Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Tragiczny pożar przy ul. Grunwaldzkiej

W dniu 20 lutego, kilka minut po godz. 21 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Grunwaldzkiej w Jaworze.

© Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy OSP z KSRG z Jawora, Marcinowic, Mściwojowa i Paszowic. Na miejscu okazało się, że pożar powstał w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie do pożaru mieszkania  udały się dwie roty ratownicze zabezpieczone w aparaty ochrony dróg oddechowych wraz z linią gaśniczą w celu przeszukania mieszkania, ewakuacji osób znajdujących się w pomieszczeniach mieszkalnych oraz ugaszenia pożaru. W tym samym czasie podjęto ewakuację pozostałych mieszkańców oraz oddymianie mieszkania.

W mieszkaniu objętym pożarem odnaleziono jedną osobę poszkodowaną, którą ewakuowano na klatkę schodową. Po przekazaniu poszkodowanej osoby zespołowi ratownictwa medycznego  obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon kobiety. Z budynku mieszkalnego ewakuowano 12 osób, które przeniosły się do zapasowego miejsca pobytu wyznaczonego przez Burmistrza Miasta Jawora, do chwili zakończenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Po ugaszeniu pożaru, przed zezwoleniem na powrót mieszkańców do mieszkań, dokonano sprawdzenia wszystkich mieszkań przy użyciu mierników wielogazowych. Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze mł. bryg. Arkadiusz Delikatny wraz z Z-cą Dowódcy JRG st. kpt. Tomaszem Kita.

Przyczyny tego zdarzenia ustalane są przez jaworską Policję. Dodatkowo powołany został biegły sądowy z zakresu pożarnictwa.

kpt. Łukasz Starowicz

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Uczciwi mieszkańce
Uczciwi mieszkańce24 lutego o 17:24
Do komendanta Jaworskiej policji.
Proszę o wyróżnienie sierż. Kupczyk za czujne i wzorowe pełnienie służby w mieście. By wszyscy policjanci byliby jak w.w. ten kraj wyglądał by zupełnie inaczej.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.