrych ludzi jaworzanie wybiorą niezależnie od tego, z jakiej listy będą kandydować, ale jeśli wyborcy stwierdzą, że obecnie wybrany radny teraz nie dba o nich, to i oni o niego ponownie nie zadbają.
Lubię to! 8
a gdzie słowo przepraszam
a gdzie słowo przepraszam11 listopada 2016 o 13:29
jaki to nauczyciel wychowawca jak myli Sikorskiego ze Świerczewskim. Wstyd panowie z ekipy chłopca z plakatu !
Lubię to! 7
wzór
wzór11 listopada 2016 o 09:20
Piłsudski walczył z komunistami. Nie głosowałby ręka w rękę z postkomunistami.
Lubię to! 9
...
...11 listopada 2016 o 09:01
Gdzie ja żyję? Myślałam, że jak się już pozbędziemy Urbańskiego to w końcu będzie tak jak powinno być. Jak obserwuję teraz co się dzieje to ręce opadają. Dzieci, normalnie dzieciaki. Bander, Bera, Iwański, Szynkler nie powinno się dopuszczać do polityki. Kilku fajnych ludzi jak Pawlinow, Krysia Ostapiuk podpuszczonych przez tych dzieciaków drepta swoją reputację. Człowiekiem się jest. Politykiem się bywa ...
Lubię to! 13
1918
191811 listopada 2016 o 08:38
Kasztanka takiego dżokeja zrzuciła by z siodła
Lubię to! 10
Andrzej D.
Andrzej D.11 listopada 2016 o 05:22
Macie wadę dlatego, że dajecie radę według fotopstryka włodarza? Oj, ktoś mu musi i powinien najzwyczajniej dać w ten dziób
Lubię to! 9
@
@11 listopada 2016 o 05:02
Piłsudski był dla ciebie wzorem? Szkoda, że go nie naśladujesz. Jakby tam wpadł na to wasze posiedzenie na Kasztance do Ratusza to by wam spodnie pościągał i na gołe tyłki wychlastał.
Lubię to! 7
ja
ja11 listopada 2016 o 01:55
Dużo niefajnych słów padło pod adresem ludzi, którzy pomagają innym. Szkoda, bo to bardzo przykre ...
Lubię to! 10
Stadnina koni
Stadnina koni10 listopada 2016 o 23:38
Bardziej na dżokeja się nadaje niż na jokera :-)
Lubię to! 7
Ups
Ups10 listopada 2016 o 23:33
Z budowlańca ciężko zrobić historyka, łatwiej histeryka zapewne
Lubię to! 12
Reklama
Historyk
Historyk10 listopada 2016 o 23:02
Maćku, kto mieczem wojuje od miecza ginie. Jesteś historykiem, powinieneś jak nikt inny to znać a pomimo tego takie rażące błędy ..
Lubię to! 21
W
W10 listopada 2016 o 22:59
Sikorski komunistą? Kto tak napisał?
Lubię to! 10
Wstyd
WstydW10 listopada 2016 o 23:10
Jaworska
Lubię to! 15
Uczeń
Uczeń10 listopada 2016 o 22:54
Panie Maciej u, czy to prawda z tym Iwańskim? Mógłby Pan skomentować?
Lubię to! 18
jam ci on
jam ci on10 listopada 2016 o 22:39
Już wiadomo dlaczego Pawlinow tak desperacko broni burmistrza, bo żona ma fuchę od niego. On jest raczej histerykiem niż historykiem.
Lubię to! 19
Jaworzanin
Jaworzanin10 listopada 2016 o 22:32
Sekretarzowa z włodarzem już chyba oficjalnie parą
Lubię to! 19
heh
hehJaworzanin10 listopada 2016 o 22:36
a to ci news, prawie jak z Pudelka :D
Lubię to! 2
???
???heh12 listopada 2016 o 09:27
a może tajemnica poliszynela?
Lubię to! 4
podległość służbowa
podległość służbowaheh12 listopada 2016 o 13:12
"Jeśli chodzi natomiast o konkubinat, to w doktrynie można spotkać stanowisko, w świetle którego w przypadku konkubinatu, którego podstawą jest umowa cywilnoprawna, zrównującego go wedle prawa obcego z małżeństwem, zakaz ustanowiony w art. 26 u.p.s. powinien znaleźć de lege lata zastosowanie."
"W orzecznictwie można spotkać pogląd, według którego bezpośrednia podległość służbowa istnieje także wtedy, gdy kierownik urzędu (przełożony) rozstrzyga o zakresie czynności podwładnego. Oznacza to, że w takiej sytuacji przełożony podejmuje na bieżąco, w toku codziennej pracy, decyzje o zakresie obowiązków podwładnego. Omawiany zakres dotyczy nie tylko trwałej podległości, ale odnosi się również do powstania nawet czasowej, okresowej podległości służbowej. Zakaz wynikający zart. 6 u.p.s. ma zastosowanie bez względu na rodzaj spraw załatwianych przez podległego pracownika. Przepis ten nie pozwala zatem na powstanie możliwości, nawet okresowej, bezpośredniej podległości służbowej."

