Logo Jawor24h.pl
Reklama
Pracuj bezpiecznie za granicą. www.jestemmobilny.eu

Teatrzyki dla dzieci w Gminie Męcinka

„Kaczka Cudaczka” i „Bocian i Żaba” – to kolejne teatrzyki zorganizowane dla dzieci z Gminy Męcinka przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Wójta Gminy Męcinka.

Fot. materiały prasowe

Spektakle teatralne odbyły się 18 października br. w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Teatru ART-RE. Aktorzy Zaprezentowali dzieciom adaptację scenariusza wiersza „Kaczka Cudaczka” Jana Brzechwy. Bohaterką opowieści jest niezwykła Kaczka - Cudaczka. Do szopa - pracza idzie w sprawie wyprania piórek. Papuga - fryzjerka ma zmienić jej uczesanie na bardziej twarzowe. Kaczkę Cudaczkę boli głowa idzie więc do sowy - aptekarki. Wreszcie w swojej wędrówce trafia do gabinetu lekarskiego gdzie porad udziela doktor - dzięcioł.

Drugi spektakl teatralny „Bocian i Żaba” przedstawiał historię małej nieposłusznej żabusi – Hanusi. Żabka w poszukiwaniu przygód oddala się od domu. Po drodze spotyka przyjaciół: Biedronka - Leonka, Bocianka - Marianka i Dzięcioła. W trakcie zabawy gubi drogę do domu.

Spektakle uświadomiły dzieciom, że warto być sobą, bo to najlepsza metoda na dobre samopoczucie. Mali widzowie mogli dostrzec konieczność niesienia pomocy słabszym i młodszym.

Wyraziste postaci bohaterów, kolorowe stroje, barwna scenografia to atuty spektakli.

Przedstawienie przyciągnęło do sali widowiskowej w Męcince wiele dzieci tych młodszych i tych starszych z całej gminy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.