Logo Jawor24h.pl
Reklama
JAKO Polska Sp. z o.o. - oferujemy odzież sportową, w tym komplety piłkarskie, akcesoria sędziowskie, ochraniacze, piłki nożne, torby i plecaki. Wykonujemy także nadruki na koszulkach.
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Trwa remont ulicy Cukrowniczej

Na ulicy Cukrowniczej trwają intensywne prace remontowe związane z uzbrojeniem Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej S-3 Jawor w sieć wodno-kanalizacyjną i remontem nawierzchni drogi.

Fot. UM Jawor

Droga ta stanowi niezbędny element infrastruktury strefy gospodarczej. Realizacja tej inwestycji to dobra informacja dla kierowców, ponieważ już wkrótce po spękanych betonowych płytach pozostanie tylko wspomnienie. Nowa droga pozwoli przede wszystkim odciążyć cały teren Jawora od ruchu samochodowego i przenieść go na ul. Cukrowniczą, daleko poza centrum miasta.

Ulica Cukrownicza stanowi bardzo ważny „łącznik” dla Jawora z drogą DK3 i powstającą właśnie S3. Zbliżając się do Jawora od północnej strony, zarówno mieszkańcy jak i goście, czy to w celach turystycznych, czy biznesowych, będą mieli możliwość dotarcia do centrum nowoczesną, najwyższej jakości drogą.

Koszt remontu wyniesie ponad 12 milionów złotych, z czego ponad 10 milionów, pochodzi z dofinansowania uzyskanego przez Gminę Jawor z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Reklama

Komentarze (13)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

wizjoner
wizjoner11 stycznia o 15:50
"będą mieli możliwość dotarcia do centrum nowoczesną, najwyższej jakości drogą" do Mercedesa, z której przejadą na wąską i krętą bez ścieżki rowerowej ulicę Starojaworską. Powodzenia dla tabunów chętnych dotarcia do centrum.....
Lubię to! 1
lumia
lumiawizjoner14 stycznia o 19:16
ale za to będzie dwupasmowa - wizjonerska a Starojaworska wąziutka,kręta z ograniczoną prędkością
Lubię to! 0
hola
holawizjoner14 stycznia o 19:18
Pilna potrzeba modernizacji mostu do Piotrowic, żeby ominąć Starojaworską i umozliwić przejazd z S3 do Męcinki, w Przedgórze Sudeckie dla turystów i ewentualnych inwestorów w tym rejonie
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzanin10 stycznia o 20:53
pytam się po raz kolejny starostę Laskowskiego; 1,kiedy bedzie przeprowadzony remont chodnika na Piastowskiej? 2. kiedy będzie przywrócony normalny ruch na skrzyżowaniu ulic ;Szpitalna, Piastowska , Jana Pawła II? Może w końcu raczy Pan nam maluczkim odpowiedzieć.
Lubię to! 4
Igor
Igorjaworzanin10 stycznia o 21:10
A dlaczego pytasz tutaj? Podejdź do Starostwa albo zwróć się na piśmie. Widziałeś aby tutaj w komentarzach odpowiadał starosta albo burmistrz?
Lubię to! 3
Polka
Polkajaworzanin10 stycznia o 21:54
Spytaj milicjanta on ci prawdę powie, spytaj milicjanta on ci wskaże drogę ! ;) DEZERTER ...

Po pierwsze - primo - zdanie zaczynamy wielką literą. Po drugie -primo ultimo :) - skoro pytam po raz kolejny - to chyba odpowiedź była ? Jeśli była złożona pisemnie ? Jeśli pytam na jawor24h., to odpowiedzi trudno oczekiwać. I kolejnych kilka błędów ... Punkt, kropka i wielka litera.
Język polski naprawdę nie jest trudny.
P.S Jana Pawła II należy do Gminy Jawor. O ile pamięć mnie nie myli, chodnik właśnie powstaje.
Lubię to! 2
mizon
mizon10 stycznia o 19:40
bardzo fajnie to dobry skrót na Stary Jawor
Lubię to! 6
Dawny mieszkaniec
Dawny mieszkaniec10 stycznia o 19:37
Przydałaby się ścieżka rowerowa jak już remontować to porządnie.
Lubię to! 6
obywatel
obywatelDawny mieszkaniec10 stycznia o 19:52
na spotkaniu z burmistrzem było pokazywane że będzie tam ścieżka rowerowa
Lubię to! 6
Maciek
Maciek10 stycznia o 17:53
Jak widać nie tylko Powiat potrafi pozyskiwać środki z Urzędu Marszałkowskiego, ale także i Gmina.
Lubię to! 8
Dsag
DsagMaciek10 stycznia o 19:13
Nie rozśmieszaj ludzi. Na ta drogę pieniądzeusialh się znaleźć, bo to był warunek do wybudowania mercedesa. Gmina ma zapewnić realizacji i dokumentacje. A tu niestety znowu wielkie G.
Lubię to! 9
xD!
xD!Dsag10 stycznia o 19:15
Już się tak nie napinaj, bo Ci się tatuaże odkleją.
Lubię to! 6
Buhahah
BuhahahDsag10 stycznia o 19:56
Chyba Mackowi wąsy buhahaha
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
WOŚP 2018
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.