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/zakaz-podleglosci-sluzbowej-miedzy-krewnymi-w-samorzadzie/2
Lubię to! 5
lila
lilaJaworzanin10 listopada 2016 o 22:45
myślę, że jak podpyta się współpracowników (poprzednich, obecnych), sąsiadów, rodzinę, to o każdym można dużo się dowiedzieć
Lubię to! 10
AB
ABlila13 listopada 2016 o 21:00
żenada...................
Lubię to! 0
BA
BAlila13 listopada 2016 o 21:07
nie żenada, tylko tzw. poczta pantoflowa, komunikacja międzyludzka, monitoring środowiskowy, etc.
Lubię to! 3
blisko
bliskoJaworzanin10 listopada 2016 o 22:48
blisko trzyma ją przy sobie-dał jej gabinet zajmowany dotychczas przez zastępców burmistrza
Lubię to! 21
r
rblisko12 listopada 2016 o 17:15
to już jest hit
Lubię to! 3
do r
do rblisko13 listopada 2016 o 21:16
Zwłaszcza, że zastępca burmistrza siedzi "na korytarzu", a więc poza sekretariatem burmistrza i każdy-pracownik, klient "z buta" może do niego wejść i załatwić sprawę, a do sekretarza ponoć nie każdy możne sobie ot tak wchodzić, sekretarka musi zapowiedzieć, umówić, itp. Nigdy dotąd i raczej nigdzie indziej w administracji takiego układu nie spotyka się.
Lubię to! 3
Zastanawiam się...
Zastanawiam się...blisko13 listopada 2016 o 21:50
Dlaczego radni dopuścili do tego żeby zastępca burmistrza siedziała " na korytarzu" a jej biuro zajmowała doradca burmistrza a późniejsza sekretarz ?
Lubię to! 3
sceptyk
sceptykblisko13 listopada 2016 o 22:12
Radni nie są od ustalanie kto, w jakim biurze ma siedzieć. W Wielu urzędach gmin - w powiecie jaworskim również - zastępca zajmuje osobny gabinet, a sekretarz ma swoje biuro przy sekretariacie urzędu. Przestańcie lać te krokodyle łzy nad tą zołzowatą byłą sekretarz Ewą U..cz, bo była chamska i arogancka dla nas, Jaworzan. Teraz mamy uśmiechniętą, kompetentną, miłą kobitkę. I co z tego, że ze Strzegomia, o wiele lepiej się z nią współpracuje niż z tamtą wyniosłą m...ą
Lubię to! 3
!
!blisko13 listopada 2016 o 22:15
to jest pomówienie, naruszenie dóbr osobistych
Lubię to! 3
sceptyk
sceptykblisko13 listopada 2016 o 22:19
Żadne pomówienie! Mam świadków na jej zachowanie! Jeżeli tak traktowała pracowników urzędu jak mieszkańców miasta to współczuje pracownikom...Dóbr, jakich dóbr?
Lubię to! 0
do sceptyk
do sceptykblisko13 listopada 2016 o 22:21
w takim razie czekaj na pozew
Lubię to! 2
sceptyk
sceptykblisko13 listopada 2016 o 22:25
Nie mogę się doczekać!
Lubię to! 0
komunikacja
komunikacjaJaworzanin11 listopada 2016 o 08:49
Jawor i Strzegom to nie metropolie, a w małych miasteczkach komunikacja międzyludzka przebiega bardzo szybko, zwłaszcza, że wszyscy się znają.
Lubię to! 13
Pandora Don Woal
Pandora Don WoalJaworzanin11 listopada 2016 o 12:33
Matko kochana, a to tak można?!
Lubię to! 4
podległość służbowa
podległość służbowaJaworzanin12 listopada 2016 o 10:43
http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/zakaz-podleglosci-sluzbowej-miedzy-krewnymi-w-samorzadzie/2
Lubię to! 4
Bożena
BożenaJaworzanin12 listopada 2016 o 16:53
Mi się nie podobało ,że nasz kochany proboszcz stał z burmistrzem Berą tym który zwalnia jaworzan katolików.
Lubię to! 6
lol
lolBożena12 listopada 2016 o 16:56
a ten proboszcz o tym wie?
