Sobota, 20.04.2024 604

Rodło gromi Przyszłość

Rodło Granowice pokazało, że ubiegłotygodniowy remis z Orłem Zagrodno był tylko wypadkiem przy pracy.

Podopieczni Roberta Gajewskiego w pierwszy dzień maja zmierzyli sie na wyjeździe z dobrze spisującą się Przyszłością Prusice. Rodło rozpoczęło zawody z dużym animuszem i już po kwadransie gry, granowiczanie prowadzili 0:2. Najpierw w polu karnym został sfaulowany Mazur, a jedenastkę na gola zamienił Bronka. 120 sekund później D. Kędzierski obsłużył dobrym podaniem Mazura i bramkarz Przyszłości skapitulował drugi raz w tym meczu. Goście poszli za ciosem i w 30 minucie podwyzszyli prowadzenie. Podobnie jak w przypadku trafienia otwierającego zawody, Mazur wywalczył "wapno", a wykorzystał je niezawodny Bronka. Rezultat do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Rodło nie zaprzestawało ataków. W 50 minucie Bronka trafił w poprzeczkę, ale pięć minut piłka ponownie zatrzepotała w siatce. Na listę strzelców drugi raz wpisał sie Mazur, a tym razem w roli asystenta wystąpił Fudali. W 60 minucie Sojka wykorzystał błędy defensorów Rodła i pokonał W. Kędzierskiego. Jak się później okazało, była to bramka jedynie honorowa. W 86 minucie Bronka z rzutu wolnego ustala wynik koncowy na 1:5 i przy okazji kompletuje hattricka.

Efektowne zwycięstwo Rodła Granowice pozwoliło mu utrzymać dystans trzech punktów straty do liderującej Skory Jadwisin, która ograła w 21.kolejce Orła Zagrodno 0:3. Przypomnijmy, że do bezpośredniego starcia obu ekip dojdzie w czwartek 28-go maja o godzinie 17:30 w Jadwisinie, o ile nic nie ulegnie zmianie.

1 maja (piątek), godz. 14:00 - Prusice
Przyszłość Prusice - Rodło Granowice 1:5 (0:3)
Bramki: Sojka 60' - Bronka 9'-k., 30'-k., 86', Mazur 11', 55'
Rodło: W. Kędzierski - Antosiak Pawlaczyk Borowiec Pietruszkiewicz Fudali (Klęczar 85'), Bronka, D. Kędzierski (Piskadło 65'), Skowron (Frieske 55'), Glazer, Mazur