Logo Jawor24h.pl
Reklama

Wiadomości z Urzędu

Informacje ze strony jawor.pl
 • Jakub Jagiełło

  Jawor promuje innowacyjność

  Na jaworskim rynku trwa montaż specjalnych kontenerów w których będą organizowane w dniach 1-3 czerwca 2017 r. warsztaty i pokazy funkcjonowania m.in. drukarek 3D i okularów VR. Celem projektu TRAILS jest pokonywanie barier rozwojowych i pogłębianie współpracy w strefie przygranicznej w obszarze budowania proinnowacyjnych programów kształcenia i doskonalenia zawodowego. PROGRAM WARSZTATÓW

  Piątek, 26 maja 2017 12:58

 • Jakub Jagiełło

  Wyniki II etapu konsultacji społecznych

  Informacja Burmistrza Miasta Jawora z przeprowadzenia II etapu konsultacji społecznych w trybie badania opinii mieszkańców z wykorzystaniem formularza ankietowego. Na wniosek Rady Miejskiej w Jaworze z dnia 29 marca 2017 r. w okresie od 21 kwietnia 2017 do 24 maja 2017 r. przeprowadzono II etap konsultacji społecznych w sprawie zmiany nazw ulic gen. Zygmunta Berlinga i Adama Rapackiego.

  Piątek, 26 maja 2017 08:58

 • Jakub Jagiełło

  Program warsztatów TRAILS

  W dniach 1-3 czerwca 2017 r. w Jaworze odbędą się warsztaty dla mieszkańców w ramach projektu TRAILS – Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług. Celem projektu jest pokonywanie barier rozwojowych i pogłębianie współpracy w strefie przygranicznej w obszarze budowania proinnowacyjnych programów kształcenia i doskonalenia zawodowego. Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM WARSZTATÓW

  Środa, 24 maja 2017 13:26

 • Jakub Jagiełło

  PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW

  Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego SA realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW wspólnie z: ARLEG S.A., DAWG sp. z o.o., KARR S.A., DPIN S.A., AGROREG S.A. Zapraszamy do udziału.

  Wtorek, 23 maja 2017 13:38

 • Jakub Jagiełło

  Wejdź w jaworską letnią strefę kultury!

  Nadchodzące tygodnie to istny wulkan imprezowej energii. Koncerty, festiwale, happeningi, zawody, wystawy, pokazy, rajdy i parady samochodowe, zapierające dech w piersiach spektakle światła, dźwięku i efektów specjalnych oraz solidna dawka dobrej muzyki. Wśród wielu wydarzeń, które na przełomie maja, czerwca i lipca odbędą się w Jaworze, dominować będą te kulturalne i sportowe. Przybliżymy Wam kilka najmocniejszych propozycji.

  Wtorek, 23 maja 2017 12:56

 • Jakub Jagiełło

  Burmistrz Jawora zaprasza na spotkanie z mieszkańcami

  Burmistrz Jawora Emilian Bera zaprasza mieszkańców gminy na otwarte spotkanie, które odbędzie się w środę 24 maja o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej nr 4, przy ul. Starojaworskiej 82.

  Wtorek, 23 maja 2017 12:50

 • Reklama
 • Jakub Jagiełło

  Firma Korpo największym pracodawcą w regionie

  Kolejne inwestycje firmy Korpo są już w fazie realizacji. Burmistrz Jawora na spotkaniu z Dyrektorem Spółki Korpo Alexandrem Kramerem, dyrektorem ds. technicznych Hubertem Wierzbickim oraz przedstawicielami firm projektowych i wykonawczych został zapoznany z planami rozwoju firmy.

  Wtorek, 23 maja 2017 12:47

 • Jakub Jagiełło

  Jawor jednym z największych ośrodków skupu zbóż w regionie

  Agroland sp. z o.o. to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo. Każdy rok działalności spółki owocuje kolejnymi inwestycjami. Na zaproszenie dyrektora firmy Antoniego Poliwki Burmistrz Jawora mógł zobaczyć z bliska dwa nowe silosy zbożowe o pojemności ponad 1600 ton dla rzepaku i 1900 ton dla pszenicy. Dzięki tej inwestycji jaworska firma stanie się jednym z liderów skupu zbóż na Dolnym Śląsku.

