Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Uczniowie I LO na wycieczce w Gorlitz

W minionym tygodniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, wyjechali na wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Organizatorem wycieczki była profesor Urszula Zarzycka, a opiekunami wychowawczyni klasy I a – p. Anna Gaździcka oraz p .Joanna Wojciechowska.

Zwiedzanie rozpoczęło się od Zgorzelca, gdzie uczniowie zobaczyli Miejski Dom Kultury – monumentalną budowlę powstałą jako pomnik patriotyzmu i pamięci pierwszych cesarzy zjednoczonych Niemiec (Wilhelma I i Fryderyka III), następnie przechodząc do Görlitz, licealiści wraz z opiekunami odwiedzali wspaniałe miejsca, takie jak: ewangelicko-augsburski Kościół Św. Piotra i Pawła - największy kościół halowy w Saksonii, Kościół Św. Trójcy – dawny kościół klasztorny franciszkanów, Kaisertrutz  - barbakan powstały w 1490 roku, a także Muzeum Przyrodnicze, którego zbiory liczą w sumie ponad 6,5 mln okazów z zakresu zoologii gleby, zoologii, botaniki, geologii i paleozoologii oraz Górny i Dolny Rynek. Nawet mimo takich trudności jak niska temperatura czy silny wiatr każdy wędrował w pogodnym nastroju.

Po kilkugodzinnym spacerze uczestnicy nie mogli się obejść bez chwili przerwy w jednym z niemieckich centrów handlowych, gdzie uczniowie mogli zregenerować siły, jedząc posiłek i kupując drobne pamiątki. Postój nie trwał jednak długo i zaraz po nim ruszono w dalszą drogę, tym razem na Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie można było skosztować potraw tradycyjnej kuchni niemieckiej i posłuchać kolędników.

Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy uznali wycieczkę za bardzo udaną. Niedługo kolejny wyjazd do Niemiec.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.