Logo Jawor24h.pl
Reklama
Mieszkanie Plus. Zamieszkaj w Zgorzelcu!
Pracuj bezpiecznie za granicą. www.jestemmobilny.eu

UWAGA! Oszukują "na wnuczka"

W Jaworze znów działają oszuści stosujący metodę "na wnuczka" - informują Czytelnicy portalu jawor24h.pl.

Fot. Policja

- Dzisiaj moja mama odebrała telefon od oszustów twierdzących, że coś mi się stało. Próbowali wyłudzić od mojej rodziny pieniądze - poinformował nasz Czytelnik. Jak dodał sprawę zgłosił jaworskiej policji.

Metoda na wnuczka

Oszuści w rozmowie telefonicznej podają się za bliskiego członka rodziny np. wnuczka, bratanka, kuzyna, siostrzeńca lub za członka rodziny znajomych. Przedstawiają zmyśloną historię i proszą o pieniądze np. na opłatę kosztów leczenia szpitalnego. Gdy starsza osoba godzi się na udzielenie pożyczki tłumaczą, że nie mogą osobiście odebrać pieniędzy i zrobi to za nich ktoś zaufany. Cierpliwie czekają, jeśli gotówka ma być pobrana z banku. Zwykle proszą, aby o tej rozmowie nikogo nie powiadamiać, gdyż wstydzą się, że muszą pożyczyć pieniądze.

Po ich odbiór wysyłają wspólnika, który w umówionym miejscu i czasie odbiera pieniądze. Dla wywarcia większego wrażenia oszuści mogą podawać się za urzędnika lub przedstawiciela jakiejś organizacji bądź instytucji. Okradziona osoba orientuje się, że padła ofiarą złodziei dopiero wówczas, gdy nawiązuje kontakt z prawdziwym krewnym.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informujmy Policję korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Robert
Robert2 lutego o 07:18
UWAGA!!!
Dostarczają też,rzekomo zamówione paczki za pobraniem,
Ostrzegajcie rodziny i znajomych.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.