  Wtorek, 23 maja 2017 12:45

 • Jakub Jagiełło

  Gmina Jawor - miejsce przyjazne rajdom samochodowym

  2 czerwca w Jaworze wystartuje 2 runda rajdu G4 Garage Tarmac Masters 2017. Start potwierdziło już ponad 60 ekip. Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie G4 Sport Club we współpracy z Gminą Jawor.

  Wtorek, 23 maja 2017 12:38

 • Jakub Jagiełło

  28 maja zapraszamy na FESTYN RODZINNY

  Serdecznie zapraszam mieszkańców na Festyn Rodzinny. Wspólna zabawa rozpocznie się 28 maja o godz. 10:30, w niedzielę, na stadionie przy os. Przyrzecze w Jaworze. W programie zawody triathlonowe, turnieje piłki nożnej, gry i zabawy dla dzieci, pokazy motocyklowe, występy muzyczne oraz wiele innych atrakcji. WSTĘP WOLNY

  Wtorek, 23 maja 2017 12:35

 • Jakub Jagiełło

  Jawor obecny na Dolnośląskim Festiwalu Rowerowym

  Dolnośląski Festiwal Rowerowy to jedna z największych imprez dla miłośników dwóch kółek, która łączy targi wystawiennicze z atrakcjami dla odwiedzających. Imprezie towarzyszą również dyskusje z udziałem sportowców, polityków i samorządowców poświęcone dolnośląskiej polityce rowerowej. W debacie pt. „Dolnośląska Polityka Rowerowa” uczestniczył Emilian Bera, burmistrz Jawora.

  Wtorek, 23 maja 2017 12:34

 • Jakub Jagiełło

  Szalet miejski znów będzie czynny

  Przez wiele lat miejski szalet był niedostępny dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Teraz to się zmieni. Zakończył się już jego remont. Po starych i zniszczonych sanitariatach nie ma już śladu. Zamontowano nowe toalety, umywalki. Jest estetycznie, czysto i komfortowo.

  Wtorek, 23 maja 2017 12:22

 • Miejsce na reklamę
 • Jakub Jagiełło

  Koncert inauguracyjny w Kościele Pokoju w Jaworze

  Po raz kolejny Jawor w niezwykłym wnętrzu drewnianego Kościoła Pokoju gości artystów z całej Polski i z zagranicy. W tym roku szczególnie uroczyście z okazji Pięciuset Lat Reformacji. Jak co roku i ten cykl został podzielony na 5 koncertów. Za nami Koncert Inauguracyjny oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza. Dziękuję za sporą dawkę emocji, które towarzyszyły wirtuozom z Bydgoszczy.

  Wtorek, 23 maja 2017 11:41

 • Jakub Jagiełło

  23. Jaworskie Koncerty Pokoju pod honorowym patronatem Konsulatu Niemiec

  O randze festiwalu 23. Jaworskich Koncertów Pokoju świadczy objęcie go honorowym patronatem konsul generalnej Republiki Federalnej Niemiec, pani Elisabeth Wolbers. Zapraszamy do przeczytania listu skierowanego do burmistrza Emiliana Bery z okazji koncertu inauguracyjnego.

  Wtorek, 23 maja 2017 11:32

 • Jakub Jagiełło

  Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Jaworze

  Na jaworskim Rynku 20 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Strażaka. W tym wydarzeniu udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele straży pożarnych z województwa dolnośląskiego oraz przedstawiciele policji i pogotowia ratunkowego. Wśród zaproszonych przez strażaków gości nie zabrakło Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Danielem Iwańskim.

  Wtorek, 23 maja 2017 11:30

 • Jakub Jagiełło

  Zagrali w szlachetnym celu

  III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej już za nami. W Siedmicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych drużyn i zawodników. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna z KMP Wałbrzych, a kolejne miejsca na podium zajęli mundurowi z Polkowic i Jeleniej Góry. Dolnośląscy policjanci pokazali nie tylko wielkie serce do gry w piłkę, ale w szczególności do niesienia pomocy dzieciom. Wszyscy życzymy Malwince szybkiego powrotu do zdrowia.