Lubię to! 4
i co z tego?
i co z tego?Bożena12 listopada 2016 o 16:58
proboszcz zawsze stoi z burmistrzem podczas tego oficjalnego święta, co wcale nie oznacza, że w temacie zwalniania jaworzan ma podobne zdanie co burmistrz
Lubię to! 4
hehe
heheBożena12 listopada 2016 o 17:02
może nawracał burmistrza :)))
Lubię to! 2
Adela
AdelaJaworzanin12 listopada 2016 o 16:57
Jeśli to prawda jak ktoś twierdzi,że burmistrz i sekretarz gminy są parą to nie mogą razem pracować. Burmistrz nie może być jej pracodawcą. To jasny przepis
Lubię to! 6
kolizja
kolizjaAdela12 listopada 2016 o 17:24
pracodawca jest urząd, burmistrz go tylko reprezentuje, ale z pewnością w takiej sytuacji-jeśli to prawda-zachodzi kolizja prawna, bowiem nie może miedzy nimi być bezpośredniej podległości służbowej, a sekretarz z ustawy podlega pod burmistrza
Lubię to! 6
kolizja 2
kolizja 2Adela12 listopada 2016 o 17:50
Ponadto sekretarz, zgodnie z zamysłem ustawodawcy, powinien być neutralny politycznie i powinien pracować na rzecz wizerunku neutralnego politycznie swojego pracodawcy-czyli URZĘDU, a nie przyszłego kandydata na burmistrza (jeśli ten planuje kandydować na następną kadencję). Wg mnie trudno jest zachować neutralność polityczną, gdy sekretarza z burmistrzem łączą jakieś prywatne relacje. Wiec jeśli to prawda, to zachodzi dodatkowa kolizja prawna.
Lubię to! 5
Idiota
Idiota10 listopada 2016 o 22:29
Mamy wadę- co za dureń
Lubię to! 18
Śmigło
Śmigło10 listopada 2016 o 22:27
Śmiałowski to najbardziej "wpływowa" persona burmistrza. To on będzie miał największy wpływ na jego przegraną w wyborach 2018
Lubię to! 27
pseudo
pseudo10 listopada 2016 o 22:26
Śmigłowski ma pieniądze z gminy. Zawsze będzie oczerniał opozycję, bo takie ma zlecenia. Robi propagandę dla chłopca z plakatu.
Lubię to! 24
spoza Jawora
spoza Jaworapseudo10 listopada 2016 o 22:34
ale on nie jest z Jawora, tylko z Piotrowic
Lubię to! 13
Ziemniaki
Ziemniakispoza Jawora10 listopada 2016 o 22:40
Tam już go znają
Lubię to! 18
Obserwator
Obserwatorpseudo11 listopada 2016 o 11:56
Jak to możliwe aby Pan paparazzi przyjeżdża na miejsce zdarzenia przed strażą pożarną cyknąć fotki ?? Nic tylko sprawę skierować do prokuratury ....
Lubię to! 5
Śmiało sobie poczyna
Śmiało sobie poczynaObserwator11 listopada 2016 o 12:38
*** Straż? Jak za komuny ;) No chyba, że on jest sprawcą :)
Lubię to! 1
skąd wiedział?
skąd wiedział?Obserwator12 listopada 2016 o 14:41
to kto go zawiadomił-chyba nie policja?
Lubię to! 4
Józek
Józek10 listopada 2016 o 22:21
Historyk, który wstydzi się siedzieć z Detyną ale nie z tymi, których powinien się wstydzić. Piłsudski by ci powiedział do słuchu
Lubię to! 21
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz10 listopada 2016 o 22:19
Bardzo ładnie ze strony redakcji gazety Wiadomości 24h, że do błędu w nazwisku Marszałka się przyznała, za błąd przeprosiła. Tylko ten nie popełnia błędów kto nic nie robi. Do zrobienia jest jeszcze dużo, więc róbmy swoje.
Lubię to! 19
miks
miksMaciej Gwoździewicz11 listopada 2016 o 02:07
Pan Sasiela pokazał klasę, czego nie można powiedzieć o drugiej stronie.
Lubię to! 14
razem
razemmiks11 listopada 2016 o 12:41
U nich nie znają słowa "przepraszam"
Lubię to! 2
Reklama
Mamy wadę vel Śmigłowski
Mamy wadę vel Śmigłowski10 listopada 2016 o 22:09
Ja zaczynam mieć obrzydzenie jak na niego patrzę. To wchodzenie od tyłu temu co załatwił pracę jego żonie mnie po prostu zohydza
Lubię to! 16
o
oMamy wadę vel Śmigłowski10 listopada 2016 o 22:11
a gdzie jego żona pracuje?
Lubię to! 1
Bożena
Bożenao10 listopada 2016 o 22:14
W urzędzie miasta. Wtajemniczeni wiedzą, że lada moment awans. Wszystko w rękach Napoleona
Lubię to! 13
Vvv
Vvvo10 listopada 2016 o 22:15
Nie jesteś sam
Lubię to! 1
?
?o10 listopada 2016 o 22:21
a w jakiej komórce?
Lubię to! 1
:(
:(o10 listopada 2016 o 23:01
zwalnia Jaworzan a zatrudnia ludzi spoza Jawora
Lubię to! 17
praca
pracao13 listopada 2016 o 22:41
następna osoba spoza Jawora?
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.