Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Trzecia edycja programu „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku”

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu- dolnośląski operator programu Narodowego Centrum Kultury pn. Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku organizuje cykl 4 spotkań informacyjnych dla przedstawicieli m.in. sektora kultury i oświaty.

© materiał prasowy

Program Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Operatorem programu BMK na DŚ został Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. 

Program dedykowany jest edukatorom i animatorom kultury, którzy poprzez uczestniczenie w nim mogą podnieść swoje kompetencje i zrealizować pomysły na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturalnej. Podnoszenie kompetencji odbywa się poprzez cykl warsztatów, prowadzonych przez specjalistów z zakresu edukacji kulturowej, a także praktyków wcześniejszych działań. W warsztatach biorą udział trzyosobowe zespoły składające się z przedstawicieli sektora edukacji, kultury oraz organizacji pozarządowych, które w dalszej kolejności przystępują do wprowadzenie w życie swoich pomysłów na przedsięwzięcia kulturalne. Każdy z zespołów otrzymuje 10 tys. zł na zakup niezbędnych materiałów i usług. Może także zatrudnić instruktorów, którzy pomogą zrealizować kolejne działania warsztatowe, szkoleniowe, tym razem adresowane do uczestników przedsięwzięć, dzieci, młodzieży, osób dorosłych.

W ten sposób umiejętności, kompetencje tworzenia kultury, uczestniczenia w niej w sposób twórczy, przenoszone są na osoby rozpoczynające przygodę z edukacją kulturową.

W tym roku w programie BMK na DŚ przewiduje się udział 7 trzyosobowych zespołów z całego Dolnego Śląska, które wystartują w dwuetapowym konkursie regrantingowym poprzedzonym spotkaniami informacyjnymi oraz otwartymi warsztatami z zakresu edukacji kulturowej. Cykl spotkań informacyjnych rozpoczyna się w Jaworze, następne w Oławie, Gryfowie i Kłodzku, a otwarte warsztaty zostaną przeprowadzone w Legnicy. Na spotkania zapraszamy nauczycieli, instruktorów, animatorów kultury, artystów, dziennikarzy, osoby zrzeszone w fundacjach, stowarzyszeniach, których celem statutowym jest działalność edukacyjna i kulturalna oraz wszystkich pasjonatów kultury.  

Realizacja programu jest możliwa dzięki patronatom honorowym samorządów lokalnych. Swojego godła użyczają programowi dolnośląskie miasta i powiaty.

Burmistrz Jawora Emilian Bera oraz Arkadiusz Sikora- koordynator programu Bardzo Młoda Kultura zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie informacyjne, które odbędzie się  13 marca br., w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze. 

Kolejne zaplanowane spotkania odbędą się:

20 marca godz. od 11:00 do 14:00, Gryfów Śląski, ul. Kolejowa 31 – Hotel „Stacja nad Kwisą”
21 marca godz. od 11:00 do 14:00, Oława, Plac Zamkowy 10  – Liceum Ogólnokształcące nr 1
22 marca godz. od 11:00 do 14:00, Kłodzko, ul. Wojska Polskiego 11 – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego.

Formularz naboru zostanie zaprezentowany podczas obowiązkowego spotkania kwalifikacyjnego, które odbędzie się 11 kwietnia br., od godz. 11.00 do 14.00 w Zamku Piastowskim w Legnicy.

Aktualności dotyczące programu i spotkań informacyjnych zamieszczane są na stronie www.bardzomlodakultura.pl oraz na portalu Facebook – fun page Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku. 

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

beniamin
beniamin7 marca o 12:53
o ile pamietam w pierwszej edycji programu JOK już uczestniczył ,,Teatr w walizce" był
Lubię to! 0
BMK na DŚ
BMK na DŚbeniamin7 marca o 15:13
Tak był, lecz chcemy, aby inni też mogli startować
Lubię to! 0
franio
franio7 marca o 09:51
w odpowiednim miejscu to spotkanie może pani menager z ecmen czegoś się nauczy
Lubię to! 0
autor
autor6 marca o 16:38
Niech Emilian B. wysle swoich "ekspertów" od kultury z JOK-u . menager + dyrektor= super duo
Lubię to! 0
BMK na DŚ
BMK na DŚautor7 marca o 11:38
Dziękujemy za opinię, spotkanie jest przewidziane dla wszystkich zainteresowanych kulturą, szczególnie tą realizowaną poza murami instytucji. Liczymy na zainteresowanie osób, które nie mogły swoich pomysłów realizować w instytucjach.

Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.