  Wtorek, 23 maja 2017 11:24

 • Jakub Jagiełło

  VIII Festiwal Twórczości Szkół Korczakowskich

  Już po raz ósmy odbył się w Jaworze Festiwal Twórczości Szkół Korczakowskich. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka. Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera wspólnie z Panią Reginą Michalak - dyrektorem SP nr 5 w Jaworze wręczył laureatom konkursów nagrody, jako wyraz uznania za ich niezwykły talent artystyczny.

  Wtorek, 23 maja 2017 11:11

 • Marta Dacko

  Komisja Porządku Publicznego

  Zawiadamia się, że w dniu 29 maja 2017 r. o godz. 14:00, w sali nr 20 Urzędu Miejskiego w Jaworze odbędzie się posiedzenie Komisji Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Jaworze.

  Wtorek, 23 maja 2017 10:38

 • JB

  Jaworska Letnia Strefa Kultury ' 17

  Program imprez: [do pobrania] PLAKAT

  Wtorek, 23 maja 2017 08:54

 • Arkadiusz Muła

  Noc Muzeów 2017 - Noc z Mnichami

  Wyjątkowe atrakcje Nocy Muzeów przygotowało Muzeum Regionalne w Jaworze. Tegoroczna edycja cyklicznej imprezy odbędzie się 26 maja pod hasłem „Nocy z mnichami”. Patronat nad wydarzeniem objął Dolnośląski Oddział Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Cofniemy się w czasie o pięć wieków, kiedy za sprawą wystąpienia zakonnika Marcina Lutra nastał ruch reformacyjny w kościele. Przypomnimy także wydarzenia reformy zakonnej, które doprowadziły do wyodrębnienia się obserwantów, tj. bernardynów.

  Poniedziałek, 22 maja 2017 15:43

 • Marta Dacko

  Komisja Kultury i Sportu

  Zawiadamia się, że w dniu 31 maja 2017 r., godz. 14:00, odbędzie się posiedzenie Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Jaworze, w sali nr 19 Urzędu Miejskiego w Jaworze.

  Poniedziałek, 22 maja 2017 08:56

 • Izabela Paczyńska

  Praca za granicą - pytania i odpowiedzi programu 500+

  W związku z Państwa licznymi pytaniami i rozpoczęciem wyjazdów do prac sezonowych, poniżej przedstawiamy kilka sytuacji pomocnych do oceny, czy przysługuje świadczenie wychowawcze w przypadku przebywania członka rodziny za granicą. Jednocześnie przypominamy o obowiązku niezwłocznego zgłaszania faktu podjęcia przez członka rodziny pracy za granicą.

  Piątek, 19 maja 2017 11:46

 • JB

  [Tarmac Masters]: Zobacz trasę rajdu - 2. runda G4 Garage Tarmac Masters 2017

  Polska „Korsyka” tak można nazwać odcinki specjalne w okolicach Jawora. Wydawać by się mogło, że ukształtowanie terenu temu przeczy, ale przygotowane trasy to setki zakrętów po równym ( nowym ) i wąskim asfalcie.

  Piątek, 19 maja 2017 10:24

 • Jakub Jagiełło

  Związek Emerytów świętował

  W siedzibie miejscowego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów starsi mieszkańcy obchodzili 17 maja Światowy Dzień Inwalidy. Na spotkaniu minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłej w tym roku Wandy Konstanciuk - wieloletniej Prezes Związku, która aktywnie pracowała na rzecz integracji środowiska seniorów.

  Czwartek, 18 maja 2017 15:28

 • Jakub Jagiełło

  Moje zdrowie w moich rękach

  Przedszkole nr 2 w Jaworze ″Akademia Krasnoludków” zorganizowało dziś Turniej Wiedzy pn. „Moje zdrowie w moich rękach”. We wspólnej zabawie uczestniczyły przedszkolaki z Jawora i powiatu jaworskiego.

  Czwartek, 18 maja 2017 15:21

Reklama
https://Www.AutoCzescionline24.PL
Bezpłatny kurs języka angielskiego
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.