Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Umowa na zakup nowego samochodu dla OSP Pomocne podpisana

W grudniu br. jednostka OSP Pomocne wzbogaci się o nowy samochód ratowniczo - gaśniczy.

Fot. Gmina Męcinka © Gmina Męcinka

„Trudne warunki terenowe górskiej części gminy, w szczególności w okresie zimowym oraz daleka odległość od jednostek PSP zaważyły o podjęciu przeze mnie decyzji o zakupie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Pomocne” – informuje Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.

W wyniku podjętych działań pozyskano dotację z MSWiA w wysokości 208 000 zł oraz z WFOŚiGW we Wrocławiu w kwocie 20 000 zł. Z budżetu Gminy Męcinka pochodzi natomiast 251 946 zł.

Nowy samochód w Pomocnem pojawi się już w grudniu br. Jego producentem jest firma BOCAR Sp. z o.o., która wyłoniona została w drodze przetargu publicznego.

„Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy jest niezbędny aby poprawić poziom bezpieczeństwa dla mieszkańców terenów górskich naszej gminy poprzez skrócenie czasu reakcji służb ratowniczych na zdarzenie” – dodaje wójt.

Warto zaznaczyć, że drugi nowy samochód ratowiczo – gaśniczy pojawi się również na nizinnej części gminy, a mianowicie w Męcince. W listopadzie br. jednostka OSP Męcinka otrzyma od Gminy Męcinka pojazd, który również wpłynie na poprawę standardu bezpieczeństwa mieszkańców.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Roko
Roko5 października 2017 o 18:44
To świetnie ze inwestuje się w sprzet dla osp, niech pracują na dobrym sprzecie. Zawsze jak jest dobre auto w remizie to morale wzrastają. Dobrze słyszeć ze w wielu jednostkach jest coraz lepszy sprzet. Oko cieszą te samochody w końcu era starych rupci się kończy. Ostatnio nowe auto chyba do osp mściwojow trafiło piękna renówka. Lecz moim zdaniem powinnien być poligon cwiczebny dla strazakow, szczegolnie dostepny dla ochotnikow, gdzies w dobrej lokalizacji dla kilku powitow, zeby ochotnicy mogli sie poważnie i konkretnie szkolić w praktyce kiedy tylko maja ochote.
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.