Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Uczniowie z Legnicy zwycięzcami jaworskiej edycji konkursu Eko Gwiazda 2017

„Ekologiczna strona mocy” to tytuł zwycięskiego filmu autorstwa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy, wyróżnionego w jaworskiej edycji konkursu „Eko Gwiazda 2017”.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 12 zespołów z powiatu jaworskiego, legnickiego i wałbrzyskiego, spośród których jury wyłoniło 6 finalistów. Nagroda główna - wycieczka do Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie - trafi do  Marcina Wojtasia i Wiktorii Kulik, którzy pracowali pod opieką pani Grażyny Maciak.

Do udziału w ogłoszonym w październiku br. konkursie o tematyce ekologicznej Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprosił uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkiego filmu za pomocą komórki, aparatu fotograficznego lub kamery. Nagranie miało prezentować jak możemy dbać o środowisko naturalne oraz jak, przez nasze codzienne zachowania, możemy opiekować się otaczającym nas ekosystem i jak skłonić do tego innych.

- Wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania. Świadomość potrzeby dbałości o nasze środowisko jest niezwykle ważna i uczymy się jej od najmłodszych lat dlatego tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie tak chętnie wzięli udział w konkursie – mówi dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor komunikacji i relacji zewnętrznych Mercedes-Benz Polska. 

Organizatorzy gratulują wszystkim finalistom i zapraszają do  udziału w kolejnej edycji konkursu. Dziękują również Stanisławowi Laskowskiemu, staroście jaworskiemu, za objęcie konkursu patronatem honorowym oraz udział w obradach jury.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.