Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze

W czwartek policjanci sprawdzą ciężarówki

W czwartek, 16 lutego od godz. 06.00 do 22.00 funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze przeprowadzą kolejne wzmożone działania kontrolne, tym razem pod kryptonimem „Truck & Bus”.

Zdjęcie ilustracyjne

W trakcie akcji mundurowi szczególną uwagę będą zwracać na zawodowych kierowców prowadzących ciężarówki i autobusy.

- Transport drogowy jest jednym z najbardziej popularnych sposobów przewożenia ładunków w krajach Unii Europejskiej. Taka sytuacja niesie za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym. Dlatego w trakcie prowadzonych działań policyjne patrole wspólnie z ITD sprawdzą m.in. stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie norm czasu pracy kierujących, przestrzegania przepisów dotyczących ilości przewożonych osób, a także właściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku – informuje podkom. Kordian Mazuryk z jaworskiej policji.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

opolak
opolak17 lutego o 15:43
Popatrzcie na korek na A4
https://mapa.targeo.pl/16.6475748,51.0452944,24
Lubię to! 0
opolak
opolak17 lutego o 15:42
Pożar i wypadek na autostradzie A4. Na 127. kilometrze, w pobliżu węzła Kostomłoty, zderzyło się 5 samochodów osobowych. Droga w kierunku Wrocławia jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło przed godz. 15. Najpierw zapalił się samochód osobowy i utworzył się korek, co mogło być jedną z przyczyn wypadku. Później, dwa kilometry od miejsca, w którym doszło do pożaru, poszło do zderzenia się 5 samochodów. Jak informuje dyżurny komendy wojewódzkiej PSP we Wrocławiu ranne zostały cztery osoby. Na miejscu pracują 3 zastępy straży pożarnej.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/komunikacja/wypadki/a/pozar-i-wypadek-na-a4-droga-w-kierunku-wroclawia-zablokowana,11803631/
Lubię to! 0
opolak
opolak17 lutego o 13:21
3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca mercedesa, który wjechał w ciężarowe Volvo. Do kolizji doszło na autostradzie A4.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/wiadomosci/brzeg/a/sloweniec-jechal-wezykiem-autostrada-a4-wydmuchal-3-promile,11803029/
W czwartek przed 23.00 brzescy policjanci zostali powiadomieni o zderzeniu dwóch pojazdów na autostradzie A4. Oficer dyżurny we wskazane miejsce natychmiast wysłał patrol drogówki. Policjanci ustalili, że 53-letni obywatel Słowenii stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok ciężarowego Volvo. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem pokazało, że miał 3 promie alkoholu w organizmie. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń. Mundurowi ustalili, że Słoweniec w takim stanie przejechał blisko tysiąc kilometrów. 53-latek został zatrzymany, a jego mercedes odholowany na policyjny parking. Mężczyzna po wytrzeźwieniu musi się liczyć z zarzutem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Słowak odpowie również za spowodowanie bezpośredniego zagrania w ruchu drogowym.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/wiadomosci/brzeg/a/sloweniec-jechal-wezykiem-autostrada-a4-wydmuchal-3-promile,11803029/
Lubię to! 0
borus
borus16 lutego o 19:58
Jakie wyniki działań kontrolnych ?
Lubię to! 0
drog
drog15 lutego o 21:48
Także dokładnie przyjżeć się trasie DK3 w Jaworze - tam kierowcy szaleją - zwłaszcza na skrzyzowaniach.Bardzo niebezpieczna droga tranzytowa
Lubię to! 0
opolak
opolak15 lutego o 13:20
Wypadek 5 tirów na autostradzie A4. Droga była zablokowana pod Wrocławiem
http://www.gazetawroclawska.pl/

Sprawdzać ich jazdę na Limanowskiego koło szkoły
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.